Jei galiu aš, gali ir kiti

Jaunasis menininkas balansuoja ant tampriai įtempto lyno, kurio viename gale – perspektyvos, kitame – gūdi nežinia. Jei mintyse įvaizdinsime šią situaciją,– pamatysime, kaip vienas iš jaunųjų menininkų lėtai ir atsargiai pradeda judėti lynu, o kitas – lieka stovėti, sustingdytas nežinios. Pasirinkimo laisvė suteikiama kiekvienam.

2016 m. Jaunojo tapytojo prizo nugalėtoja Rosanda Sorakaitė sako: "Viskas prasideda nuo pastangos. Kažkur labai pasistengi ir tai atveda į rezultatus." Kiekvienas jaunas menininkas sprendžia pats: vieni stengiasi susikurti sąlygas kūrybinei savirealizacijai, kiti užsiblokuoja, veikiami vidinių baimių, neužtikrintumo.

Fejerverkai Lince

Į 2016-uosius metus R.Sorakaitė įžengė ryžtingai. Geri pavyzdžiai įkvepia. Kūrybinėje biografijoje turėdama svarų įrašą apie 2015-ųjų vasarą "Meno parko" galerijoje įvykusią personalinę parodą "Kažkas panašaus", kurią autorė laiko atspirties tašku, atvėrusiu naujas erdves kūrybai.

Turėdama darbų aplanką su profesionaliomis kūrinių fotografijomis ir su bendru ekspozicijos galerijoje vaizdu, tapytoja apeliavo į "CreArt" kvietimą teikti paraiškas rezidencijai Linco mieste, Austrijoje. Laimėjusi konkursą, ji kartu su vilniete menininke Gabriele Gervickaite, kūrėjais iš Ispanijos ir Olandijos du mėnesius užsiėmė intensyvia kūrybine praktika.

"Rezidencijos metu kūriau laisvai. Nebuvau suvaržyta per tam tikrą laiko atkarpą pateikti nustatyto skaičiaus kūrinių. Kiekvienas Linco mieste rezidavęs menininkas galėjo lengvai valdyti savo kūrybinį procesą, kreipti jį tokia linkme, kokia tuo metu norėjosi. Vieniems tai buvo idėjų paieška, kiti kūrė darbus. Viduje buvo prisikaupę daug idėjų, todėl visos rezidencijos metu norėjosi rimtai dirbti, savo laiką skirti tik kūrybai", – įspūdžiais iš Linco pasidalijo R.Sorakaitė.

Geografiškai pakeitusi kūrybinę erdvę jaunoji tapytoja atrado ir naujų motyvų kūryboje. "Pradžioje vizualizavau tas idėjas, kurias subrandinau dar Lietuvoje, tačiau du mėnesius leisdama svetur, atradau įdomų motyvą – fejerverkus. Kai rezidavau Lince, buvo pavasaris, mieste vyko daug švenčių, kurios baigdavosi fejerverkų šaudymu. Mane sudomino ne spalvoti šviesuliai, iššaunami į orą, o jų atspindžiai vandenyje, juodame danguje paliktos žymės: švieselės, debesys, rūkas", – pasakojo menininkė.

Ne tik dėl naujo kūrybinio motyvo, bet ir dėl intensyvaus, nepertraukiamo kūrybinio proceso, kiek pakito R.Sorakaitės kūrinių formatai – jie tapo didesni. "Kai turi galimybę intensyviai dirbti, pralaisvėji, įdirbi gerą ranką, kūrimo procesas vyksta greičiau, todėl man norėjosi didesnės drobės. Tokiame formate galima ir labai subtiliai dirbti, ir stiprią energiją išlieti", – sakė tapytoja.

Solo Londone ir duetas Kaune

Rezidencija Austrijoje buvo svarus faktas autorės kūrybinėje biografijoje, tačiau ne mažiau asmeninių atradimų įvyko "Start Art Fair" mugėje Londone, Didžiojoje Britanijoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių