Bendrovės „Medgintras“ investicijos – Psichikos dienos centrui

  • Teksto dydis:

Įgyvendinant projektą Garliavoje buvo atlikta 400 kv. m patalpų rekonstrukcija, įsigyti baldų, medicininės, kompiuterinės ir kitos technikos, būtinos dienos stacionarui tinkamai funkcionuoti. Bendros investicijos siekia daugiau kaip 1,2 mln. litų.

Psichikos sveikata yra svarbi bendrosios individo ir visuomenės sveikatos dalis. Psichikos sveikata – tai ne vien psichikos ligos ar sutrikimo nebuvimas, gera psichikos sveikata pasireiškia žmonių gebėjimu užmegzti ir palaikyti asmeninius santykius, įveikti sunkumus, išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam žmogui ir aplinkiniams, pačiam priimti sprendimus ir už juos atsakyti.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visose valstybėse nuolat daugėja  tiek suaugusiųjų, tiek vaikų psichikos bei elgesio sutrikimų ir tai tampa didžiausiu visuomenės sveikatos rūpesčiu. Psichikos ligos veikia ne vien patį sergantį asmenį, bet ir su juo gyvenančius artimuosius, draugus, globėjus ir kt. Psichikos sutrikimai sudaro apie 12 proc. visų pasaulio ligų, o iki 2020 m. šis skaičius gali išaugti iki 15 proc.

 Gera psichikos sveikata kiekvienam žmogui reikalinga jo kasdienėje veikloje, todėl ji turi rūpėti visiems individams, darbdaviams, sveikatos, švietimo, socialinės apsaugos ir kitų sektorių atstovams.

Psichikos dienos stacionarai yra nauja ir moderni psichikos ligų gydymo forma, kur taikomos ne tik tradicinės gydymo vaistais metodikos, bet ir naudojami šiuolaikiški visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo būdai. Svarbiausia, kad kitaip nei įprastuose stacionaruose pacientai čia atvyksta iš pat ryto, praleidę dieną, vakare gali grįžti pas namuose jų laukiančius artimuosius. Taip sergantiesiems suteikiama galimybė sveikti greta savo šeimos, neatitrūkstant nuo jiems įprastos aplinkos, be to, palengvinama sergančiuosius globojančių šeimos narių ir artimųjų kasdienybė, suteikiant jiems atokvėpį ir galimybę dirbti įprastą darbą.

Tokia psichikos sveikatos stiprinimo forma leidžia taikyti modernius sveikatos stiprinimo būdus, kai pacientui taikomos įvairios terapijos – muzikos ir šviesos, užimtumo, grupinės psichoterapijos, individualios psichoterapijos. Tokių paslaugų kompleksą padeda sukurti Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama.

UAB „Medgintras“ įgyvendina projektą „Psichikos dienos centro įkūrimas Garliavoje, Vytauto g. 60“, projekto kodas Nr. VP3-2.1-SAM-08-R-21-003, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Psichikos dienos stacionarų (centrų) įkūrimas“.

2014 m. kovo 6 d. įvyko oficialus Psichikos dienos stacionaro atidarymas, kuriame dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Įgyvendinant projektą buvo atlikta 400 kv. m patalpų rekonstrukcija, įsigyti baldų, medicininės, kompiuterinės ir kitos technikos, būtinos dienos stacionarui tinkamai funkcionuoti. Bendros investicijos siekia daugiau kaip 1,2 mln. litų.

Įkurtame dienos stacionare didelis dėmesys skiriamas pacientų psichosocialinei reabilitacijai ir užimtumo veiklai, atvykę pacientai skatinami neprarasti savarankiškumo, kasdienio gyvenimo, psichologinio bendravimo, buitinių ir darbinių įgūdžių. Čia teikiamas platus ambulatorinių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų spektras: pacientams pagal poreikius užtikrinamas tiek individualus, tiek grupinis medicinos psichologų, socialinių darbuotojų konsultavimas, medikamentinis gydymas, įvairių terapijos formų ir užsiėmimų taikymas. Kiekvienam besigydančiajam stacionare parenkama individuali gydymo programa, priklausomai nuo sveikatos būklės, skiriamas atitinkamas medikamentinis gydymas, psichoterapijos seansai, relaksaciniai užsiėmimai, parenkamos psichoedukacinės programos (ir pacientams, ir jų šeimos nariams), taikoma judesių, šviesos, muzikos, dailės, užimtumo terapijos, socialinių įgūdžių lavinimas. Jaukiose, namų aplinką primenančiose patalpose pacientai klausosi muzikos, žiūri filmus, skaito knygas, periodinę spaudą.

 Psichikos dienos stacionare dirba patyrusi specialistų komanda – gydytojas psichiatras, psichologas, psichoterapeutas, slaugytojos, socialinis darbuotojas, reabilitologas, muzikos terapeutas, tai či specialistas, tautodailininkas keramikas ir kt. Asmenys, norintys gydytis psichiatrijos dienos stacionare, turi gauti gydytojo psichiatro siuntimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių