Dailininkų sąjunga kraustosi iš Senamiesčio

Rotušės aikštėje nebelieka Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus. Jį planuojama perkelti į buvusį „Drobės“ fabriką Šančiuose.

Sąjungai ir toliau priklausys abu Senamiesčio namai, tačiau derinama, kad jos veikla vyktų atnaujintame verslo, kūrybos centru paverstame pastate, kurio dalį nuomotųsi. 

„Visi džiaugiasi, laimingi, rankas trina, prašo, kad tik greičiau, – „Kauno dienai“ sakė skyriaus referentė Dalia Draugelienė. – Didžiausias džiaugsmas, kad be trijų darbo vietų turėsime ir puikią galeriją. Šiuolaikišką didžiulę galeriją.“

„Mes geriname savo situaciją, – aiškino atstovė. – Mūsų pastatai niekur nedingsta. Reaguojame į laikmetį, stengiamės išsilaikyti patys“.

 

Vilmanto Raupelio nuotr.

Rotušės a. 26 ir 27 pastatus Dailininkų sąjunga ir iki šiol nuomodavo. Savo poreikiams buvo pasilikusi tris kabinetus. Lieka senieji nuomininkai, tik buvo peržiūrėtos kainos atsižvelgiant į rinkos kainas, be to, užleistos ir likusios pastato erdvės.

Siekiame, kad mieste atsirastų galerija, visiems prieinamos kūrybinės erdvės. Juk artėja 2022-ieji, kai Kaunas bus Europos kultūros sostinė.

Sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Ignas Kazakevičius priminė, jog organizacija yra ne pelno siekianti, tad bandoma išsilaikyti iš esamo nekilnojamojo turto nuomos, o narių meno veiklos prezentacijai ieškoma projektinių lėšų.

Papildomų pajamų už nuomą užteks ir naujų daug erdvesnių patalpų įrengimui, ir jų nuomai. Šios „nuomos į nuomą“ tikslas, I. Kazakevičiaus teigimu, – gerinti tiek esamų pastatų kokybę, tiek suteikti progą ir vietą naujoms kauniečių dailininkų iniciatyvoms. Pirmininkas kalbėjo, kad apie du mėnesius skyriui teks dirbti nuotoliniu būdu, nes tiek laiko prireiks įsikūrimui.

Dalis senųjų baldų bus pritaikyta naujoms patalpoms, kuriose atsiras ir biuras, ir moderni meno galerija.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Dailininkų sąjungos Kauno skyrių smaugia nerenovuotas pastatas, nefunkcionalios patalpos, kurių dalis – didžiuliai koridoriai. Kasą tuština ir nuolatiniai būtinieji remontai, nes pastatas – nugyventas, daug bėdų ir dėl egzotiškų, tačiau senų langų bei stogo dangos.

„Siekiame, kad mieste atsirastų galerija, visiems prieinamos kūrybinės erdvės. Juk artėja 2022-ieji, kai Kaunas bus Europos kultūros sostinė. Daugiau nei 20 metų veikia LDS KS galerija „Meno parkas“, plačiai žinoma dėl savo projektų įvairovės, tačiau ji nepajėgi patenkinti visų norinčių paraiškų, realizuoti visų teikiamų kūrybinių projektų.  Norinčių pristatyti savo kūrybą yra iš tiesų labai daug, o mes turime galvoti ir apie istorinio archyvo, ir leidybos reprezentaciją, respublikinius, tarptautinius renginius, kurie išreiškia sąjungos misiją – vienyti skirtingų kartų kūrėjus“, – sakė I. Kazakevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Liuks, galėsim su vaikais pėsti ateit.

Manau

Manau portretas
Picerijai ruošia gruntą...

Nezurnalistas

Nezurnalistas portretas
Kompetentingi organai turetu detaliau pasigilinti. Per daug baltu siulu
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių