Pereiti į pagrindinį turinį

Iš Kauno filharmonijos susitikimai su muzika persikelia į internetą

2020-11-22 09:21

Sekmadienį Kauno valstybinė filharmonija pradeda virtualias koncertų transliacijas.

Iš Kauno filharmonijos susitikimai su muzika persikelia į internetą
Iš Kauno filharmonijos susitikimai su muzika persikelia į internetą / Elijaus Kniežausko nuotr.

Anot šios įstaigos ilgamečio vadovo Justino Krėpštos, sumanymas rengti internetu pasimatymus su muzika gimė vertinant COVID-19 pandemijos plėtrą ir su tuo susijusį karantiną bei viešų kultūros renginių apribojimus.

„Galvojome, kaip neatitrūkti nuo publikos, kuriai savo darbais tarnaujame. Juk negalime visiškai nuo jos užsidaryti ir pasakyti: klausykitės tylos. Ir radome išeitį. Todėl sekmadienį nuo 14 valandos prasidės vaikams skirtos muzikinės popietės „Pasakų sodas“ transliacija internetu. Styginių kvartetui popietėje atliekant Vidmanto Bartulio kompoziciją, įtaigiai sukurti nuotaiką bei atmosferą padės skaitoma humoristinė Kazio Borutos apysaka „Jurgio Paketurio klajonės“, – sakė Eltai J. Krėpšta.

Koncerto rengėjai neabejoja, kad pasakojamos istorijos apie šimtą metų išgyvenusio, bet dar nesugriuvusio, nes iš mažens išmokusio juoktis ir jokiam vargui nepasiduoti, Jurgio Paketurio klajonės bus įdomios ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei seneliams.

Melų pasakas, kuriose pilna visokių pavojų, karčių juokų ir linksmų ašarų, nė valandos netruksiančioje muzikinėje popietėje seks Kauno valstybinio lėlių teatro aktorius Remigijus Endriukaitis, o jas lydės nuotaikinga muzika, atliekama Kauno styginių kvarteto, kuriame muzikuoja Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas), Aistė Mikutytė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas) bei Saulius Bartulis (violončelė).

ELTA primena, kad Kauno valstybinė filharmonija, tiksliau, joje kuriantys du pasaulyje žinomi muzikiniai kolektyvai – Kauno valstybinis choras bei miesto savivaldybės įsteigtas Kauno simfoninis orkestras – jau pajuto, ką reiškia koronaviruso plėtra. Infekcija buvo įsisukusi ir į orkestrą, ir į chorą. Tačiau, kaip šią savaitę aiškino Eltai Filharmonijos vadovas, beveik visi COVID-19 buvę užsikrėtę minėtų kolektyvų menininkai jau pasveiko, išskyrus du gydytojų priežiūroje tebesančius Kauno valstybinio choro atstovus.

Todėl karantino sąlygomis tiek choras, tiek orkestras šiuo metu tęsia nuotolinį darbą – individualiai mokosi atskiras partijas, rengia naujas programas.

Lygiai taip nuotoliniu būdu ir pati Kauno valstybinė filharmonija nusprendė tęsti savo koncertinę veiklą. Pagal naują projektą „100 metrų“ numatyta bendrojo lavinimo mokyklų auklėtiniams pristatyti kompozitorių Giedriaus Kuprevičiaus, Juozo Naujalio, Vidmanto Bartulio bei kitų kūrybos vaisius. Pagal kitas koncertines programas žadama supažindinti per virtualią erdvę platesnį ratą klausytojų su lietuvių liaudies, šiuolaikine ar klasikine muzika.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų