Kaune įrašyta plokštelė – tarp geriausiųjų

 • Teksto dydis:

Kelią į pasaulinį pripažinimą skinasi dar viena Kauno miesto simfoninio orkestro (KMSO) įrašyta kompaktinė plokštelė. Ją išleido JAV įrašų bendrovė "Delos Music", su kuria orkestro vyriausiojo dirigento Constantine'o Orbeliano ir vadovo Algimanto Treikausko pastangomis orkestras bendradarbiauja jau ne vienus metus.

Išskirtinė precizika

Įrašant plokštelę dalyvavo Lietuvos klasikinės muzikos profesionalai: Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Liudas Mikalauskas (bosas), Andrius Apšega (baritonas) bei Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis). Kompaktinė plokštelė, kurios įrašai vyko šių metų balandį Kauno valstybinėje filharmonijoje, pavadinimą pasiskolino iš Gaetano Donizetti operos "Rita", kur vienas pagrindinių veikėjų – Beppe – atlieka ariją "Alegro io son, come un fringuel".

Ilgametis orkestro bičiulis, vienas tituluočiausių JAV tenorų, Niujorko "Metropolitan opera" teatro solistas Lawrence'as Brownlee čia pateikė rinkinį "Allegro io son" (muz. Vincenzo Bellini ir G.Donizetti), tarsi patvirtinantį dramaturgo Aleco Guinesso apibrėžimą "nuostabus, poliruoto sidabro, tenoro balsas".

L.Brownlee – atlikėjas, organišką operų atlikimą be priekaištų derinantis su didžiausiu technikos tobulėjimu. Vertintojų teigimu, puikiai įrašyta, nepriekaištingai "Delos" įrašų bendrovės apipavidalinta kompaktinė plokštelė pasižymi precižiškais muzikos garsais, išskiriančiais ją iš daugybės kitų.

Orkestro vadovo A.Treikausko pastebėjimu, L.Brownlee sublizgo visa savo talento jėga, atkreipdamas klausytojų dėmesį ne tik į lengvumą, kuris išryškėja solistui atliekant sudėtingiausias arijas. Lygiai taip pat subtilaus žavesio kupinas skambesys ir kitų kūrinių, kuriuos tenoras atlieka diriguojant C.Orbelianui.

Ne pirmas įvertinimas

"Delos" leidybinės bendrovės komanda ne kartą yra minėjusi, kad dirbti su KMSO, Kauno valstybiniu choru bei Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjais yra didžiulė garbė ir malonumas. Plokštelė "Alegro io son" pristatoma "Naxos Direct", "Amazon" (JAV), "Delos" ir didžiausiose muzikos leidybos bei platinimo vietose.

Akivaizdu, kad sėkmingo tarptautinio bendradarbiavimo ir stulbinamo virtuoziškumo rezultatas tiesia kelius į kritikų dėmesį ir pasaulinį pripažinimą. To patvirtinimas ir įvertinimas – kompaktinė plokštelė nuominuota tarptautiniams klasikinės muzikos 2017-ųjų apdovanojimams vokalo rečitalio kategorijoje.

Kaune įrašyta kompaktinė plokštelė pelnė ir klasikinės muzikos rugpjūčio mėnesio titulą. Tai ne pirmoji KMSO ir tenoro kartu įrašyta kompaktinė plokštelė, nominuota prestižiniams tarptautiniams muzikos apdovanojimams. 2014 m. leidybos bendrovė "Delos" išleido L.Brawnlee ir orkestro kompaktinę plokštelę "Virtuoso Rossini Arias", kuri buvo nominuota "Grammy" apdovanojimui ir tarptautiniam klasikinės muzikos apdovanojimui geriausio klasikinio vokalo albumo kategorijoje. Tais pačiais metais įrašyta ir išleista kompaktinė plokštelė "Power Players" su pasaulyje geriausiu bosu tituluojamu Ildaru Abdrazakovu taip pat buvo nominuota šiam apdovanojimui.

Kasmet vieno įtakingiausių klasikinės muzikos žurnalo ir portalo "Opera News" kritikai iš šimtų kompaktinių plokštelių ir DVD diskų renka geriausiųjų dešimtuką. Praėjusių metų pabaigoje paskelbta, kad metų favorite buvo pripažinta KMSO ir JAV įrašų kompanijos "Delos Music" išleista Giuseppe's Verdi operos "Simonas Bokanegra" kompaktinė plokštelė.

Kauniečių kolektyvo pranašumai

Orkestro vadovas A.Treikauskas džiaugiasi, kad per pastaruosius orkestro veiklos sezonus įgyvendinti aštuoni leidybos projektai su žymiausiais šiandienos balsais. Didžiausias ir reikšmingiausias praėjusios vasaros orkestro leidybinis projektas – G.Verdi opero "Rigoletto" įrašai.

Šiuose įrašuose dalyvavo žymiausios klasikinės muzikos žvaigždės  baritonas Dmitri Hvorostovsky, žinomiausias "Metropolitan opera" teatro jaunosios kartos sopranas iš JAV Nadine Sierra, tarptautinių konkursų laureatė mecosopranas iš Baltarusijos Oksana Volkova, daugybę vaidmenų sukūręs italų tenoras Francesco Demuro, visame pasaulyje koncertuojantis bosas iš Italijos Andrea Mastroni. Kartu su šiomis žvaigždėmis įrašuose dalyvavo ir solistai iš Lietuvos: Eglė Šidlauskaitė (mecosopranas), Kostas Smoriginas (baritonas), Tadas Girininkas (bosas), Andrius Apšega (baritonas), Tomas Pavilionis (tenoras) ir Liudas Mikalauskas (bosas) bei Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis). Solistams ir chorui įrašų sesijai pasiruošti labai padėjo ir daug laiko šiam projektui skyrė "Metropolitan opera" muzikinis administracijos vadovas bei KMSO konsultantas operų ir vokalo projektams – Johnas Fisheris. Žinoma, didžiausias krūvis tenka vyriausiajam KMSO dirigentui C.Orbelianui.

Kiek vėliau orkestras kartu su nuolatiniu "Metropolitan opera" teatro solistu, didžiausiose pasaulio scenose pasirodančiu tenoru Johnu Osbornu taip pat įrašė kompaktinę plokštelę, kuri pasirodys kartu su G.Verdi "Rigoletto" plokštele. Buvo įrašytos žinomiausių G.Donizetti, Giacomo Rossini, Hectoro Berliozo ir G.Verdi operų arijos. Dėl visų įrašytų ir išleistų kompaktinių plokštelių Kauno miesto simfoninis orkestras tapo žinomas visame pasaulyje.

"Svarbu paminėti tai, kad užsienio atlikėjai renkasi orkestrą atsakingiems darbams ir įvairiems projektams ne tik dėl orkestro profesionalumo, bet ir vadybinio komforto, kurį jie patiria lankydamiesi Lietuvoje, Kaune. Šie projektai tapo įmanomi užmezgus glaudžius ryšius su JAV leidybos bendrove "Delos Music", su kuria orkestras planuoja ir ateityje vyksiančius leidybos projektus", – sako A.Treikauskas ir priduria, kad tai  tikrai ne paskutiniai tarptautinį įvertinimą ir pripažinimą pelnę leidybos projektai. Ateinančių metų kūrybiniuose planuose – dar ne vienas projektas su visame pasaulyje žinomais klasikinės muzikos atlikėjais. Ir visa tai vyks vėl Lietuvoje, Kaune.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių