Tapytojų drobėse – rudenėjančios Kačerginės spalvos

Sezonų kaita į kiekvieno iš mūsų kasdienybę atneša pradžios jausmą. Vasaros prisiminimus stumdami į šalį, jaučiame, jog stiprėjantys rudenio vėjai juos tuoj tuoj išpustys po uždaras mūsų sielos kertes, o mes, žengdami gelstančiais lapais nubarstytais takais, pasitiksime švelnią rudens melancholiją. Tačiau Kačerginės daugiafunkciame centre (KDC), kur eksponuojama II tarptautinio tapybos plenero "Kačerginės rudens paletė" paroda, naujojo sezono pradžia kupina šviesos, džiuginanti brandžiu gamtos spalvų grožiu ir kviečianti sustoti, pabūti tarp gražiausių, dailininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos paveiksluose išsaugotų pirmųjų rugsėjo dienų akimirkų.

Svarbiausia – duoti

Antrus metus tapytojo Gito Markučio ir KDC vadovės Aurikos Laurinaitienės organizuojamas pleneras stiprina Ukrainos ir Lietuvos šalių draugystę. "Kauno rajono santykiai su Ukraina yra labai glaudūs. Tai šalis, kuriai reikia moralinės pagalbos, palaikymo ir vilties, kad pasaulis vis dar yra taikus, ramus ir gražus. Tarptautiniu dailininkų pleneru stengėmės jiems tokią aplinką sukurti Kačerginėje. Gyvendami sumaterialėjusiame pasaulyje, mes labiau džiaugiamės, kai kažką gauname, o šio plenero tikslas – duoti", – sako A.Laurinaitienė.

Rugsėjo 10–17 dienomis vykusio plenero dalyvių ratas išsiplėtė ir prie lietuvių bei ukrainiečių, tarpininkaujant tapytojui Arvydui Martinaičiui, prisijungė menininkės iš Latvijos. "Geroji patirtis, kurią įgijome plenero metu – tai  bendrystė, galimybė pažinti kitų šalių žmones, dalintis patirtimis ir geranoriškai padėti. Mokėmės to vieni iš kitų", – džiaugiasi KDC vadovė.

Gamtovaizdžio improvizacijos

Tarptautinio plenero metu dailininkai motyvų kūrybai ieškojo Kačerginės gamtovaizdyje. Jų drobių paviršiais pratekėjo Nemuno vandenys, apsupti tankios, minkštos, skirtingais žaliais atspalviais mirgančios, lapijos; ošė kvepiantys pūšynai, besiremdami į giedrą dangų; vėrėsi augmenija turtingas Kačerginės horizontas.

Menininkus inspiravo ir unikali medinė architektūra, savo spalvine gama prisitaikiusi prie rudenį pasitinkančio gamtovaizdžio, nebyli, tačiau  tyla iškalbingai pasakojanti neužmirštamas istorijas. Dailininkus sužavėjo ir spalvotais gėlynais išpuošti kačerginiečių kiemai. Floristinėse kompozicijose menininkai improvizavo ryškiomis spalvomis, ekspresyviais potėpiais, faktūromis. Atpalaiduojanti, harmonizuojanti Kačerginės atmosfera taip pat paskatino dailininkus kurti abstraktaus siužeto paveikslus, kuriuose juos supęs gamtovaizdis transformavosi į šviesos ir šešėlių mirgėsį paveikslų paviršiuose ar įsikūnijo į gamtos stichijas valdančias deives.

Menininkų darbuose atsiskleidė ne tik skirtingi vietovės motyvai. Kiekvienas dailininkas individualiai perteikė gamtovaizdžio kolorito paletę, ieškodamas jautrių spalvinių sąskambių, įdomių kompozicijų. Vizualia raiška drobėse atskleisdami savitą braižą, dailininkai išsaugojo ir Kačerginės peizažo unikalumą, subtiliai papildydami, sukurdami įtaigų atmosferiškumą.

Plės geografiją

Nors dailininkai septynias dienas trukusio plenero metu gyveno ir kūrė Kačerginėje, jie turėjo galimybę ir pakeliauti po Kauną. "Norėjosi meninininkams parodyti gražias miesto, rajono ir apylinkių vietas. Kartu aplankėme Raudondvario dvarą, kuris menininkams paliko gilų įspūdį, lankėmės Zyplių dvare, kur apžiūrėjome ekspozicijas, surengėme pikniką, supažindinome svečius su Kauno senamiesčiu ir turtinga, įvairia M.Žilinsko dailės galerijos ekspozicija, o paskutinę plenero dieną menininkai aplankė Vilnių", – sakė A.Laurinaitienė.

Kiekvienas dailininkas individualiai perteikė gamtovaizdžio kolorito paletę, ieškodamas jautrių spalvinių sąskambių, įdomių kompozicijų.

Planuodami kitų metų plenerą organizatoriai dalinasi ketinimais surengti daugiau išvažiuojamųjų studijų ir įamžinti ne tik Kačerginę, bet ir kitas Kauno vietas. "Taip pat turime ambicijų praplėsti dalyvių ratą ir kviesti menininkus ne tik iš Baltijos, Rusijos šalių. Ukrainiečių dailininkė Irina Kravčenko pakvietė lietuvių menininkus vykti į plenerus Graikijoje, Juodkalnijoje, todėl, manau, mūsų kūrėjų akiratis ir pažinčių ratas plėsis", – planais dalijosi pašnekovė.

Kultūrinių veiklų Kačerginėje netrūksta, o jos bendruomenė yra išsilavinusi, smalsi ir atvira. "Kačerginiečiai nuoširdžiai nori užmegzti ir puoselėti draugystę su atvykstančiais menininkais, nes jų paveiksluose matyti Nemuno vingį, Kačerginės pušyną, atpažinti savo namų siluetus – yra nepaprasta dovana", – sako KDC vadovė.

Parodų atidarymai bei kiti KDC organizuojami renginiai sulaukia vis daugiau susidomėjimo ne tik iš kačerginiečių, bet ir iš kauniečių, Akademjos, Zapyškio, Daugų gyventojų. Tarptautinis tapybos pleneras, kuriame susitiko skirtingų tautybių menininkai, yra gražus ir sveikintinas mažos, bet tvirtos bendruomenės žingsnis plėsti akiratį bei pasidalinti tuo, ką turi geriausio.

Dalyvaujantys menininkai: Irina Kravčenko, Olesia Rybčenko, Alisa Onylčenko, Jegor Dūlin, Vita Požėlaitė, Natalija Mitjanova, Gitas Markutis, Arūnė Altukevičiūtė, Zita Tarasevičienė, Daiva Linauskairė-Kupstienė, Džiuljeta Raminta Čebatoraitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

aisku

aisku portretas
tik 1 kad tai nostalginis rudeninis bergeruzsakymas

Oras

Oras portretas
Jei autore sulyginot su pikaso tai jau įvertinimas,baikit pavydėt

...,megstu FOTOGRAFUOTI RUDENI juostiniu FOTOAPARATU...,

...,megstu FOTOGRAFUOTI RUDENI juostiniu FOTOAPARATU..., portretas
skaitmeniniu ar MOBILIUOJU TELEFONU PLESKINTI neIDOMU...,tai TIEK apie MENA kaip FOTOMENININKAS... TASKAS
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių