Fiksuota rekordinė eglynų kenkėjo žievėgraužio tipografo populiacijos gausa

  • Teksto dydis:

Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, šiemet fiksuota gausiausia per daugiau nei dvidešimtmetį pagrindinio eglynų kenkėjo – žievėgraužio tipografo populiacija.

Kaip antradienį pranešė Aplinkos ministerija, remdamasi tarnybos informacija, šį pavasarį šių vabalų fiksuojama gausiausiai nuo 2003 metų, kai pradėta vykdyti nuolatinė šių kenkėjų stebėsena.

„Šių metų pavasarinė žievėgraužių gausa rodo, kad žievėgraužio tipografo populiacija per 2021-2022 metus nuo labai negausios pasiekė rekordines aukštumas“, – teigiama pranešime.

Žievėgraužio tipografo populiacija per 2021-2022 metus nuo labai negausios pasiekė rekordines aukštumas.

Anot Valstybinės miškų tarnybos, 22 eglynų kirtavietėse iškabintose 132 gaudyklėse gegužės 29 – birželio 1 dienomis buvo atlikta sugautų žievėgraužio tipografo vabalų antroji apskaita.

„Nustatyta, kad kenkėjo populiacija, lyginant su 2022 metų tuo pačiu laikotarpiu, gerokai išaugo 18-oje eglynų, viename ji išliko labai panašiame lygyje ir tik nežymiai pamažėjo trijuose eglynuose“, – nurodoma pranešime.

Apskaitos duomenimis, daugiausiai vabalų sugauta Panevėžio regione, mažiausiai – Tauragės. Labiausiai kenkėjų pagausėjo Anykščių regione, kur sugauta vidutiniškai 2,6 karto daugiau vabalų nei pernai. Daugiau nei dvigubai žievėgraužio tipografo populiacija išaugo Rokiškio, Telšių ir Dubravos regionuose.

Pasak tarnybos, kenkėjų pagausėjimą lėmė trejus metus pasikartojantys sausų ir kaitrių orų laikotarpiai, tam buvo palankus ir šis sausringas pavasaris.

Tarnyba eglynuose taip pat pastebi nesutvarkytų nudžiūvusių ir džiūstančių eglių, kurias kenkėjai apniko pernai. Miškuose pastebimi dideli kiekiai laikomos spygliuočių paruoštos medienos, kuri gali būti kenkėjo pasidauginimo ir plitimo šaltiniu.

Valstybinė miškų tarnyba rekomenduoja žvalgyti pusamžius ir vyresnius eglynus, ypač tuos, kuriuose kenkėjų židiniai jau buvo pernai bei birželio – rugpjūčio mėnesių laikotarpiu susilaikyti nuo pagrindinių ir einamųjų miško kirtimų vykdymo eglynuose, o pastangas sutelkti į sanitarinių miško kirtimų savalaikį atlikimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
O aš maniau, kad čia Putinas del visko kaltas. Žievę graužia...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių