Kieme apsilankė netikėtas svečias: buvo įspūdinga Pereiti į pagrindinį turinį

Kieme apsilankė netikėtas svečias: buvo įspūdinga

2025-02-21 13:11

Lietuvoje jau antrą savaitę vyrauja išties žiemiški orai. Nežiūrint to, kalendorinė žiema baigiasi, saulė sušildo labiau, o dienos trukmė jau net pustrečios valandos ilgesnė nei gruodį. Gamtoje daugėja ir kitų pavasariškų ženklų. Štai buvo užfiksuotas netikėtai prabudęs ir po sniegą vaikštantis ežys. Taip nutiko Utenos rajono gyventojai, kuri ežį priglaudė. Padarė labai teisingai, nes gamtininkas atskleidė – įprastai ežiai iš žiemos miego pabunda tik kovo antroje pusėje.

Kieme apsilankė netikėtas svečias: buvo įspūdinga
Kieme apsilankė netikėtas svečias: buvo įspūdinga / LNK stop kadrai

Daugiau apie tai pasakojo ežiuko globėja Lina Žiulpaitė.

– Ryte atsikėliau, pasižiūrėjau pro langą, pamačiau kažką einant. Išėjau į lauką, žiūriu – ežiukas. Buvo netikėta ir labai įspūdinga, sukilo visokios emocijos. Nunešiau į ūkinį pastatą, padariau guolį, kad jis nesušaltų. Nunešiau mėsytės, faršo. Komentatoriai rašė, kad reikia duoti faršo. Iš pradžių nevalgė, po to išėjau ir grįžusi pamačiau, kad mėsytė suvalgyta. Tokia neįprasta ežiuko istorija. Jis dabar miega, o žinių pasisėmiau iš komentatorių, nes įkėliau įrašą į feisbuką. Daug žmonių rašė, kad reikia duoti faršo arba sauso kačių maisto. Aš daviau faršo, manau, kad apsidžiaugė. Ežių šeimyna pas mus gyvena nuolat, nusprendėme, kad turbūt prabudo vienas iš šeimos narių.

Gamtininkas Almantas Kulbis paaiškino, kaip tai galėjo nutikti.

– Ežiams miegoti liko nedaug. Įprastai ežiai nubunda maždaug kovo viduryje. Taigi, ežių miegui liko mažiau kaip mėnuo. Vėliausiai nubunda balandžio mėnesį. Neseniai buvo atlydžiai, gali būti, kad ežys nubudo tada, bet kadangi ežiai išgyvena žiemą iš sukauptų riebalų atsargų, jos buvo išeikvotos. Atsibudęs ežys intensyviai bėgioja, ieškodamas maisto.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Jis tikriausiai, matydamas šią aplinką, išsigando. Ar ežiams pavojinga nubusti sniego krūvoje?

– Deja, bet nubudusių ežių likimas yra gana liūdnas. Tikėtina, kad didžioji dalis jų neišgyvens, nes rasti maisto yra nelengva, ypač kai iškrito sniego. Žmonėms, kurie pastebi tokius ežiukus, jokiu būdu nereikėtų jų neštis į butą, o dar blogiau – dėti pieno dubenėlį. Pienas ežiams yra nuodas. Jeigu turime malkinę, sandėliuką ar kažkokį pastatą, kuriame yra žema temperatūra, ežiuką galima ten priglausti. Galima padėti šieno, popieriaus, kažką, kur jis galėtų pasislėpti, vandens dubenėlį ir šiek tiek žalios mėsos. Jeigu patalpoje yra šalta, ežys vėl įmigs. Reikėtų jam netrukdyti, neiti ir nežiūrėti, ar įmigo. Jis įmigs, praleis tą mėnesį iki nubudimo, kai pakils temperatūra, ir visi ežiai pradės gyventi.

– Besikeičiančios oro sąlygos stebina ne tik ežius, bet ir mus. Ar tokių atvejų gali būti daugiau dėl besikeičiančio klimato?

– Gyvūnų žiemos ramybės laikotarpis – sudėtingas procesas. Dėl klimato kaitos jis tampa neprognozuojamas ir nenuspėjamas, tačiau klimato kaita nevyksta taip greitai, todėl tokių anomalijų tikrai pasitaikys ir ne tik su ežiais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų