Kaunas pelnė įvertinimą, kokio dar neturėjo

  • Teksto dydis:

Kaunas šiemet pirmą kartą pelnė įvertinimą, kokio ligi šiol neturėjo – miesto savivaldybei įteiktas apdovanojimas "Už viešosios diplomatijos puoselėjimą".

Apie tai pokalbis su Kauno miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių skyriaus vedėja Emilija Šakaliene.

– Ką iš apdovanojimą Kaunui nulėmusių projektų įvardytumėte pirmiausia?

– Pirmiausia paminėčiau sėkmingą bendradarbiavimą su Japonija, puoselėjant diplomato Chiunes Sugiharos istorijos atminimą. Šiais metais Kaune pirmą kartą suorganizuota Sugiharos savaitė yra puikaus bendro darbo su Japonijos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos ambasada Japonijoje, su Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centru, Sugiharos fondu "Diplomatai už gyvybę", kitomis privataus ir viešojo sektoriaus organizacijomis, taip pat – su Japonijos miestais rezultatas. Kaip tik dėl šių veiklų Japonijos nacionalinėje žiniasklaidoje per vienus metus pasirodė daugybė straipsnių apie Kauną. O Kaunas vis daugiau svečių sulaukia iš Japonijos.

Be abejo, privalu paminėti šiemet Kaune vykusias Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, taip pat – Tarptautines vaikų žaidynes, Antrąjį Baltijos ir Juodosios jūrų forumą, kuriame dalyvavo istoriniai lyderiai – buvę Vidurio ir Rytų Europos valstybių vadovai. Vyko ir daugiau tarptautinių renginių.

– Kovą Lietuvos kultūros ministerijoje paskelbus, kad varžytuvėse su Klaipėda dėl Europos kultūros sostinės vardo laimėjo Kaunas, miesto meras Visvaldas Matijošaitis džiaugsmingai pranešė: "Bus įrodyta, kad Kaunas garsus ne tik dėl "Žalgirio" klubo". Kokie, jūsų nuomone, Kaune vykstantys tarptautiniai renginiai dabar geriausiai atspindi dabartį ir miesto kultūrą?

– Kaunas iš tiesų yra pilnas kultūros, ir miestiečiai tai jaučia dalyvaudami tarptautiniuose džiazo, klasikinės muzikos, modernaus šokio, teatro festivaliuose, Kauno bienalėje, "Kaunas Photo" ir kituose miesto renginiuose.

Galime visi kartu pasidžiaugti, kad mūsų skyriaus šiemet inicijuoti Italų dienų "Atrask Italiją Kaune" renginiai buvo nuostabūs tuo, kad radome bendraminčių. Kauno įmonės ir organizacijos, dirbančios su šia šalimi, labai noriai atsiliepė į savivaldybės kvietimą sujungti jėgas kuriant šventę miestui kartu su miestais partneriais iš Italijos. Šios organizacijos prisijungė, kadangi mato gražėjantį Kauną ir nori padėti kurti gerovę mieste. Taigi jaučiame stiprų kauniečių bendruomeniškumą, kuris mums padeda judėti pirmyn.

– Jau minėtame konkurse Kaunas prisistatė kaip šiuolaikinė sostinė, miestas, susijęs su tarpukario laikinosios sostinės tapatybe. Kaip šią žinią skleisti kuo plačiau padeda Kauno savivaldybės puoselėjami tarptautiniai ryšiai?

– Turime šaunią "KEKS 2022" komandą, kurią kviečiame į susitikimus su užsienio delegacijomis. Bendraujame su užsienio valstybių ambasadomis, miestais partneriais dėl jų įsitraukimo į Kultūros sostinės projektą, kurio skirtingi etapai bus įgyvendinami iki 2022 m.

