Atidengta Napoleono žygį per Nemuną žyminti lenta

Kauno istorijos puslapiuose yra ir itin svarbus akcentas – Napoleono I persikėlimas per Nemuną. Nuo šiol šią istorinę vietą žymės speciali lenta, kurioje pažymėtos svarbiausios Prancūzijos kariuomenės stotelės. Be to, į Napoleono kalną bus galima įlipti naujai įrengtais laiptais.

Įamžino istorinį momentą

Istorikams, bendradarbiaujant su Prancūzijos ambasada Lietuvoje, pavyko atkurti Napoleono I persikėlimo per Nemuną detales. Jos įamžintos specialioje lentoje, tad kiekvienas galės matyti visą eigą, kaip maždaug 100 tūkst. karių 1812-ais metais vos per parą persikėlė per Nemuną ir pateko į tuometinės Rusijos imperijos teritoriją.

„Šios lentos atidengimas yra dar viens žingsnis į turizmą. Mūsų Kaunas yra istoriškai labai turtingas. Napoleonas buvo privestas 1812-ais metais pradėti šį karą, nes kitu atveju Rusijos imperatorius būtų pats žengęs link Varšuvos. Mums, lietuviams, tai buvo labai svarbu, nes tada sužibo viltis su Prancūzijos imperatoriumi susigrąžinti pačių valstybingumą. Šiandien kaip šio istorijos akcento atminimą pasirinkome atminimo lentą, nes joje išdėstytas visas veiksmas, pagal punktus nurodyta, kas kur stovi, kas eina, kur kaunasi bei kur tos vietos, kurias praėjo Napoleonas. Manau, kad ir pačiam Kaunui svarbu atstatyti primirštus istorijos puslapius“, – šventės metu kalbėjo karo istorikas, Napoleono žygio per Nemuną įamžinimą sumanymo idėjos autorius Arvydas Pociūnas.

Svarbi vieta

Pažymėti istorinės Napoleono persikėlimo per Nemuną vietos atvyko ir Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignieries-Counathe. Ji džiaugėsi, jog gali stovėti toje pačioje vietoje, kurioje savo kariuomenę atvedė ir didis Prancūzijos imperatorius.

Šios lentos atidengimas yra dar viens žingsnis į turizmą. Mūsų Kaunas yra istoriškai labai turtingas.

„Džiaugiuosi galimybe čia būti, nes šis persikėlimas buvo labai svarbus. Kai buvau jauna, labai daug girdėjau apie šį įvykį, bet nesitikėjau, kad kada nors būsiu šioje vietoje. Šios lentos atsiradimas yra dėl glaudaus mūsų bendradarbiavimo su Kauno savivaldybe bei Karo muziejumi. Tikiuosi, kad ši lenta leis ir patiems prancūzams atrasti šią vietą Kaune“, – kalbėjo Prancūzijos ambasadorė.

Miesto indėlis

Tam, kad ant Jiesios piliakalnio, vadinamo Napoleono kalnu, atsirastų svarbų istorijos etapą žyminti atminimo lenta, prisidėjo ir miesto savivaldybė. Kalno papėdėje lankytojus pasitinka dar vienas didelis informacinis stendas. Be to, miestas savo lėšomis įrengė medinius laiptus tam, kad būtų patogu pamatyti atsiveriančią Nemuno vingio panoramą.

„Esu įsitikinęs, kad kiekvienas lietuvis žino vietą, kur Napoleonas su savo armija persikėlė per Nemuną. Gal dauguma pravažiuodavo šią vietą, nes nebuvo tinkamai paženklinta, tačiau dabar tikrai tikiu, kad nebebus praeinama pro šalį. Džiaugiuosi, kad radome savyje jėgų prisiminti ne visai lengvus, bet įdomius laikus“, – pasisakė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Kauno diena“ primena, jog Jiesios piliakalnio tvarkymo darbai buvo pradėti praėjusių metų rudenį. Iki tol jokių laiptų nebuvo, tad tekdavo į kalną lipti molėtu takeliu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia dar vieno paminklo!

Reikia dar vieno paminklo! portretas
Toje vietoje, kur Nuopolionas persikele per Nemuna, kai bego atgal. Kodel ambasada nepagalvojo?

Bomaršė

Bomaršė portretas
Etatiniams komentatoriams svarbu pyktį ant kažko išlieti. Šiandien tam tinkamas pasirodė Napoleonas, kuris, pasirodo, buvo kažkokio mistinio "mes" priešas ir dar uzurpatorius. Vienu žodžiu, kvailiai siautėja eteryje.

!

! portretas
kokia daugybe " ismaniuju istoriku " atsirado !
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių