Europos kultūros sostinės kūrėjai – bendruomenės

Penktadienį Raudondvario dvare įvyko baigiamasis projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022” renginys, kuriame meras Valerijus Makūnas įteikė padėkas KEKS vadovei Virginijai Vitkienei, Kauno rajono kuratorei Mildai Rutkauskaitei bei aktyviausiai šiame projekte dalyvavusiems kultūros darbuotojams, menininkams, bendruomenių lyderiams.

Už daug metų kuriamus bendradarbiavimo ryšius Kauno rajono savivaldybės medalis (pasižymėjimo ženklas) buvo įteiktas Bergštrasės (Vokietija) apskrities vadovui, Lietuvos bičiuliui Christianui Engelhardtui.

Į renginį atvyko kultūros ministras Simonas Kairys su vicemistrais Rimantu Mikaičiu ir Albinu Vilčiausku bei patarėju Sigitu Šliažu. „Kauno rajono miesteliuose Europos kultūros sostinės renginiai įgavo labai autentiškas formas, į kūrybos procesą įsitraukė bendruomenės. Tai turi didelę išliekamąją vertę“, – pastebėjo ministras.

V. Vitkienė tvirtino, kad kai kurie Kauno rajono kultūros reiškiniai jau yra žinomi Europoje. Tai Zapyškio aitvarų festivalis, kultūrai pritaikyta žemkasė Nemuno7“ ir kiti.

Kultūra paliečia žmonių sielas, suvienija kūrybai, skatina būti geresniais.

V. Makūnas džiaugėsi vietos bendruomenių įsitraukimu į kūrybą, kuri ypač pasireiškė įgyvendinant „Šiuolaikinių seniūnijų” projektą. „Jūs įrodėte, kad esate nepaprastai kūrybiški ir bendruomeniški,mes jumis didžiuojamės!”, – kalbėjo meras.

Daugelio renginių scena tapo unikalus Kauno rajono kraštovaizdis. Pavyzdžiui, Paštuvos miške žymus italų režisierius Roberto Magro pristatė pagal Vytauto Mačernio ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą sukurtą spektaklį „Vizijos“. Kačerginės prieplaukoje vyko ispanų flamenko kolektyvo pasirodymas, Ežerėlyje – žygis po miškus ir daug kitų renginių.

Pakaunės krašto istorija buvo atskleista Istorijų festivalio renginiuose, ryškų pėdsaką paliko tarptautinis scenos meno festivalis „Con Tempo“. Tradiciniai Kauno rajono renginiai – „Akacijų alėja”, „Pėdos marių dugne”, Ramučių gatvės roko ir Zapyškio aitvarų festivaliai – po Europos kultūros sostinės vėliava dar labiau sustiprėjo.

„Kultūra paliečia žmonių sielas, suvienija kūrybai, skatina būti geresniais. Tikiu, kad ir pasibaigus Europos kultūros sostinės renginiams, šis energijos užtaisas mus toliau ves į priekį”– kalbėjo V. Makūnas. 

Projekto pabaigtuvės Raudondvario dvaro parke buvo pažymėtos įspūdingu šviesų ir garsų spektakliu, kurį surengė žinomi elektroninės muzikos atlikėjai. Iš pradžių į sceną užkopė estė Merimell, atstovaujanti „Tartu – Europos kultūros sostinė 2024“ ir „Trenčín – Europos kultūros sostinė 2026“ atstovas slovakas Bulp. Renginio kulminacija tapo „Ten Walls“ pasirodymas.

  Kauno rajone vykusių „Europos kultūros sostinės 2022“ renginių akimirkas galima prisiminti parke įrengtoje nuotraukų galerijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių