Kauno „Žalgirio" arenoje šiandien prasidėjo šeštą kartą rengiama paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Pagrindinis parodos tikslas – skatinti lietuviškų produktų vartojimą bei padėti vietos gamintojams išplėsti savo eksporto rinkas.
Tris dienas vyksiančioje parodoje savo produkcijos naujienas pristato apie 140 dalyvių, o tai yra 15 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Lankytojai turi galimybę ne tik paganyti akis po prekystalius, bet ir nemokamai išbandyti siūlomus gaminius ar paragauti skanėstų.
„Parodą „Rinkis prekę lietuvišką“ jau drąsiai galime pavadinti tradicine Lietuvos gamintojų susitikimo vieta. Tai puiki proga gamintojams įsitikinti jų gaminių paklausa, o lankytojams – išsirinkti patinkančių prekių“, – sako Erikas Piskunovas, parodą organizuojančios bendrovės „Ekspozicijų centras“ vadovas.
Jo pastebėjimu, žmonės kasmet rodo vis didesnį susidomėjimą lietuviška produkcija. Prognozuojama, kad šįkart į parodą susirinks ne mažiau kaip 30 tūkst. lankytojų.
Geriausiems parodoje pristatomiems produktams skirti aukso medaliai. Laimėtojai paskelbti ir medaliai įteikti penktadienį per oficialų parodos atidarymą.
Parodoje lankytojus pasitinka ir Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sumeistrautas įspūdingas kūrinys. Kolegijos komanda pastatė 4 metrų aukščio simbolinį vienybės medį – tokį maksimaliai galėjo pastatyti šiose patalpose.
Verpstės formos statiniui Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dėstytojų ir studentų komanda panaudojo per 50 kilogramų daržovių. Parodos lankytojai žavėjosi, kaip į tokį dailų ornamentą specialistai sulipdė ant lietuvių stalo įprastas daržoves – pomidorus, morkas, svogūnus, salierus, šparagines pupeles, brokolius, salotas.
Kaip pasakojo rekordinio kūrinio iš maisto produktų sumanytojos ir kūrėjos – Inga Valentinienė, Daiva Klimavičienė, Ingrida Kraujutienė, Dana Žemaitaitienė – kūrinys kartu su studentais buvo pradėtas dėlioti dar iš vakaro. Gerokai anksčiau šio darbo komanda imtis negalėjo, kadangi daržovės būtų suvytusios.
Tikru galvosūkiu tapo verpstės nuvežimas iki „Žalgirio“ arenos – didžiulių gabaritų kūrinį transportuoti padėjo įmonė „Kauno baldai“.
Iš daržovių sukurtas dizaino objektas eksponuojamas prie Žemės ūkio ministerijos stendo, jį arenoje galima apžiūrėti iki pat parodos pabaigos. Po renginio Kauno kolegijos dėstytojai ir studentai gyvybės medį išmontuos, o likusias daržoves, jei šios dar bus geros, nuveš į Lietuvos zoologijos sodą.
Parodos darbo laikas:
Spalio 10-11 d. nuo 10 iki 18 val.
Spalio 12 d. nuo 10 iki 16 val.
Bilieto kaina – 8 litai.
Naujausi komentarai