Gidai padeda ieškoti ir giminių Pereiti į pagrindinį turinį

Gidai padeda ieškoti ir giminių

2012-02-22 17:13
Gidai   padeda   ieškoti   ir  giminių
Gidai padeda ieškoti ir giminių / Gedimino Bartuškos nuotr.

Kauną aprodyti taip įspūdingai, kad jį iš naujo galėtumėt įsimylėti, galėtų net 599 licencijuoti gidai. Šiandien, minint Tarptautinę gidų dieną, Kauno turizmo informacijos centro atstovai apgailestauja, kad vis didėjant svečių srautui iš Skandinavijos, jiems gali pasiūlyti tik vieną gidą, kalbantį suomiškai, o norvegams tenka siūlyti anglakalbį vadovą.

Apie Kauną – japoniškai

„Vasarą labai jaučiamas gidų, mokančių vokiškai, stygius. Vokiečiai dažnai renkasi ilgus maršrutus po visą Lietuvą. Kartu vežasi ir pasisamdytą gidą“, – atskleidė Kauno turizmo ir informacijos centro vadybininkė Simona Giržadaitė.

Pasak jos, dauguma ekskursijų užsieniečiams vedamos anglų, rusų ir lenkų kalbomis, nemažai jų vyksta ir prancūziškai. Savo gimtąja kalba apie Kauną išgirsti gali ir turistai iš Ispanijos, Italijos, Japonijos.

Domisi emigrantai

Daugiau kaip 30 metų gide dirbanti Loreta Požerskytė nė karto nepasigailėjo dėl tokio savo pasirinkimo. Ši profesija ją labiausiai žavi tuo, kad darbe nėra monotonijos ir pilna netikėtumų. „Kiekviena ekskursija yra kitokia“, – tikino ji.

Gidė pastebėjo, kad nemažai ekskusijų po Lietuvą užsisako trečios, ketvirtos kartos emigrantai. Kai kurie jų sugrįžta ne tik susipažinti su protėvių kraštu, bet ir ieško giminių. Ir čia jiems taip pat gali padėti gidai.

„Svarbu, kad šeimos istorijoje būtų užfiksuotas parapijos, kurios dabar gal net ir nebėra, pavadinimas. Tuomet žinau, kur žmogų nukreipti “, – sakė L.Požerskytė.

Laiko egzaminą

Tapti gidu nėra labai paprasta. Tam reikia baigti trijų mėnesių kursus ir išlaikyti baigiamąjį egzaminą: testą iš metodikos, geografijos, architektūros, dailės, istorijos bei parengti ekskursiją po Kauną.

„Per metodikos paskaitas mokome, kaip vesti ekskursiją, bendrauti su turistais. Pavyzdžiui, gidui nepatariama su jais elgtis pernelyg familiariai, reikia stengtis užglaistyti bet kokius kylančius konfliktus”, – aiškino gidų draugijos „Gidas” pirmininkė Marija Aleknavičienė.

Kauno gidų bendrijos pirmininkė Rita Šuopienė juokaudama pridūrė, kad šiuo metu visi gidai rengiasi dar vieneriems kursams – kaip gauti individualios veiklos pažymėjimus ir kaip tvarkytis juos gavus. Iki šiol gidai dirbo turėdami verslo liudijimus, kurie metams Kauno mieste kainavo 1440 litų. Tačiau nuo gegužės 1-os dienos iš šios profesijos bus galima užsidirbti duonai tik įregistravus individualią veiklą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų