Dalį Kauno Žaliakalnio siūloma skelbti kultūriniu draustiniu

Dalį istorinio Kauno gyvenamojo rajono – Žaliakalnio – siūloma skelbti saugomu savivaldybės ir įsteigti kultūrinį draustinį.

Dalį istorinio Kauno gyvenamojo rajono – Žaliakalnio – siūloma skelbti saugomu savivaldybės ir įsteigti kultūrinį draustinį.

Kauno miesto savivaldybėje užregistruotas tai siūlantis sprendimo projektas. Saugoma savivaldybės šią teritoriją siūlyta skelbti dar 2008 metais. Steigti šį draustinį savivaldybei rekomendavo ir Kultūros ministerija.

„Teritorijos ribos jau nustatytos, dabar beliko sulaukti Kauno miesto tarybos sprendimo“, – aiškino savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Rimgaudas Miliūkštis.

Kultūrinį draustinį siūloma steigti Kauno Žaliakalnio 1-ojoje zonoje. Tai teritorija ties Parodos kalnu, palei Ąžuolyną besitęsianti iki Aukštaičių gatvės. Projekte nurodoma, kad, patvirtinus parengtą šiai teritorijai specialųjį planą, čia esantys vertingi statiniai būtų saugomi nuo galimo sugadinimo netinkamai perstatant, be to, bus paskelbti objektyvūs reikalavimai kiekvienam šioje teritorijoje esančiam pastatui, todėl remonto darbus šioje teritorijoje esančių namų savininkai galės atlikti paprasčiau.

„Įsteigus kultūrinį draustinį mes galėsime išsaugoti medinius namus, kurie yra labai vertingi istoriniai pastatai“, – teigė valdininkas.

Jo teigimu, buvo pasiūlytos trys Žaliakalnio teritorijos, kurios galėtų tapti kultūriniu draustiniu. Viena vieta – netoli Kalpoko g., kita teritorija – prie Minties Rato ir teritorija ties Parodos kalnu, palei Ąžuolyną.Vertinimo taryba, apsvarsčiusi visas pasiūlytas teritorijas, išsirinko pastarąją, nes joje yra daugiausiai vertingų statinių.

Jeigu liepos 18 dieną taryba pritars, tai bus pirmasis Kaune įsteigtas kultūrinis draustinis.

Valdininkas pabrėžė, kad teritorijai suteikus tokį statusą, gyventojai tikrai nepajus padidėjusių apribojimų, norėdami remontuoti, rekonstruoti savo namus – tiesiog įsigalės aiškesni reikalavimai.

„Pavyzdžiui, anksčiau norint pakeisti namo stogą, visiems namams šioje teritorijoje buvo taikomi tokie patys reikalavimai, reikėdavo atskiro tyrimo dėl namo būklės. Dabar bus paprasčiau, nes specialiajame plane bus sužymėti vertingi objektai, kuriems bus taikomi griežtesni reikalavimai“, – sakė R. Miliūkštis.

Be to, gyventojams, kurie gyvena šioje teritorijoje, renovuojant namą nebereikės gauti leidimo iš Kultūros apsaugos departamento, juos išduos savivaldybė.

Šioje Žaliakalnio dalyje gyveno ne vienas žinomas žmogus, tarp jų – Juozas Tumas-Vaižgantas, Vincas Mykolaitis Putinas. Čia veikė Japonijos ambasada ir Švedijos konsulatas. Teritorijoje yra C.Sugiharos muziejus, Neo-Lithuania korporacijos rūmai, yra išlikusios tarpukariu statytos vilos.NAUJAUSI KOMENTARAI

STOP

STOP portretas
PASMUS VISKAS DAROMA ATVIRKSCIAI,NEATSIZVELGIANT I PASEKMES,O GAL ATVIRKSCIAI NORINT KUO GREICIAU TAI ATSIKRATYTI,JUK PAZIUREKIM ATGAL TRUPUTI,KAIP BUVO SPECIALIAI TIEM PASTATAM UZKELTOS KOSMINES SILDYMO KAINOS.JUK DABAR IR TOLIAU TIK BUS BLOGIAU,TAI PRIVES PRIE ATVIRKSCIO VARIJANTO PO 10METU CIA LIKS TOKI PASTATAI KAIP CIGONU LUSNYNAS VILNIUJE AR DAR BLOGIAU-NA IR KA JIE CIA DARO,O GAL TO IR SIEKIA TADA BUS LENGVIAU VISKA PAIMTI UZ DYKA,PAKEICIANT TUOS ISTATYMUS-IR NAMAI VEL ZYDES-OLIGARCHU ISMONES

Keliautojas

Keliautojas portretas
Tenka daug vazinėti ir su daug užsienio žmonių susitikti, rodai gražias Lietuvos nuotraukas kaip žalia, kaip gražu. Bet iš tikrųjų kai grįžti ir pasižiūri į tuos Kauno susmegusius, purvinus namus - "kultūros" paveldus - atskirus rajonus kaip Panemunė, Vilijampolė - baisu pasidaro ir pamatai, kad kalbi netiesą. Kaunas darosi baisus, o senieji rajonai - bomžynai. Ir kuo daugiau bus apribojimų tuo turtingesni, darbštesni žmonės vengs tokių vietų ir pasirinks naujus rajonus, nes tik taip galėsi turėti patogų būstą. Kas norės investuoti 0,5-1,0mln. litų į medinį namą, kad kultūros valdininkėms - bobikėms būtų gerai? Nebus tokių durnių ar kas norėsit statyti medinį namą su kosminėmis "restauratorių" kainomis? Tad tie rajonai kuo toliau tuo labiau taps bomžynais dėl visų suvaržymų. Geriau atleistų 50% tų valdininkių ir už tuos pinigus atrestoruotų pagrindinius, įžymiausius medinius namus. Būtų malonu ir patiems pažiūrėti ir svečiams parodyti, o ne rajonus kultūros paveldo bomžynus darytų.

garantuotai

garantuotai portretas
cia viskas tam ,kad dar daugiau sukiltu nekilnojamo turto kainos,toje vietoja
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių