G. Bučas: smurtas nėra normalus reiškinys

– Lyginant kiek senesnius laikus su dabartimi, ar pasikeitė požiūris į patį reiškinį?

– Manau, kad taip. Kai mes augome, nebuvo tiek viešumo ir pats vertinimas buvo kitoks. O ir pagalbos tiek nukentėjusiai, tiek smurtavusiai pusei nebuvo.

– Ar galėtum kalbėtis su smurtavusiu asmeniu apie jo problemą?

– Be abejo. Jei jau jis kalbėtų su manimi, tai tikrai neatstumčiau ir kalbėčiau. Juk priešingu atveju, jo pyktis tik didėtų. Žmogus galvotų: štai, dar vienas, kuris yra prieš mane ir jam pasidarytų dar blogiau, nes pasaulis visas prieš.

– O ar žinotum, ką jam patarti?

– Pritarimo savo elgesiui iš manęs jis tikrai nesulauktų, tačiau skirčiau jam laiko, kad išsiaiškinčiau, ar pats suvokia, jog jam reikia pagalbos. Ar prisiima atsakomybę. Žiūrėčiau, koks tai atvejis, galbūt reikėtų pranešti teisėsaugai. Iš esmės manau, kad vertybių ir įsitikinimų pakeitimas yra ilgas procesas ir toks asmuo turėtų ilgai dirbti su psichologais.

– O kaip kalbėtum su nukentėjusiuoju?

– Man būtų sunkiau kalbėtis su nukentėjusiuoju. Nes galima išklausyti, paguosti, patarti, o kas toliau? Aš jausčiau didelę atsakomybę, gal net baimę, kad tik nepakenkčiau savo patarimu, kad žmogus dar labiau nenukentėtų. Tikrai skirčiau laiko išklausyti, užjausti, bet paskui stengčiausi nukreipti į reikiamas institucijas.

– Giedriau, neabejotinai tau svarbu, kokioje visuomenėje gyvename. Baigiant pokalbį, ką dar norėtum pasakyti?

– Man svarbu, Dovile. Norėčiau matyti daugiau pozityvumo, pradedant žiniasklaida, politika, taip pat valdžios veiksmuose ir elgesyje, baigiant mūsų visų kalbėjimu apie vertybes ir aktyvesniu dalyvavimu visuomenės gyvenime. Neabejoju, kad didžioji visuomenės dalis yra puikūs žmonės, tačiau esame pernelyg užsidarę, atsiriboję vieni nuo kitų. Norisi daugiau gerų pavyzdžių – tai itin svarbu bendraujant su jaunimu. Linkiu daugiau mylėti ir auginti patiems save, tai tikrai atsispindės kituose. Pacituosiu man labai patikusius žodžius, tiesa, nežinau, kas jų autorius: „Jeigu Tu myli save, Tu myli kitus. Jeigu Tu savęs nekenti, Tu nekenti ir kitų. Nes santykiuose su kitais, kiti tėra Tavo atspindys.“

– Giedriau, labai ačiū.

 

Akcijos organizatorius: Kauno apskrities vyrų krizių centras.

Akcijos rėmėjai: dienraštis „Kauno diena“, UAB „Naujasis šilelis“, Kauno miesto savivaldybė, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Sabina

Sabina portretas
Ane? Žiū kokių protingų žmonių esama :) Ot įdomu. Kokia gili išmintis, net straipsnio verta... JUOKDARYS

jo

jo portretas
Psichozė ne kitaip... Kažkokie keistuoliai ir nevykėliai aiškina kaip tėvams auklėti vaikus. O viskas pasibaigs vyrukų paradu prieš smutą su tokiom labai spalvotom vėliavėlėm.

Moteris

Moteris portretas
pries mane nieks nesmurtauja ir ta galiu pasakyt :)
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių