Sparnuotas žvejų laimikis Pereiti į pagrindinį turinį

Sparnuotas žvejų laimikis

2008-11-25 09:00
Sparnuotas žvejų laimikis
Sparnuotas žvejų laimikis / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Spustelėjus šaltukui, laukiniams gyvūnams iškilo daug rimtų pavojų. Vienas jų – ledas. Bene pirmoji į dar plono ledo spąstus savaitgalį pateko gulbė, apsistojusi Užliedžių seniūnijos Sausinės kaimo tvenkinyje.

Į ledo spąstus paukštį pastūmėjo žvejybos valas, apsivyniojęs apie gulbės kojas. Sekmadienio rytą pastebėję nejudančią užšąlusiame tvenkinyje gulbę, gyventojai pranešė laukinių gyvūnų gelbėtojams, o šie pasikvietė į talką ugniagesius gelbėtojus.

Profesionalūs gelbėtojai greit atvažiavo ir, laužydami ledą, gumine valtimi priartėjo prie įkalintos lede gulbės. Tačiau išsilaisvinęs iš ledų paukštis vis pasprukdavo nuo mėginusių jį sugauti ugniagesių, vilkėjusių narų kostiumais. Plaukti gumine valtele tarp aštrių ledų paskui sprunkančią gulbę buvo pavojinga, todėl po daugelio nesėkmingų bandymų net ir atkaklieji ugniagesiai gelbėtojai nuleido rankas.

Paukštis nebuvo paliktas likimo valiai – jį pamaitina Gyvūnų globėjų asociacija, tačiau jos vadovas Vytautas Gustaitis atsisakė komentuoti įvykį.

Lietuvos gyvūnų globos draugijos pirmininkas Benas Noreikis pažymėjo, kad gulbėms, kurių per prabėgusius ankstesnius metus jam teko gelbėti ne vieną šimtą, prasideda sunkus metas.

"Jei žmonės nelesintų šių paukščių vasarą ir visą rudenį, jie jau būtų išskridę į šiltesnes Europos šalis. Tačiau net ir dabar, iškritus pirmajam sniegui ir atšalus, dar nereikia maitinti likusių pas mus gulbių – gal nedidelis šaltis ir badas privers jas išskristi.

Įsipainiojusią į žvejybos valą gulbę gelbėti galbūt reikėtų prisiviliojant ją maistu prie tvenkinio kranto, panaudojant tinklą? Bet kuriuo atveju su laukiniu skraidančiu paukščiu reikės daug kantrybės", – sakė B.Noreikis.

Vakar po pietų į spąstus patekusi gulbė dar kentėjo Sausinės tvenkinyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų