„Sutartimi“ Kaunas atsisveikina su kultūros sostinės titulu

Paskutinėje Šiuolaikinio mito trilogijos dalyje, baletorijoje „Sutartis“ – žvėris, miesto augimo istorija, santykis su miestiečiais ir žinutė ateities kartoms.

 

„Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ uždarymo programa „Sutartis“ įgavo pagreitį. Iš trankaus vakarėlio, kurį penktadienio vakarą Raudondvario dvare užkūrė pasaulinio garso žvaigždė „Ten Walls“, miestiečiai ir Kauno svečiai persikėlė į centrą, kur šeštadienio vakarą jų laukė paskutinioji Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos dalis.

150 atlikėjų ir šiuolaikinio šokio šokėjų, 40 tonų vandens, 15 metrų aukščio medžiai ir 2022 smėlio maišai – tokiais skaičiais žiūrovus arenoje pasitiko didysis uždarymo renginys – baletorija „Sutartis“. Dar prieš renginį kūrėjų komanda žadėjo ne tik įspūdingą reginį, bet ir tam tikrus netikėtus sprendimus. Kokie jie bus, žiūrovai galėjo tik spėlioti. 

„Mačiau ir pirmąją, ir antrąją trilogijos dalį. Po jų suprantu, kad kūrėjų fantazija yra beribė, todėl net neįsivaizduoju, ko tikėtis trečioje dalyje. Tikiu, kad bus karšta, bet kiek girdėjau, vandens bus nemažai, tai atvėsins visus“, – likus pusvalandžiui iki didžiojo reginio juokavo kalbinti kauniečiai.

Apie kylančią temperatūrą dar prieš pasirodymą kalbėjo ir kūrybinė komandą, kuriai teko daug iššūkių. Bene sudėtingiausias elementas, kuriam prireikė nemažai techninio dėmesio – vanduo.  Šokėjams ir choristams teko ruošti specialią avalynę, kad kojos nešaltų, neslystų ir būtų patogu. Panašu, kad su visais iššūkiais ir sau iškeltomis užduotimis komanda susitvarkė meistriškai. Stebint tūkstantinei miniai, šeštadienio vakarą scenoje kilo įspūdingo aukščio medžiai, skriejo žiežirbos, iš po atlikėjų kojų tyško vanduo, o miesto virsmą į šiuolaikinę sostinę vainikavo sutarties pasirašymas – Europos kultūros sostinės programos palikimo Kaunui, jo istorijai, dabarčiai ir ateičiai, dalis.  

Tradiciškai, pasibaigusios renginiui pasigirdo skirtingų nuomonių. Vieni negailėjo pagyrų kūrėjų išmonei ir idėjos išpildymui, kiti turėjo pastabų. Ne vienam kliuvo prasta garso kokybė.

„Vizualiai viskas žiūrėjosi gerai, ypatingai patiko vanduo scenoje, bet stigo garso. Norėjosi geriau girdėti solistų atlikimą“, – savo įspūdžiais dalijosi kaunietė Roberta.

Pirmą ir antrą trilogijos dalį mačiusi moteris nenorėjo išskirti, kuri jai patiko labiausiai, mat pirmosiose dvejose ji savanoriavo, o į šią atėjo kaip žiūrovė.

Didžiojo „Sutarties“ renginio „Žalgirio“ arenoje autoriai – Nacionalinės premijos laureatė Zita Bružaitė, režisierius Gediminas Šeduikis, „Auksinių scenos kryžių“ laureatės dramaturgė Daiva Čepauskaitė ir choreografė Agnija Šeiko. Scenoje pasirodys Kauno bigbendas, Šeiko šokio teatro šokėjai,  „Giunter Percussion“, Kauno styginių kvartetas ir kiti. Šios dienos renginiu kelionė nesibaigia.

Meno ir kultūros mėgėjų maršrutai per visą miestą ir Kauno rajoną vingiuos iki pat sekmadienio vakaro. Beveik pusšimtį renginių siūlanti programa pakvies į koncertus, spektaklius, teatro ir fotomeno patirtis, o mieste išsibarstys įvairios instaliacijos ir objektai. Programa skirta ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems kultūros gerbėjams – jų lauks kūrybinės dirbtuvės, spektaklis, ekskursijos ir, be jokios abejonės, Kauno Mitinio Žvėries pėdsakai.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>>>neOnei NAGLUMUI RYBŲ NĖRA

>>>>>neOnei     NAGLUMUI RYBŲ NĖRA portretas
neOne nekalbėk už kitus...KUR BUVAI KAI PRICHVATIZACIJĄ VISOJE LIETUVOJE VYKDĖ LANDZBERGIS SU .SAVO ŠAIKA? KAI VISKĄ VOGĖ ,PLĖŠĖ, GRIOVĖ..KAI ŽMONIŲ GYVENIMAI BUVO DAUŽOMI ..BE DARBO IR .ALKANI.....GINKLUOTI BERNIUKAI PAKAUNYJE KĄ VEIKĖ ? NEGIRDĖJAU ,KAD LIETUVOS AR TAUTOS NAUDAI BŪTŲ KAS GERO PADARYTA.....PER 30METŲ PAMAČIAU NORMALIUS DARBUS TAI MŪSŲ MERO ....DAR GERAI DIRBA ŠIRVINTŲ MERĖ....SLUNKIAI DYKADUONIAI NEMĄSTANTYS JAUNIEJI KAUNO KONCERVATORIAI TEN VYKO TVARKĄ DARYTI

ar teisybe

ar teisybe portretas
kad lanzbergo anukas amerikoj pasikore?

ne0ne

ne0ne portretas
Vien pažiūrėhus į atspausdintą nuotrauką, darytina išvada, kad protingi žmonės jau seniai nusispjovė ant šiuolaikinio miesto vadžios ir menininkų sindikato. Na argi gali būti įdomu žiūrėti kaip prichvatizuojami visuomenės pinigai?
VISI KOMENTARAI 26

Galerijos

Daugiau straipsnių