Žvilgsnis į pasaulį žuvies akimi

Teksto dimensija

Neseniai fotomenininkas I.Švelnys išleido savo fotografijų knygos "Gyvenime viskas paprasta, bet nelengva" I dalį, knyga išversta į anglų kalbą. Jau vasarą pasirodys antroji jo knyga. Pats autorius savo knygą įvardija fotopsichofilosofija, šis meninis fotografijos albumas yra išskirtinis. Jame autorius eseistiniu filosofijos tekstu, filosofinėmis aforistinėmis teoremomis išsako savo egzistencinę bei kūrybinę sampratą. Iš įvairių teoremų ir fotografijų gimsta netradicinio formato ir apipavidalinimo fotografijos ir tekstų knyga.

Kad ir kaip žiūrėtum fotografijas ar iš naujo skaitytum teoremas, kurias savitu filosofiniu stiliumi rašo autorius, matyti, kad tekstas ir vaizdas susideda iš menininko gyvenimiškos patirties, vaizdų ir emocijų sandūros, netikėtų palyginimų bei paralelių.

Neatsitiktinai knygoje autorius pateikia savo kredo: "Fotografija – mano hobis, psichologija – mano kasdienybė, filosofija – mano siekis." I.Švelnys nevaržo savo tekstų stilistikos, jis svarsto socialinių žaidimų, geriausiojo, šypsenos galios klausimus, pateikdamas aforizmus-teoremas, jas iliustruodamas fotografijų ciklais, taip sukurdamas nuoseklų tematinį pasakojimą, ryškindamas jam rūpimą gyvenimiškąją problemą ar situaciją.

Kas autoriaus kūryboje yra svarbiau: vaizdas ar tekstas? Knygoje jie neatsiejami, o papildo ir iliustruoja vieni kitus. Parodoje tekstai, atspausti atskirais lakštais, taip pat kuria atskirą instaliacinę kompoziciją, į bendrą parodos foną įsiterpia ir autoriaus mamos Nijolės Švelnienės tapybos darbai. Parodos visuma sukuria tematine ir žanrine prasme eklektiško, bet kartu postmodernaus chaotiško pasaulio bei kūrybos sampratą, kuri nevaržoma taisyklių, neįspraudžiama į tradiciją, bet gyva ir kviečianti dialogo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Žmogaus akies technika

Žmogaus akies technika portretas
Turbūt šios "žuvies akies technikos" kažkas apmoko mūsų išrinktuosius, kad jie nemato tautos nykimo priežasčių
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių