Joninių proga – bulvių žiedų rekordas Pereiti į pagrindinį turinį

Joninių proga – bulvių žiedų rekordas

2016-06-23 12:00

Floristas Modestas Vasiliauskas nesiliauja stebinęs rekordais. Joninių proga Kaune jis sukūrė rekordinę šukuoseną, padabintą bulvių žiedais.

Bulvių žiedų vainikas pagal Modestą Vasiliauską

Nematytas rekordas

Nors tikrosios Joninės tik rytoj, kauniečiai jau šiandien jas išskirtinai paminėjo. Šilainiuose įsikūrusioje „Bernelių užeigoje“ žinomas floristas ir dizaineris sukūrė naują, dar nematytą rekordą – modelio galvą papuošė dviem tūkstančiais bulvių žiedų.

„Tai pirmas toks rekordas, tai galima jį laikyti mažiausiu rekordu, nes galima įdėti ir daugiau žiedų. Tačiau galima sakyti, kad tai ir didžiausias rekordas, nes niekada niekas tokios šukuosenos nedarė“, – sakė M. Vasiliauskas.

Papuošti merginą bulvių žiedų vainiku užtruko apie pusvalandį. Iš pradžių kirpėja merginą sušukavo, įdėjo specialią kempinę, o tuomet floristas pradėjo dėlioti savo sugalvotą kompoziciją.

Gražios gėlės

Tiesa, bulvių žiedai kauną pasiekė iš Suvalkijos laukų. Jie buvo rinkti trečiadienį ir mirkyti vandenyje tam, kad ilgiau išsilaikytų ir nenuvystų. O šiandien papuošė jaunos merginos galvą.

„Puikus jausmas, nes žinau, kad tai yra rekordas. Kažkiek jaučiasi, kad ant galvos turiu kažkokį turtą, tačiau nėra sunku. Norisi bendrą rezultatą pamatyti“, – kai buvo pabaigta kompozicija kalbėjo „Deimantės modelių“ mergina Eglutė Trakelytė.

Kol dizaineris kūrė bulvių žiedų šukuoseną, modelis ne kartą juokavo, jog jaučiasi tikra bulvių karaliene. Tiesa, iš pradžių mergina nežinojo, kad ant jos galvos nutūps keli tūkstančiai bulvių žiedų, tad pamačiusi gėles, ji ne iš karto suprato, kokie tai žiedai.

Pačiam dizaineriui bulvių žiedai pasirodė taip pat labai gražios gėlės, todėl ir sugalvojo jas panaudoti naujam savo rekordui ir išskirtinei kompozicijai sukurti. „Jau 17-18 amžiuje merginas puošė bulvių žiedais, todėl ir sugalvojau padaryti kažką tokio, kas atgaivintų tradicijas“, – paminėjo M. Vasiliauskas.

Gėlių galia

Etnologė Jūratė Bytautė nepritarė floristui sakydama, kad bulvės nėra tokios senos mūsų kraštuose, todėl tradicijos apie bulves nieko nešneka. Moteris tikino, kad per Jonines geriau rinkti gėles iš lietuviškų pievų. Taip bus išsaugotas ryšys su gamta, nes gėlės turi ir magišką galią.

„Svarbu, kokias gėles renkamės. Reikėtų gėles rinktis intuityviai ir išėjus į pievą skinti tai, kas yra gražu, o pagal tai galima spręsti, kaip mergina pati jaučiasi bei ką jos gyvenime reikėtų pakoreguoti.  Gėlės tikrai tiesą pasako“, – tikino J. Bytautė.

Etnologė sakė, kad Joninių vainiko pynimas merginoms taip pat svarbus. Pats vainikas yra tarsi magiškas ratas, kuris apsaugo merginą, bet kartu simbolizuoja jos jaunystę ir brandą. Gėlių vainikas nupasakoja, kad mergina jau pasiruošusi motinystei.

Žolių ir gėlių žinovė Jūratė tvirtino, kad jei mergina nori tikrosios vainiko magijos, turi jį pinti be siūlų. Taip pinti yra sunkiau, tačiau tikima, kad kiekvienas dirbtinas daiktas iš gėlių išsklaido magiškas galias. Etnologės teigimu, Joninių vainikui nėra svarbus gėlių skaičius ar kiekis.

Sudeginus Jonoinių laužus, paryčiais merginos supintus gėlių vainikus leidžia į vandenį. Ant vainiko padaro kryžiuką, uždeda žvakutę ir paleidžia. J. Bytautė pasakojo, kad jei vainikas lengvai išplaukia, tai yra daug šansų, kad mergina ištekės. Taip pat galima leisti du vainikus – vienas mergaitei, kitas – berniukui. Jei abu vainikai plaukia kartu, tai jų santykiai klostysis labai gerai, o jei gėlės plaukia atskirai, tai senovės išmintis sakydavo, kad nereikia kažko gero tikėtis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų