Kinas išmokė bites lipdyti kontūrinius žemėlapius

  • Teksto dydis:

Kinų menininkas Renas Ri nuostabiai suderina menininko talentą ir pomėgį laikyti bites. Jo globojami vabzdžiai iš vaško sugeba nulipdyti įvairių žemynų ir valstybių pavidalo korius.

R. Ri gyvenime bitės yra ypač svarbios – kinas save laiko labiau bitininku nei menininku. Bites laikyti jis pradėjo 2007 m., per metus išmoko bitininkystės abėcėlės. Įvaldydamas vis sudėtingesnių bitininkystės įgūdžių, Renas pradėjo samprotauti apie tai, kaip būtų galima manipuliuoti bitėmis, valdant bičių motinėlę. Manipuliuodamas bitėmis, jis pradėjo kurti ypatingos išvaizdos bičių korius. Galiausiai idėja išsikristalizavo į pasaulio žemėlapio formos korio sukūrimą.

Tam tikslui Renas Ri avilyje patalpino pasaulio žemėlapį. O tada provokuodavo bičių motinėlę tame avilyje judėti tam tikromis kryptimis ir į tam tikras avilio vietas – kad bitės darbininkės korius lipdytų tam tikrose avilio vietose.

"Bitės ir toliau lipdė korius, kurie įgavo geografinių objektų pavidalą, - pasakojo idėjos autorius. – Taip jos man nulipdė visą pasaulio žemėlapį."

Vėliau bitininkas ėmėsi atskirų žemynų ir valstybių formos korių lipdymo. Taip atsirado gimtosios Kinijos, JAV, Japonijos, Indonezijos ir kt. pavidalų koriai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių