Sukaupta patirtis – nauju fortepijonu

Jei tarp šių eilučių skaitytojų rasis nors vienas iki šiol negirdėjęs, kaip skambina Gražina Ručytė-Landsbergienė, jo laukia tauri pažintis vasario 13-ąją 18 val. Juozo Gruodžio konservatorijos salėje.

Jei tarp šių eilučių skaitytojų rasis nors vienas iki šiol negirdėjęs, kaip skambina Gražina Ručytė-Landsbergienė, jo laukia tauri pažintis vasario 13-ąją, penktadienį, 18 val. Juozo Gruodžio konservatorijos salėje.

Šįsyk garbioji pianistė sudarys ansamblį su dainininkais Regina Maciūte (sopranas), Saule Šeryte (mecosopranas), Giedriumi Prunskumi (baritonas) ir violončelininke Ramute Kalnėnaite. Skambės F.Schuberto, M.Brucho, E.Granados, F.Bajoro kameriniai kūriniai.

Jaukioje J.Gruodžio konservatorijos salėje vyksiantis koncertas bus išskirtinis dar ir tuo, kad klausytojai galės išgirsti naujojo fortepijono "Grotrian–Steinweg" skambesį. Šis puikios kokybės instrumentas konservatorijoje savo kūrybinio gyvenimo istoriją pradėjo lygiai prieš mėnesį, tad penktadienio vakarą klausytojams prabils tik antrąsyk. Įdomu, kad juo skambins pianistė G.Ručytė-Landsbergienė, kuri 1948 m. pati mokėsi šioje konservatorijoje, tačiau jos studijas brutaliai nutraukė tremtis į Sibirą. Po tremties pianistė sėkmingai baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (profesoriaus Balio Dvariono klasę) ir beveik 30 metų buvo Lietuvos operos ir baleto teatro koncertmeisterė. Pianistė surengė šimtus koncertų su žymiausiais Lietuvos ir užsienio dainininkais: Virgilijumi Noreika, Vaclovu Daunoru, Irena Milkevičiūte, Birute Almonaityte, Gražina Apanavičiūte, Giedre Kaukaite, Regina Maciūte, Peteriu Schreiriu, Gehamu Grigorianu Lietuvoje ir svetur, įrašė dešimt plokštelių ir daugybę įrašų radijuje.

G.Ručytei-Landsbergienei ansamblinio muzikavimo pagrindas – bendras idėjų laukas ir klausymasis. Nuo pirmo pianistės paskambinto garso galime išgirsti rimtį. Nėra tuščiažodžiavimo. Nėra skubos. Kūrinys atliekamas tarsi vienu atsikvėpimu.

Kaip aukščiausi muzikos orientyrai pasirenkamos vertybės: garso kultūra ir sodrumas, ritmo reljefiškumas, aiškus pulsas, turiningumas. Šios savybės tapo patikimu raktu į specifinį vokiečių Lied (dainos) repertuarą, kuris, pasak pianistės, jai pats artimiausias ir mėgstamiausias (ypač F.Schuberto vokalinės miniatiūros).

Daug dėmesio skirta Lietuvos autorių kūrybai – muzikė yra parengusi daugiau nei 50 nacionalinių premjerų.

Pianistė prisipažįsta, kad jai išėjimas į sceną "šventas dalykas, todėl netikint tuo, ką ketini daryti, į sceną eiti negalima. Tas atvirumas, apsinuoginimas turi vykti visais lygiais – širdies, sielos ir raumenų, kurie turi įsijungti į plastinį-meninį judėjimą. Mano širdis turi plakti taip, kad prisitaikytų ir netrukdytų kūrinio pulsui".

Belieka pridurti, kad koncertas nemokamas.

Koncerto vedėja – pianistės duktė muzikologė Birutė Cechanavičienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
visa giminės plejada neužleidžia vietos jauniems talentams, gerai kad nemokamas, ateis daugiau pasiklusyti, puiku

Rega

Rega portretas
Būtinai reikės nueiti paklausyti.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių