Kapinės virtualioje erdvėje. Kas tai?

Kol vieni ruošiasi Vėlinėms ir vykti aplankyti savo artimųjų tradicinių kapus, kiti lanko interneto erdvėje įkurtas kapines. Čia ant kapo taip pat galima padėti gėlių, ir ne tik žmonėms.
Portalas lastsleep.com interneto vartotojams tapo prieinamas dar prieš ketverius metus. Jį sukūrė vilnietis Dovilas Meilus. Šiose virtualiose kapinėse galima laidoti ne tik artimus ar žinomus bei gerbiamus žmones, bet ir gyvūnus, mintis ar daiktus.

Portalo įkūrėjas pasakojo, kad idėją įgyvendino iš įsitikinimo, jog žmonės tiesiog mėgsta laidoti. Ir palaidoja ką nors kiekvieną dieną. Pasak jo, Lietuvoje itin klesti kapinių kultas.

"Dažniausiai žmonės laidoja mintis, kad ir kaip būtų keista. Maniau, kad populiariausi bus daiktai. Man labai keista, bet rečiausiai čia laidojami žmonės ir gyvūnai, nors visi sako, kad trūksta gyvūnų kapinių internete", – pasakojo D.Meilus.

Anot jo, dažniausiai žmonėms, savo augintinius palaidojusiems tiesiog po krūmu ar medžiu, trūksta vietos, kur jie galėtų gedėti, išlieti savo jausmus. Virtualiose D.Meilaus sukurtose kapinėse lankytojai ant savo kapų gali padėti gėlių, nubraukti virtualią ašarą prie jų ar tiesiog parašyti atsiminimą.

"Lietuvoje beveik neįmanoma, kad tokios gajos laidojimo tradicijos tiesiog persikeltų į interneto erdvę. Pas mus yra žmonių, kurie artimųjų kapų vyksta lankyti kiekvieną savaitgalį, prižiūri ten pasodintas gėles. Kad tik ko nors neatsitiktų", – aiškino virtualių kapinių įkūrėjas.

O pasaulyje vis didesnio populiarumo sulaukia nauja tendencija – kurti ištisas virtualias kapines žmonių bendruomenių ar giminaičių, kuriuos internete galėtų aplankyti giminės iš viso pasaulio, neturintys galimybių į svečias šalis atvykti fiziškai.

"Tos pačios tendencijos šiuo metu vyrauja ir, pavyzdžiui, socialiniame tinkle "Facebook". Išlieka panašus gedulo principas, tik jis yra kelių rūšių: trumpalaikis paminėjimas, kada gedulas pažymimas keletu žinučių, arba ilgalaikis – žmonės sukuria specialius socialinio tinklo puslapius, kuriuose asmuo įvairiais būdais prisimenamas nuolat", – aiškino D.Meilus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių