Raudondvario seniūnijos teritorijoje gyvenanti Birutė Tiknevičiūtė mano žinanti gerų raugintų kopūstų paslaptį. "Į emaliuotą kibirą sudėtus kopūstus kambario temperatūroje rauginu maždaug dvi paras ir badau iki dugno medine lazdele du tris kartus per dieną. Po to uždengiu kopūstų paviršių plokščia keramine lėkšte, kurią prislegiu į polietileno maišelį įrištu akmeniu. Kibirą išnešu į šaltą namo rūsį. Beje, į kibirą pjaustytų kopūstų dedu tik pusę stiklinės druskos ir įžeriu kmynų. Daugiau – jokių prieskonių", – dalijosi patirtimi kaunietė.
Tiems, kurie jau įpratę prie kopūstų, raugintų su cukrumi, – laiko patikrintas receptas.
5 kg kopūstų,
250 g morkų,
apie 200 g druskos,
50 g cukraus,
25 g kmynų.
Stambia trintuve susmulkintus ar supjaustytus kopūstus, morkas išmaišyti su druska, cukrumi ir kmynais. Paruoštų, sudėtų ir suplūktų kopūstų paviršių verta uždengti švariais kopūstų lapais, ant jų uždėti dvigubą marlę ir paslėgti gerai nuplautu akmeniu. Kai atsiras putų, jas nugriebti.
Įrūgusius kopūstus reiktų laikyti balkone – jiems, kitaip nei agurkams, nebaisus 5–6 laipsnių šaltis. Beje, senoliai į statinaitės dugną dėdavo sveikų kopūstų galvų, o ant viršaus – pjaustytų. Šeimininkės tvirtina, kad iš raugintų kopūstų lapų paruošti balandėliai pasižymi ypatingu skoniu.
Naujausi komentarai