Laisvės alėja virsta ir šokių aikštele

„Jūs čia spontaniškai ar organizuotai?“, – nustebęs klausiu šokančios merginos. Nuostabą kelia tai, kad ji ir draugai šoka Laisvės alėjoje, tiesiog tarp praeivių, gana žvarbų pavasario vakarą.

„Jūs čia spontaniškai ar organizuotai?“, – nustebęs klausiu šokančios merginos. Nuostabą kelia tai, kad ji ir draugai šoka Laisvės alėjoje, tiesiog tarp praeivių, gana žvarbų pavasario vakarą.

„Spontaniškai, – į kvėpavimo ritmą pataiko atsakyti mergina. – Tiesa, ir šiek tiek organizuotai: per „Hoperių“ grupę socialiniame tinkle susitarėme, kad šiandien renkamės šioje vietoje pašokti“.

„Hoperiais“ save vadinantys lindihopo mėgėjai Kaune į panašius pasišokimus susibėga bent du kartus per savaitę, o kartais – ir dažniau. Kažkas susitaria su kurios nors kavinės administracija, kažkas atsineša muzikinę aparatūrą. Rimtesni vakarėliai surengiami nors kartą per porą mėnesių. Pasak pakalbintos studentės Aušros, Vilniuje lindihopo renginių vyksta daugiau, todėl kai kyla nenumaldomas noras pašokti, kauniečiai keliauja sostinėn.

Aušrą lindihopu sudomino draugė: „Ji ieškojo sau poros ir tikėjosi, jog aš jai padėsiu susirasti šokių partnerį. Gavosi taip, kad ji pasikvietė konkurentę“.

Paklausta, kas ją patraukia šiame šokyje, pašnekovė suskubo atsakyti klausimu: „Ar jis gali nežavėti? Kokia energetika susikuria aplinkui, kiek teigiamų emocijų, o po gero vakarėlio jautiesi it gerai pasportavęs. Šokant visiškai atsijungi nuo kasdienių problemų ir tiesiog pailsi.“

Kaune yra du pagrindiniai šokių centrai–mokyklos, kuriuose buriasi lindihopo mėgėjai. Tiesa, norint šokti nebūtina priklausyti klubams. Pašnekovė Aušra šokio pamokų vietą pasirenka pagal savo laisvo laiko grafiką ir vietą.

Lindihopas − afroamerikiečių šokis, pasirodęs Niujorke XX amžiaus trečiojo dešimtmečio pabaigoje. Vėliau šis šokis tapo nepopuliarus ir galop beveik nugrimzdo užmarštin. Vis dėlto praeitojo šimtmečio priešpaskutiniame dešimtmetyje jį atgaivino amerikiečių, švedų ir britų šokėjai.

Sakoma, kad 2000-aisiais lindihopas pradėtas šokti Klaipėdoje. 2002-aisias – Vilniuje. 2006-aisiais atkeliavo ir į Kauną. Tiesa, kai kas mano, kad Kaune jis buvo šokamas dar laikinosios sostinės laikais.

Šis svingo-džiazo muzikos stiliaus ritmu šokamas šokis turėjo virš pusšimčio atmainų, kurios skirtingomis aplinkybėmis ir laikotarpiais vadintas skirtingais pavadinimais. Bene populiariausi – „džiterburgas“ ir „bugi–vugi“.

Įspūdinga paties lindihopo pavadinimo istorija. 1927–aisiais lakūnas Charlesas Lindberghas pirmąkart pasaulio istorijoje vienviečiu lėktuvu „Spirit of St. Louis“ perskrido Atlantą. Laikraščių antraštės skelbė: „Lindberghas peršoko vandenyną!“ („Lindbergh Hops the Ocean!“).

Po metų viename Niujorko klube vyko šokių maratonas, kurį JAV Sveikatos apsaugos komitetas pareikalavo nutraukti. Reporteriai, atvykę įamžinti policininkų uždaromą renginį, nepaprastai susižavėjo šokėju Snowdenu, pravarde Shorty George. Žurnalistų paklaustas, kaip vadinasi šis šokis, Snowdenas akimirksniu prisiminė lakūną ir atšovė: „Lindy Hop!“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Šaunuoliai! Kultūringas laisvalaikio leidimo būdas!

ccccc

ccccc portretas
Pasakyčiau kad "durnių susibūrimo" aikštelė...25 metai "kūrė laisvos Lietuvos įvaizdį ",dabar džiaukitės.....,durnius ir ligonius lengviau valdyti....Valdančiųjų tarpe taip pat tokių yra...

FL

FL portretas
Jėga, daugiau, smagiau, gausiau ! Kaunui to labai trūksta :)
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių