Jaudinantys vaizdai
Ekspozicijoje Raudondvario pilyje galima išvysti pakaunės krašto miestus ir miestelius, užfiksuotus tarpukario spaudiniuose: fotografijose, atvirukuose. Nemažai Kauno rajono vietovių vokiečių karininkai užfiksavo Pirmojo pasaulinio karo metais ir tik jam pasibaigus. Parodoje eksponuojami ne tik žinomų fotografų – Kazio Lukšio (1892–1963), garliaviškio Alfonso Žibo, Vytauto Augustino (1912–1999), bet ir mažiau žinomų ar kol kas dar neatrastų kūrėjų darbai iš Kauno rajono muziejaus fondų.
Kauno rajono savivaldybės muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas pastebėjo, kad ir atsitiktinai užfiksuotas vaizdas po daugelio metų gali būti labai vertingas. Pasak muziejininkės Ugnės Ražinskaitės, pakaunė – narsių karžygių, sumanių pirklių, nagingų amatininkų, upeivių kraštas. Miesteliai, įsikūrę ant vaizdingų kalvelių, panemunėje, palei Nevėžį ir Nerį – traukė fotografų akį. Todėl parodoje gausu vaizdų nuo kranto ir iš upių, tačiau galima išvysti ir anuomet svarbių darbų ir įvykių: Žemaičių plento tiesimo ties Babtais darbus, Šaulių susirinkimą Raudondvaryje ir kt.
Dovana – laivai ir pumpurai
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į dailininko A. Obcarsko parodą. Šio Zapyškyje gimusio ir Garliavoje gyvenančio menininko darbai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Pasaulio parodų sales užkariavęs menininkas tvirtino, kad tarp savo kraštiečių jis jaučiasi geriau nei didmiesčiuose.
Anksčiau žinomas kaip fovistas, A. Obcarskas prieš keletą metų pasinėrė į abstrakcijų ir optinių paveikslų kūrimą. Jo darbai pasižymi ekspresionistiniais potėpiais, deformuotomis kompozicijomis ir subtiliais spalvų deriniais.
Menininką įkvepia gamta ir nostalgiški prisiminimai. Ypač dažnai jo paveiksluose kelia bures, plaukia arba ilsisi prišvartuoti laivai – vieni mėgstamiausių tapytojo objektų. Tai suprantama, nes A. Obcarsko vaikystė prabėgo Nemunu leidžiant laivelius arba stebint, kaip upės vandenis skrodžia motorlaiviai.
Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė prisiminė, kad tai jau trečioji A. Obcarsko paroda Garliavoje. Šį kartą ji be pavadinimo – dailininkas parinko paveikslus iš dviejų savo ciklų „Laivai“ ir „Pumpurai“. Norintys sužinoti daugiau apie šio menininko kūrybinius ieškojimus, parodų salėje ras tris darbų katalogus, kuriuos padėjo išleisti Aurelijos Makūnienės paramos ir labdaros fondas.
Naujausi komentarai