Apie 40 tūkst. litų kainavęs fontanas, kuris pernai buvo išbandytas Nemune prie amfiteatro, šiemet taip ir neįjungtas. Jam ieškoma kitos vietos.
Upė stipresnė
"Prieš Tarptautines Hanzos dienas savivaldybė nenorėjo, kad mes šį fontaną įjungtume. Paskui pradėta svarstyti, kad jam reikia surasti geresnę vietą. Pernai rudenį paleidome, išbandėme. Jis veikė apie mėnesį", – pasakojo "Kauno vandenų" direktorius Vilius Burokas.
Po mėnesio bandymų paaiškėjo, kad Nemuno srovė į fontano įrenginius prineša daug žolių, lapų ir kitų nešvarumų, todėl kas keturias dienas fontaną reikėtų valyti.
"Fontano įrenginiai dabar saugomi krante, kol bus nuspręsta, kur jį įkurdinti", – pridūrė V.Burokas.
Savivaldybės administracija svarsto galimybę fontaną perkelti į kitą vietą – prie "Žalgirio" arenos, tarp dviejų naujų tiltų. Tarnautojai viliasi, kad šioje vietoje nėra srovės, todėl fontano įrenginiai veiktų be trukdžių.
Čiurkšlė netinka
Kauno architektai ragina miesto valdžią ne blaškytis su fontanu po Nemuną, o tartis su profesionalais.
"Dėl sveikatos problemų reikia tartis su gydytojais ar vaistininkais, dėl laivybos – su kapitonais, o dėl meninių problemų – su menininkais", – įsitikinęs architektas Audrys Karalius.
Kritikos žodžių jis negaili fontano Nemune idėjos autoriams ir siūlo šį įrenginį pastatyti prie miesto savivaldybės.
"Ta čiurkšlė – ne Nemuno masto, tokio mastelio čiurkšlytė tokioje upėje atrodo karikatūriškai. Deja, pas mus yra išskirtinių personų, kurios galvoja, kad viską moka ir viską gali", – piktinosi A.Karalius.
Išgirdęs, kad rudenį prie amfiteatro išbandytam ir kritikos sulaukusiam fontanui jau ieškoma kitos vietos, architektas stebėjosi. Jo teigimu, kuriant fontanus, būtina juos priderinti prie konkrečios vietos. "Nežinau, kada mūsų gerbiamoji valdžia išmoks šią elementarią formulę. Atsiranda naujas pranašas, kuris nesuvokia, kad miestas tai nėra smėlio dėžė. Profesionalams šiame mieste nėra ką veikti", – apgailestavo architektas.
Ką daryti su neveikiančiais?
Savivaldybėje bene kasmet diskutuojama, tačiau neapsisprendžiama, ką daryti su neveikiančiais fontanais. Dabar svarstoma galimybė juos perduoti "Kauno vandenims".
Pasak Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotojos Jolantos Miliauskienės, šešis miesto fontanus prižiūri "Kauno vandenys", dar vieną, esantį V.Krėvės prospekte, – privati bendrovė.
Dar keturi mieste esantys fontanai teisiškai neįregistruoti.
"Šiame sąraše yra du fontanai ir du fontanėliai atsigerti. Fontanai – Taikos prospekte, prie "Vyturio" mokyklos, ir Čečėnijos aikštėje. Du fontanėliai atsigerti – Rotušės aikštėje", – skaičiavo J.Miliauskienė.
Pasak jos, kai bus sutvarkyti šių keturių fontanų dokumentai, miesto politikai svarstys, kam juos perduoti eksploatuoti.
Pasak "Kauno vandenų" direktoriaus V.Buroko, per metus įmonei prižiūrėti šešis fontanus kainuoja apie 70–80 tūkst. litų.
"Dalis mokesčių nukeliauja už elektros energiją, tenka mokėti už fontanų remontą, vandenį", – skaičiavo įmonės vadovas.
Veikiantys fontanai
Steigiamojo Seimo aikštėje, Laisvės alėjoje, Rotušės aikštėje, Prie Kauko laiptų, Karo muziejaus sodelyje, Muzikinio teatro sodelyje.
Naujausi komentarai