Prasidėjo Sugiharos savaitė: kauniečius užbūrė džiazo garsai

Pirmadienio vakarą Kauno valstybinės filharmonijos salėje iškilmingai prasidėjo Sugiharos savaitė.

Japoniškos kultūros renginys organizuojamas jau antrus metus – jis skirtas pagerbti japonų diplomato Čijunės Sugiharos atminimą ir žygdarbius gelbstint Lietuvos žydus nuo nacių.

Renginio pradžioje žodį tarė ir Sugiharos savaitės pradžia džiaugėsi paskirtasis Japonijos ambasadorius Shiro Yamasaki.

„Džiugu, kad Lietuva ir kauniečiai taip stipriai myli Sugiharą. Malonu, kad Lietuva organizuoja renginius susijusius su Japonija. Mano didžiausias troškimas yra stiprinti Lietuvos ir Japonijos ryšius“, – sakė S. Yamasaki.

Džiazo skambesiu Kauno valstybinėje filharmonijoje prasidėjęs renginys prikaustė kauniečius ir miesto svečius. Koncerto „Improvizacinė muzika iš Japonijos ir Lietuvos“ metu svečiai turėjo galimybę išgirsti jungtinę japonų ir lietuvių grupę, kuriai atstovauja Lietuvos džiazo atlikėjas Liudas Mockūnas ir japonų pianistas Ryoji Hojito. Atidarymo koncerte Lietuvoje pirmą kartą prie dueto prisijungė ir senas Ryoji Hojito scenos partneris, unikalus perkusininkas Tomo Yamaguchi.

Vienas šventės organizatorių, VDU Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas teigė, kad buvo maloniai nustebintas vakaro svečių pasirodymu.

„Renginio svečiai labai stipriai nustebino. Menas, kurį jie parodė ant šios scenos, – didžiausias siurpizas“, – įspūdžiais po renginio dalinosi A. Zykas.

Jis pabrėžė, kad šią savaitę, kaip ir pernai metais, renginiuose tikimasi sulaukti daug kauniečių ir miesto svečių.

„Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, tikimės didelio susidomėjimo. Kaunas turi daug erdvių ir galimybių, todėl šią savaitę sulauksime ne tik įdomių ir prasmingų renginių, bet ir nepamirštamų pasirodymų“, – pasakojo A. Zykas.

Pirmadienį prasidėjusi Sugiharos savaitė renginiais džiugins iki pat šeštadienio. Kauniečiai ir miesto svečiai taip pat kviečiami pamatyti filmą „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, pasakojantį apie mūsų miesto ryšius su šia Rytų Azijos šalimi ir jų užsimezgimo istoriją.

Mieste vyks paskaitos ir ekskursijos, o dar geriau pažinti japonų kultūrą kauniečiai galės dalyvaudami įvairiose dirbtuvėse. Specialus šių metų svečias yra Netikėtos kultūros festivalis „nowJapan“, pakviesiantis į Japonijos menininkų kūrybines dirbtuves.

Rugsėjo 5 dieną  Sugiharos savaitės programoje – neeilinis renginys. Kaune vyks tarptautinis simpoziumas „Diplomatai, gelbėję žydų gyvybes“. Į renginį VDU mažojoje salėje rinksis atstovai iš viso pasaulio. Pranešimus čia skaitys svečiai iš Izraelio, Japonijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos.

Vienas svarbiausių programos akcentų –  Kauno draugystę su Japonija įprasminantis medžių sodinimas. Šeštadienio popietę Nemuno saloje bus sodinamos Kauno ir Japonijos draugystės parko sakuros. Taip pat vyks japoniškų aitvarų festivalis, veiks aitvarų gamybos dirbtuvės.

Oficialus antrus metus vyksiančios Sugiharos savaitės uždarymas šeštadienio popietę vyks VDU Didžiojoje salėje, kur pasirodys jungtinis Japonijos choras „Ichinoseki Glee Club & Musical Hiraizumi & Shiratama“, Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“, ansamblis „Nemunas“ bei kiti atlikėjai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių