Miestiečius glumino perkūnija

Pajūryje trankęsis griaustinis nustebino ne vieną klaipėdietį. Jie vienas kito klausinėjo, ar tokiam gamtos reiškiniui dar ne per anksti. Meteorologai tikino, kad tokie reiškiniai vyksta visus metus, tad žaibas ir perkūnija balandžio pradžioje neturėtų stebinti.

Nuprausė liūtis

Jau nuo praėjusios savaitės pabaigos Klaipėdą pasiekė pavasariška šiluma.

Antradienį į miestą klaipėdiečius išviliojusi saulė jaukiai šildė, o vakare gatves plovė putojanti pavasario liūtis.
Akimirksniu aptemęs dangus ir horizonte plyksintis žaibas padvelkė tikru gamtos atbudimu.
Klaipėdą pasiekusi liūtis su perkūnija neaplenkė ir kitų Lietuvos miestų.

„Visoje Lietuvoje girdėjosi perkūnija, be to, ji buvo gana stipri“, – patikino Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vedėja Audronė Galvonaitė.

Dažniausios – pajūryje

Pašnekovė pabrėžė, jog šiais metais Perkūnas ratais po dangų važinėjo jau ne pirmąkart.

„Griaustiniai dunda visus metus, todėl šios savaitės pradžioje praūžusi perkūnija nebuvo pirmoji, nors tenka pripažinti – gana nebloga“, – tikino pašnekovė.

A.Galvonaitė vardijo, kad pirma perkūnija šiais metais užfiksuota jau sausio pradžioje, vėliau šis reiškinys pasikartojo kovą.

Specialistė tikino, jog perkūnija ir žaibas balandžio pradžioje nėra netikėta, nes toks reiškinys gali susidaryti bet kokiu metų laiku, kai tam yra palankios sąlygos.

Perkūnija susidaro esant labai dideliam atmosferos slėgio svyravimui, kai oro temperatūrai kylant aukštyn ji labai staigiai krinta.
Todėl apie 70 proc. dienų su perkūnija būna nuo birželio iki rugpjūčio.

Meteorologų stebėjimais, itin dažnai griaustinis žiemą pasitaiko pajūryje, todėl uostamiesčio gyventojų antradienio vakarą griaudėjusi perkūnija bei žaibas nustebinti neturėjo.

Reikia laukti Sekminių

Nuo seno žinoma, kad išgirdus pirmąjį griaustinį jau galima nebijoti sėstis ant žemės bei bristi į vandens telkinius, nes esą visos blogosios dvasios išsigąsta Perkūno ir pasitraukia.

Tačiau A.Galvonaitė pasiūlė vadovautis sveiku protu ir kol kas nebandyti eksperimentuoti.

„Tokia senolių išimtis labiau tinka pirmosioms vasaros perkūnijoms, o ne dabartinėms. Jeigu žiemą po pirmos perkūnijos mes sėsime ant žemės ir dar pulsime maudytis, tai gali būti ir nelabai linksma“, – juokavo pašnekovė.

Klimatologijos skyriaus vedėjos teigimu, vasaros sezoną pranašauti turėtų pirmosios perkūnijos po Sekminių. Jos šiais metais bus birželio 8-ąją.

Senolių išmintis byloja, jog kai griaustinis užgriaudžia medžius be lapų, bus blogi, šlapi metai, vėlyvas pavasaris.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tiesiog

tiesiog portretas
teta kaime sakydavo , jei gegutu uzkukuoja ant tušciu medziu , nekoia vasara
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių