Gyvybės langelyje Kaune žiemą palikta mergaitė rado naujus namus

Gyvybės langelyje Kaune pernai gruodį rasta dvejų metų mergaitė rado naujus namus – ją ketina įvaikinti dabar globojanti šeima.

„Dėl praėjusiais metais gyvybės langelyje paliktos mergaitės tėvai į vaiko teisių gynėjus nesikreipė, o vaikas šiuo metu yra globojamas, auga šeimoje, yra tvarkomi įvaikinimo dokumentai. Vaiko teisių gynėjų žiniomis, mergaitė jaučiasi gerai, yra guvi, ja tinkamai rūpinamasi“, – Eltą informavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Alina Žilinaitė.

Ji patikino, kad įsivaikinti mergaitę rengiasi ją globojanti šeima.

Pasak tarnybos atstovės, įprastai gyvybės langelyje rastam vaikui yra nustatoma laikinoji globa. Vėliau, tik jeigu tėvai dėl vaikelio susigrąžinimo nesikreipė ilgiau nei tris mėnesius, vaikas gali būti įvaikintas.

Tėvai į vaiko teisių gynėjus nesikreipė, o vaikas šiuo metu yra globojamas, auga šeimoje.

„Svarbiausia yra, kad vaikas augtų šeimoje, kur būtų geriausiai užtikrinti vaiko interesai, pilnavertė raida, psichinė ir fizinė sveikata, lavinimas, ugdymas“, – teigia vaiko teisių gynėjų atstovė.

Dažniausiai gyvybės langeliuose paliekami naujagimiai nuo gimimo dienos iki kelių dienų, retais atvejais – iki kelių mėnesių amžiaus. Yra buvę 3 atvejai, kai buvo palikti vyresnio amžiaus vaikai. 2013 m. Kaune buvo paliktas 1,7 m. berniukas, o Šiauliuose – 9 mėnesių berniukas. Praėjusiais metais Kaune palikta 2 metų mergaitė yra vyriausias gyvybės langelyje paliktas vaikas.

Šiemet gyvybės langeliuose nebuvo paliktas nei vienas vaikas, 2023 m. šalies gyvybės langeliuose buvo palikti 5 vaikai: 3 – Kaune, po vieną Vilniuje ir Klaipėdos gyvybės langeliuose.

Nuo 2009 m. iki šios dienos šalies gyvybės langeliuose buvo palikti 95 vaikai, biologiniai tėvai susigrąžino 16 vaikų.

ELTA primena, kad dvejų metų mergaitė buvo rasta pernai, gruodžio 11 dieną, Kaune, ligoninėje, V. Putvinskio gatvėje įrengtame gyvybės langelyje. Tai buvo vyriausias Lietuvoje gyvybės langelyje paliktas vaikas nuo pat langelių įkūrimo 2009-siais.

Vėliau policija nustatė mažametės mamos tapatybę. Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, policija daugiau informacijos neviešino. Už naujagimio palikimą gyvybės langelyje atsakomybė nėra taikoma. Naujagimio palikimas yra anonimiškas.

Kaip anksčiau skelbė Kauno ligoninė, gyvybės langelyje nuskambėjus skambučiui, lopšyje rasta mergaitė. Ji buvo užklota pledu, tvarkingai aprengta, vaikštanti ir kalbanti. Tuomet mergaitė buvo perduota už tolesnę vaiko priežiūrą atsakingoms tarnyboms. Žiniasklaida skelbė, kad mergaitę palikęs žmogus raštelyje išdėstė sprendimo motyvus – esą nenori, kad mergaitė augtų netinkamoje aplinkoje, kur tvyro psichologinis smurtas, alkoholis, nepriteklius.

Gyvybės langelis yra speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį ar vaiką, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis patys tėvai. Šiuo metu gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ačiū

ačiū portretas
Lietuvoje yra ŽMONIŲ.

asd

asd portretas
Ką reiškia "rado namus" ? Vaikščiojo ir ieškojo ir staiga bac rado? Ir dar kiek aprašinėsite tą vaiką ar jau vaiko teisių apsauga nebeveikia?

Baisu

Baisu portretas
Koks įstatymas leidžia aprašinėti šių vaikų gyvenimą: kada mergaitė buvo rasta, kokio amžiaus, kaip aprengta, kad policija rado tėvus, kad dabar globėjai įsivaikina... Paskui rašysit jau jau įsivaikino, jau jau pirmą klasę pradėjo lankyt, jau prie pirmos komunijos priėjo, jau mokyklą baigė, jau ruošias ištekėti... Ir taip persekiosite visą gyvenimą? Prie visų naujienų nepamiršite pridėti "mergaitė, kuri dvejų metų buvo pamesta langelyje Kaune"... Matyt vis dėlto ne lietuvių protui ir supratimui tokie langeliai. Sanitarės bando pavyti moteris, kurios įdeda vaiką į langelį, nors įdėjimas anonimiškas. Policija ieško vaiko tėvų, neaišku kokiu įstatymu remiasi ir koks teisės aktas jiems leidžia ieškoti tėvų, jei įdėjimas į langelį yra teisėtas ir anonimiškas. Vaikų teisės matyt parduoda žurnalistams visą informaciją apie tokį vaiką, taigi negina jo, o prekiauja juo. Nenustebsiu, jei saugiai langelyje padėtų vaikų vis mažės, o numestų į konteinerius vėl daugės.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių