Pietvakarių Kinijoje, Julino mieste, kasmet rengiamas šunienos valgymo festivalis. Šiomis dienomis vykusioje fiestoje turėjo būti nužudyta ir suvalgyta apie 10 tūkstančių šunų! Šventė rengiama pažymėti vasaros saulėgrįžą.
"Kaip gaila", "Siaubas", "Mes visi mylime gyvūnus, nežudykime jų!" – tokiais ir panašiais žodžiais, protestuodamos prieš žiaurią tradiciją socialiniame tinkle pasisakė žinomos Lietuvos gražuolės: Vilniuje gyvenanti kaunietė – modelis Simona Starkutė, „Mis Lietuva 2013“ konkurse „Mis publika“ tapusi televizijos laidų vedėja ir modelis Elita Citovičiūtė, Niujorke gyvenantys modeliai – Solveiga Mykolaitytė iš Marijampolės ir kaunietė Gabrielė Jankutė.
"Tikiuosi, šiais metais taip pat tai bus uždrausta!!!!!" – savo tinklapyje įkėlusi džiugią žinią, kad 2011 metais festivalis buvo uždraustas, vylėsi S.Starkutė. Ir nuoširdžiai nuliūdo, kad festivalis vis dėlto įvyko.
Šiemet festivalio rengėjai sulaukė gyvūnų teisių aktyvistų pasipiktinimo, jie aktyviai ragina pasirašyti peticiją. Kinijos vyriausybė 2011 metais jau buvo uždraudusi šį festivalį, tačiau šventė vis dėlto atsinaujino.
Viena regione gyvenanti mokytoja atkreipė dėmesį į šį renginį, iš organizatorių nusipirkusi apie 100 šunų ir tokiu būdu juos išgelbėjusi.
Julino miesto gyventojai ir šunų pardavėjai teigia, kad gyvūnai nužudomi humaniškai. Vis dėlto aktyvistai įsitikinę, kad tai yra žiauru, todėl jie surengė internetinę kampaniją, kuria siekiama uždrausti festivalį. Daugiau nei 3,8 mln. žmonių išreiškė savo pritarimą šiai iniciatyvai. Kai kurie Kinijos ir tarptautiniai kino aktoriai bei dainininkai ragina sustabdyti renginį ir išgelbėti tūkstančius šunų.
Remiantis "Xinhua" naujienų agentūros duomenimis, prieš 600 metų šunieną ėmė valgyti Kinijos, Pietų Korėjos ir kitų šalių gyventojai. Jie vylėsi, kad toks maistas padės apsisaugoti nuo karščiausių vasaros mėnesių. Festivalį imta švęsti tik pastaraisiais metais.
„Ši šventė yra dalis mūsų kultūros istorijos, tačiau ne visas šias tradicijas reikia tęsti“, – prieš ketverius metus uždraudus festivalį, teigė Kinijos gyvūnų apsaugos bendruomenės vadovas Chenas Manhongas.
„Šunys buvo nuduriami, dusinami ar net mušami iki komos, o po to metami į verdantį vandenį. Pasitaikydavo atvejų, kai verdančiame vandenyje atidūrę keturkojai atgaudavo sąmonę, bandydavo ištrūkti, tačiau bergždžiai“, – viename tinklaraštyje rašė kovotojas už gyvūnų teises Wangas Lingyi.
„Tai – sveika. Tas pats, kas auginti kiaules ar vištas. Tame juk nieko blogo nėra. Tik, žinoma, nepatariu valgyti šunų, jei nežinote jų veislės, ar tų, kurie serga“, – aiškino vienas festivalio dalyvis. Jis, kaip ir daugelis kitų kinų nesutinka, kad tai – žiauriausia maisto šventė pasaulyje.
Naujausi komentarai