Egipto valdžios atstovai antradienį pranešė apie atrastą faraono Tutmozio II kapavietę – paskutinį iš neatrastų Egipto 18-osios dinastijos valdovų, šalį valdžiusių nuo 1550 m. iki 1292 m. pr. m. e., kapų.
Egipto Aukščiausiosios antikos tarybos generalinis sekretorius Mohamedas Ismailas Khaledas radinį pavadino svarbiausiu dešimtmečių atradimu.
„Buvo pirmą kartą atrasti Tutmoziui II priklausantys laidotuvių baldai – tokių eksponatų nėra nė viename pasaulio muziejuje“, – pasakojo jis.
Egipto misijos vadovas Mohamedas Abdelis Badei pasakojo, kad, nors kapas yra labai reikšmingas, jo būklė yra labai prasta, mat netrukus po faraono mirties jis buvo apsemtas vandens.
„Vanduo padarė didelės žalos, buvo prarasta daugybė buvusių elementų, kurie, mūsų manymu, antikos laikais buvo perkelti kitur.“
Archeologų komandos atkūrė įmantriais raštais – mėlynos spalvos įrašais, geltonais žvaigždžių motyvais ir ištraukomis iš svarbaus karalių kapuose naudoto religinio teksto – dekoruoto nutrupėjusio gipso dalis.
Didžiosios Britanijos misijos vadovas Piersas Litherlandas pasakojo, kad kapavietės išplanavimas yra tipinis, o vienintelis neįprastas dalykas yra jos antrasis koridorius.
Jis yra dukart didesnis ir veda ne į apačią, o aukštyn virš kambario grindų, paaiškino P. Litherlandas.
Manoma, kad šis koridorius buvo įrengtas tam, kad iš užtvindyto kapo būtų galima išnešti faraono palaikus, pridūrė jis.
(be temos)