Kaunas yra Baltijos miestų sąjungos, jungiančios Baltijos jūros regiono valstybes, valdybos narys. Spalį mūsų miesto tarybos narys Mantas Jurgutis buvo išrinktas šios organizacijos viceprezidentu, ir Kaunas gavo teisę 2019 m. organizuoti Baltijos miestų sąjungos generalinę konferenciją. Ši organizacija mums taip pat yra puiki platforma Kauno, kaip būsimosios Europos kultūros sostinės, pristatymui.

Ši žinia sklinda ne tik Europoje. Japonijos organizacija "EU-Japan fest", kurią finansuoja didžiosios šios šalies verslo korporacijos, taip pat prisijungs prie "KEKS 2022" programos savo lėšomis atveždama japonų atlikėjų ir menininkų į Kauną.

– Jūs keliolika metų dirbate skyriuje, kurio vadove tapote maždaug prieš porą metų. Puikiai pamenate, kad anksčiau įvairiuose žemynuose Kaunas turėjo daugiau nei 30 miestų partnerių. Dalis jų siųsdavo delegacijas į Kaune vykstančias šventes, kviesdavo Kauno politikus į svečius. Dalis miestų partnerių tebuvo formalūs, ir konkretaus abipusiai naudingo bendradarbiavimo rezultatų kauniečiai nematė. Ar miestų draugų ir dabar daug tebėra, o gal šia prasme Kaunui šiandien labiau rūpi ne kiekybė, o bendradarbiavimo kokybė?

– Kaunas turi 27 miestus partnerius, su dauguma kurių palaikomi aktyvūs ryšiai. Su kitais bendradarbiavimas yra pasyvus. Be abejo, mūsų prioritetas – kokybė ir turinys, skatiname bendradarbiavimą ne tik tarp pačių savivaldybių, bet ir tarp skirtingų miestų organizacijų ir bendruomenių.

Šiemet pristatėme Jaunųjų Kauno ambasadorių programą, skirdami finansavimą ir skatindami moksleivių mainus su esamais bei potencialiais miestais partneriais. Grenoblyje (Prancūzija), su kuriuo šiais metais žymime draugystės 20-metį, bendradarbiaudami su Prancūzų institutu, atidarėme Kauno tarpukario modernizmo fotografijų parodą. Apie ją reportažą parodė Prancūzijos nacionalinė televizija "France 3", Kauną pristatydama kaip mažąjį Paryžių. Su Italijos miestais partneriais surengėme jau minėtas Italų dienas Kaune. Bendradarbiaujant su partneriu Vokietijoje – Lipės apskritimi – 2017 m. vyravo socialinių reikalų specialistų, medikų mainai.

Dėl sėkmingo bendradarbiavimo su Kinijos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos ambasada Kinijoje į mus šiais metais su siūlymu bendradarbiauti kreipėsi didžiausias Kinijos miestas Šanchajus. Rugsėjį iš šio miesto į Kauną atvyko 166 verslo, kultūros, sporto, švietimo ir universitetų atstovų delegacija. Tarptautiniai Kauno ryšiai kasmet įgauna vis geresnį turinį ir esmę, iš to, neabejotinai, laimi visi.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jomantas

Jomantas portretas
Geriausia Lietuvoje išlaisvinti laisvę draugiškais Kremliaus tankais. Jau išlaisvinta Padniestrė iš moldavų, P. Osrtija ir Abchazija išlaisvinta iš gruzinų, Krymas, Doneckas ir Luhanskas iškaisvinti iš ukrainiečių. Na, kad, Algiuk, hm, ateis tas mielas išlaisvinimas, nešantis karą ir griuvėsius į Vilnių? Laukiame nesukaukiame...

Ką čia giri?

Ką čia giri? portretas
Kauno bienalė - siaubas. Greičiau išlaisvinkite LAISVĘ.

Mažumėlę keista, kad

Mažumėlę keista, kad portretas
perskaičius išsamų pagarbinimą taip ir liko neaišku, kas gi skyrė tąjį "įvertinimą?"
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių