Pereiti į pagrindinį turinį

Viskas, ką reikia žinoti apie akvariumo filtrus

2018-10-25 06:43
DMN inf.

Žuvų ekskrementai ir augalų liekanos išsiskiria vandenyje sudarydami atliekas. Akvariumo filtro užduotis – sukurti tinkamas sąlygas bakterijoms, kurios suskaido šiuos teršalus ir padeda išlaikyti švarų vandenį.

Viskas, ką reikia žinoti apie akvariumo filtrus
Viskas, ką reikia žinoti apie akvariumo filtrus / Gamintojų nuotr.

Be to, jis filtruoja vandenyje esančias smulkias ir stambesnes teršalų daleles, kad skystis būtų visiškai skaidrus. Varle.lt prekių gyvūnams specialistas dalinasi patarimais, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis akvariumo filtrą.

Ką reikia žinoti apie filtrus?

Pasak Varle.lt prekių gyvūnams specialisto, renkantis akvariumo filtrą svarbus ne tik siurblio veikimas, bet ir filtro tūris. Galų gale, kokia nauda yra iš galingo siurblio, jei filtravimo medžiaga užsikemša pernelyg greitai ir sumažina vandens srautą? Reikėtų atkreipti dėmesį, kad aprašymuose visada nurodomas akvariumo dydis/tūris, kuris tinka filtrui. Jei kyla abejonių, Varle.lt specialistas rekomenduoja pasirinkti vienu laipteliu našesnį – tuomet jums teks rečiau jį valyti ir valymas bus paprastesnis. Norėdami greitai atlikti filtro valymą kas mėnesį ar du mėnesius, turėtumėte įsitikinti, kad filtras greitai ir lengvai valomas. Nepamirškite pažvelgti į energijos suvartojimą ir palyginti jį su kitais filtrais. Galite sutaupyti keletą eurų jo pirkimo metu, tačiau išleisite gerokai didesnę sumą už elektros sąnaudas.

Kokį akvariumo filtrą pasirinkti: vidinį ar išorinį?

Varle.lt prekių gyvūnams specialisto teigimu, vidinis filtras yra optimalus pasirinkimas iki 200 l akvariumams, tačiau nuo 200 l ir didesnio tūrio akvariumams būtinas išorinis filtras. Vidiniai filtrai tinkami naudoti mažuose akvariumuose, juose įrengti sieteliai, kurie apsaugo smulkias žuvytes ir krevetes nuo įsiurbimo.

Vidiniai filtrai tvirtinami siurbtukais prie stiklo akvariumo viduje. Dažniausiai jie ne itin išvaizdūs, tad stengiamasi juos paslėpti po akvariumo dekoracijomis ar augalais. Taip pat jie užima vietą jūsų akvariumo ribotame plote, tad geras pasirinkimas – mažo galingumo išorinis filtras.

Išorinius filtrus galite saugiai paslėpti spintelėje po akvariumu. Vandens kelionei naudojamos tik 2 žarnos, viena įsiurbimo, kita išleidimo žarna. Išoriniai filtrai dažniausiai didesni nei vidiniai, tad juose telpa daugiau filtravimo medžiagos bei juos reikia rečiau valyti.

Tai jūsų sprendimas, ar pasirinksite vidinį, ar išorinį filtrą, išskyrus akvariumus, kurių tūris yra mažesnis nei 40 litrų (reikalingas vidinis filtras) ir akvariumuose, kurių tūris yra didesnis nei 200 litrų (reikalingas išorinis filtras).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų