„Augame su M.K.Čiurlioniu“ – Čekiškėje: tarsi būtų atvažiavęs muziejus!

Kompozitoriaus, dailininko, chorvedžio, kultūros veikėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo projektas „Augame su M.K.Čiurlioniu“ per dvylika metų aplankė daugybę mokyklų. Šį kartą viešėjo Čekiškėje.

Įspūdį vaikams palieka ir gyvai atliekama šio menininko sukurta muzika, ir galimybė čia pat apžiūrėti itin kokybiškas jo paveikslų reprodukcijas, sužinoti apie kūrėjo gyvenimą, idėjas.

Šis tęstinis edukacinis projektas per 45 minutes jaunajai kartai padeda užmegzti pažintį su iškiliu Lietuvos menininku. Į mokyklą atvyksta profesionalūs aktoriai ir muzikantai, gimsta unikali edukacija-pamoka-spektaklis-koncertas-paroda. „Projektas atspindi M.K.Čiurlionio puoselėtą menų sintezės idėją: žodis, muzika, dailė“, – pristato fondo atstovai.

Tai siekis sudominti, sužadinti kultūros, meno poreikį, norą pažinti tautos istoriją, ugdyti jaunosios kartos savimonę, pasaulėžiūrą per M.K.Čiurlionio simbolį.

Pamokoje figūruoja menininko žmonos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės personažas, kuris ir pasakoja apie didįjį menininką, o pasakojimas iliustruojamas gyvai atliekama klasikine muzika ir čia pat demonstruojama M.K.Čiurlionio ir jo amžininkų meno darbų reprodukcijų paroda.

Pasirinkta lankytis regionų mokyklose – jų mokiniams kultūrinis pasirinkimas mažesnis nei didmiesčiuose. Praėjusį savaitgalį projekto atstovai viešėjo Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje. Joje interaktyvi pamoka vyko su aktore Livija Krivickaite, violončelininku Tomu Ramančiūnu.

Į klausimą, ar įmanoma išmatuoti projekto poveikį, pamatyti rezultatus, projekto kuratorius Vytautas Paukštelis atsakė: „Kiekvienas žmogus, kurį pasiekėme, yra tas, kuriam to reikėjo.“

Jis išskiria kelis momentus. „Vaikai susidomi M.K.Čiurlionio kūrybingumu, fantazija. Be to, dalis mokinių nėra gyvai iš arti matę ir girdėję muzikos instrumentų. Tad edukacija ir šia prasme suteikia naujų, neatrastų dalykų“, – dėstė V.Paukštelis.

M.K.Čiurlionio fondo nuotr.

Projektinės veiklos vadovė Modesta Kuzmenkaitė komandos „Augame su M.K.Čiurlioniu“ vizitą į mokyklas palygino taip: „Tarsi būtų atvažiavęs muziejus. Ir nenuobodus.“

Anot jos, aktorė ne iš kelmo spirta, puikiai sugeba valdyti auditoriją, sudominti mokinius, įtraukti į pamoką. „Sudomina vaikus. Jie išeina su milijonu klausimų“, – kalbėjo M.Kuzmenkaitė.

Kiekvienas žmogus, kurį pasiekėme, yra tas, kuriam to reikėjo.

Kai kurie mokiniams kilę klausimai aptariami, į juos atsakoma dar per šią pamoką. Dažniausias klausimas – kodėl M.K.Čiurlionis mirė toks jaunas – vos 35 metų, kiek spėjo nutapyti paveikslų, kuris svarbiausias, kuo pati aktorė susijusi su M.K.Čiurlioniu. Beje, ji, kaip ir šis didis menininkas, gimusi rugsėjo 22 d.

Per pamokas, po jų pasitaiko ir itin jautrių akimirkų. Pavyzdžiui, vienas mokinukas teiravosi, kokia būtų vienos iš reprodukcijų kaina – norėjo ją padovanoti mamai Motinos dienos proga. M.K.Čiurlionio net ir reprodukcijos yra brangios, tačiau projekto kūrybinė grupė rado išeitį – padovanojo didelį atviruką su menininko paveikslu.

Projektas vasarą daro pertrauką dėl mokinių atostogų, tačiau rudenį vėl keliaus po mokyklas. Vizitų grafikas dar nesudarytas, tad nesnauskite ir patys pasikvieskite kūrybinę komandą į svečius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių