Grožio klinikoje apgyvendino ukrainiečius

Susitelkę Lietuvos gyventojai, verslininkai, organizacijos ir institucijos visomis išgalėmis padeda ir Ukrainoje likusiems, ir į Lietuvą karo atgintiems ukrainiečiams.

Trys šeimos: trys moterys ir šeši vaikai – erdviose sveikatos ir grožio klinikos „Fi Clinica“ patalpose prie Kauno Ąžuolyno gyvena jau daugiau kaip mėnesį. Sekmadienį jiems ir klinikos darbuotojams surengta jauki šventinė popietė.

„Fi Clinicos“ direktorius Robertas Jocius pasakojo, kad prasidėjus karui nedvejojo ir dalį tuomet turėtų laisvų 700 kv.m ploto patalpų, kurių pirmame aukšte planuota įkurti Diabeto centrą, pritaikė kasdieniniam gyvenimui. Įrengė virtuvę, gyvenamuosius kambarius, supirko lovas, kitus baldus, skalbimo mašinas, džiovykles. Užsiregistravo vienoje iš apgyvendinimo platformų ir laukė skambučio.

„Fi Clinica“ nuotr.

„Turėjome verslo planų, bet juos atidėjome“, – sakė R.Jocius ir pridūrė, kad šiuo metu yra svarbiau padėti žmonėms – suteikti jiems stogą virš galvos ir saugumą.

Atvykusiems ukrainiečiams klinika ir jos darbuotojai padeda ir daiktais, ir pinigais, ir kitaip. „Šeimos atvyko tik su tuo, ką turėjo po ranka. Atvyko beveik nieko neturėdami. Klinikoje dirba apie 130 žmonių, tad susitelkė kolektyvas ir sunešė ir suaugusiųjų, ir įvairaus amžiaus vaikų drabužių. Aprūpinome ir higienos, ir kitokiomis priemonėmis“, – pasakojo R.Jocius.

Jei bent vienam žmogui padėtume, tai jau labai daug.

Klinika padėjo ukrainiečiams spręsti įvairius biurokratinius klausimus. Padeda su darbo paieškomis, vaikų neformaliu ugdymu. „Vaikai tęsia Ukrainoje lankytus užsiėmimus, pavyzdžiui, Kaune jau lanko gimnastiką ir gitaros pamokas“, – vardijo „Fi Clinikos“ vadovas.

Laisvalaikiu vaikai daug laiko leidžia čia pat esančiame Ąžuolyno parke. Jiems padovanota paspirtukų ir riedlenčių.

Kartą per parą šioms šeimoms pristatoma karšto maisto, tačiau daug gamina ir pačios ukrainietės. Maisto produktais pasirūpina „Fi Clinika“ ir jų partneriai, draugai.

Progą paragauti ukrainietiškų barščių sekmadienį turėjo dalis klinikos kolektyvo, kai sekmadienį buvo surengta šventinė popietė. Dalyvavo ne tik čia priglaustos šeimos, bet ir ukrainiečiai, apsigyvenę Vilniuje.

Kaip ilgai šios šeimos galės likti klinikos patalpose? „Nėra konkrečios datos, iki kada galėsime juos priimti. Žiūrėsime į situaciją, į jų planus. Dabar norime, kad šios šeimos pirmiausia įsitvirtintų“, – pasakojo R.Jocius.

Jis akcentavo, kad nėra per mažos pagalbos, paramos. „Jei bent vienam žmogui padėtume, tai jau labai daug. Reikalinga bet kokia kitokia, aišku, apgalvota, koordinuota, pagalba. Mes, kaip klinika, padedame ir likusiems Ukrainoje – siuntėme drabužių, tvarsliavos, finansinę paramą“, – sakė kaunietis ir pridūrė, kad apskritai turime turėti labai aiškią poziciją dėl tokių dalykų, kurie dabar vyksta, dėl kraugeriškos Rusijos ir jos vadovų.

„Ukrainiečiai moka labai didelę kainą. Vis dėlto, manau, bus graži perspektyva Ukrainai. Ir Lietuvai“, – neabejojo R.Jocius.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojepagalba ukrainiečiamspagalbagrožio klinika

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių