„Naikintuvo Su-7 užkėlimas buvo vienas sunkesnių, nemažai iššūkių pareikalavusių ekspozicijos įrengimo darbų. Nepaisant to, ši išskirtinė muziejinė vertybė, tikimės, pritrauks kiekvieno lankytojo dėmesį ir taps patrauklia Karinių oro pajėgų ekspozicijos dalimi“, – teigė Karo technikos skyriaus vedėja Rita Malinauskienė.
Naikintuvas Su-7 sukurtas Suchovo konstruktorių biure, tačiau jau po kelių metų buvo modernizuotas ir perdarytas į naikintuvą-bombonešį Su-7B. Lėktuvo ilgis – 16,60 m, aukštis – 4,15 m, o sparnų ilgis – 9,31 m. Naikintuvas galėjo išvystyti net 2120 km/val. greitį ir pakilti iki 15 000 m.
1985-1986 m. šis naikintuvas buvo atgabentas iš Afganistano į Zoknius, kur turėjo būti remontuojamas. Vis dėlto po detalios apžiūros buvo priimtas sprendimas jo neberemontuoti, todėl nutarta jį panaudoti kaip paminklą viršgarsinei karo aviacijai. 2019 m. naikintuvas Su-7 perduotas Vytauto Didžiojo karo muziejui ir jau greitai jį bus galima pamatyti išskirtinėje, Lietuvoje analogų neturinčioje, ekspozicijoje. Po atviru dangumi Karo tvirtovės VI-ame forte įkurtą ekspoziciją sudarys Sausumos pajėgų technika ir ginkluotė, Karinių oro pajėgų ir Karinių jūrų pajėgų technika, o iš viso bus eksponuojama daugiau nei 150 karinės technikos pavyzdžių.
Apie Karo technikos skyriaus įkūrimą Kauno tvirtovės VI forte
2017 m. spalio 24 d. Krašto apsaugos ministerija ir Kauno miesto savivaldybė pasirašė susitarimą dėl Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinio įkūrimo Kauno tvirtovės VI forte. Šiuo susitarimu numatyta, kad iki šiol Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius keliasi į Kauną ir jau nuo 2019 m. atvers duris lankytojams Kauno tvirtovės VI-ame forte.
2018 m. vasario 12 d. Karo technikos Vilniaus skyrius pavadintas Karo technikos skyriumi, vasario 13 d. pirmoji karinė technika pasiekė Kauną, o kovo 30 d. iš Vilniaus į Kauną pervežtas paskutinis automobilis – gaisrinė „Timoney“. Karo technikos skyriaus atidarymas numatomas 2019 m.
Naujausi komentarai