Kultūros įdomybės: du dešimtmečius kovojo dėl dviejų sekundžių plagiato

Jeigu potvyniai neužsitęs, Luvro lankytojai iki birželio 27-osios gali išvysti neįprastą instaliaciją – pradangintą žymiąją stiklinę muziejaus piramidę.

Prancūzų menininkas, žinomas slapyvardžiu JR, optinės apgaulės būdu „pradangino“ Luvro muziejaus stiklinę piramidę. Tai jis padarė įžymųjį Paryžiaus objektą padengdamas milžiniška muziejaus fotografija ir tik pažiūrėjus atidžiau galima įžvelgti apgaulę.

33-ejų menininkas, karjerą pradėjęs kaip grafitininkas, teigia tikintis, kad optinė iliuzija vėl sukels diskusijų apie modernizmą, kuris suskaldė prancūzų visuomenę, kai piramidė buvo pastatyta 1980 m.

„Kai žmonės atvyks į Luvrą, jie tikrai pastebės, kad piramidės nebėra. Man labai įdomi jų reakcija. Šimtai turistų kasdien prie piramidės darosi asmenukes. Mano tikslas buvo šį jų įprotį padaryti kiek sudėtingesnį. Noriu, kad žmones šiuo atveju atidžiai žiūrėtų ir įdėtų pastangų, kad rastų geriausią kampą nuotraukai“, – sako menininkas.

Vienijasi dėl Jungtinės Karalystės ES

Britų ir visos Europos menininkai vienijasi už Didžiosios Britanijos pasilikimą Europos Sąjungoje (ES). Iškili britų vizualiojo meno atstovė Tacita Dean, jau 15 metų gyvenanti Berlyne, teigia, kad mintis, jog per birželio 23 d. referendumą šalies gyventojai nuspręs pasitraukti iš Bendrijos, jai sukelia šaltą drebulį. Menininkė baiminasi, kad „Brexit“ Londoną iš meno centro vėl paverstų provincija.

Šiuo metu ji kuria projektą, per kurį ant didžiulės rašomosios lentos „Brexit“ ateities vizija išreiškiama per Williamo Shakespeare`o pjesės „Audra“ metaforas. Anot jos, „Audra“ yra tarsi narystės likimo referendumas, tačiau, skirtingai nei pjesės herojus Prosperas, Davidas Cameronas negali jos kontroliuoti.

T. Dean yra viena iš 282 įvairų šalių menininkų, kurie gegužės viduryje pasirašė atvirą laišką, kad, jeigu Didžioji Britanija pasitrauks iš ES, šalis taps kultūros autsaidere. Esą būdama Bendrijos dalimi ji turi daug daugiau potencialo augti ir plėstis kūrybiškai.

Vokietijos fotografas Wolfgangas Tillmansas sukūrė 26 plakatų seriją, kuriuose jis surašė argumentus, kodėl Britanijai geriau likti ES. Viename pašto ženkle perspėjama – kas prarasta yra prarasta amžinai.

Iš Irano kilusios britų skulptorės ir instaliacijų meistrės Shirazeh Houshiary nuomone, pasaulis nuolatos vystosi ir keičiasi, todėl pasitraukimas iš ES, anot jos, būtų didelis Britanijos žingsnis atgal.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių