Santūri prabanga
Šiltąjį sezoną netrūks sugrįžimų. Vienas jų – rami prabanga – reiškinys, 2025 m. įgaunantis dar subtilesnę formą. Šiandien ji evoliucionuoja į tai, ką mados pasaulis vadina santūriąja prabanga (angl. low-key luxe). Tai estetika, kuriai nereikia logotipų, blizgesio ar triukšmingų deklaracijų. Jos esmė – kokybė, išgrynintas siluetas ir santūri elegancija.
Ši kryptis pabrėžia sąmoningą vartojimą ir investavimą į kokybiškus pagrindinius drabužius. Tai glotnios tekstūros megztiniai, preciziško kirpimo kelnės, kokybiškas poplinas, minimalistiniai odiniai aksesuarai. Šie drabužiai skirti ne įspūdžiui daryti, o tiesiog jaustis nepriekaištingai.
„Santūri prabanga žavi universalumu. Pavyzdžiui, neutralios kašmyro palaidinės puikiai dera tiek su platėjančiais džinsais, tiek su šilkiniu vidutinio ilgio sijonu. Klasikinis lietpaltis tampa ne tik praktišku pasirinkimu, bet ir elegantišku akcentu, pakylėjančiu kiekvieną derinį“, – teigia B. Zygmantaitė.
Žvelgiant į spalvas dominuoja ramios, prigesintos: kreminė, šviesi smėlio, tamsiai mėlyna, švelni pilka. Jos leidžia atsiskleisti tekstūrai, medžiagai ir kirpimui. Siluetai vyrauja klasikiniai, tačiau moderniai interpretuoti, pavyzdžiui, skulptūriški švarkai, laisvi kirpimai, vidutinio ilgio sijonai.
Anot stilistės, norint į savo garderobą įtraukti santūrios prabangos, pakanka vadovautis trimis gairėmis: forma, faktūra, kokybe. „Rinkitės drabužius, kurie krinta idealiai, maloniai liečiasi prie odos ir pasižymi nepriekaištingu siuvimu. Venkite ryškaus prekės ženklo matomumo – čia galioja subtilūs sprendimai: rankų darbo siūlės, rafinuotos sagos, vos matomi užtrauktukai“, – priduria B. Zygmantaitė.
Žinoma, svarbu ir aksesuarai. Jei jie parinkti tinkamai, jų vaidmuo – labai svarbus. „Pagrindinė taisyklė – mažiau, bet kokybiška. Klasikinė odinė rankinė, minimalistiniai aukso papuošalai, elegantiški akiniai nuo saulės – visa tai sukuria įvaizdį, kuris kalba apie skonį, o ne siekį išsiskirti. Avalynė turėtų būti funkcionali, bet išgryninta: loaferiai, rafinuotos basutės ar nepriekaištingai švarūs sportiniai bateliai“, – sako stilistė.
Dėmesys: šį sezoną balta spalva tampa pagrindiniu įvaizdžio akcentu. / „Tod’s“ 2025 m. pavasario kolekcijos modelis
Miesto praktiškumas
2025 m. pavasarį ir vasarą utilitarinis stilius atgimsta naujai – su švelnumu, elegancija ir lengvu prisitaikymu prie kasdienio gyvenimo ritmo. Grubūs, kišenėmis dekoruoti laisvalaikio drabužiai ir sunkiasvorės striukės užleidžia vietą subtiliems siluetams, patogioms medžiagoms ir apgalvotam dizainui. Švelnioji utilitarika – tai švarios linijos, prigesinti tonai ir audiniai, maloniai priglundantys prie kūno ir nevaržantys judesių.
„Tendencijos esmė išlieka praktiškumas: talpios kišenės, užtrauktukai, raišteliai, patvarios, bet lengvos medžiagos. Vis dėlto nuotaika jau kita – nuo griežtų kampų pereinama prie švelnesnių formų, nuo kariško tikslumo – prie laisvai krintančių siluetų. Dizaineriai renkasi minkštumą, judesio laisvę ir universalumą, leidžiantį šiuos drabužius organiškai įlieti į kasdienį garderobą“, – pasakoja B. Zygmantaitė.
Pagrindiniai šios krypties drabužiai – siaurėjančios kelnės iš minkštos drobės, marškinių tipo suknelės su reguliuojamu liemeniu, lengvi švarkai ar parkos su parauktais kraštais ir ryškiomis, bet neperkrautomis kišenėmis: „Spalvų paletė įkvėpta žemės atspalvių: rusvai žalsva, alyvuogių žalia, švelni smėlio, prislopinta rožinė.“
Priderinus utilitarines detales, grįžta ir kombinezonas. Jis platus, bet ne oversized (angl. didesnio dydžio). Dienos metu šis drabužis gali būti dėvimas su sportbačiais, o susitikime vakare – su elegantiškomis basutėmis ir ryškiu diržu. Kasdien ant suknelės galima užsimesti liemenę su kišenėmis, o savaitgalį laisvo kirpimo marškinius derinti su tvarkingais šortais.
„Ta pati taisyklė taikoma ir aksesuarams – jie turi būti funkcionalūs, bet vizualiai santūrūs. Bucket (liet. kibirėlio formos) tipo kepurės, per petį nešiojami nailoniniai krepšiai, storapadės basutės – detalės, subtiliai užbaigiančios įvaizdį, bet neperimančios dėmesio, – teigia stilistė. – Norint išbandyti šią kryptį, visiškai pakanka vieno ryškesnio akcento, pavyzdžiui, diržu suveržtos suknelės ar paperbag (kelnių modelis aukštu liemeniu, kurio viršutinė juosmens dalis tarsi susiglamžiusi ar sukrinta virš diržo, ar raištelio) kelnių. Leiskite tam vienam drabužiui tapti derinio ašimi, o visa kita tegul lieka paprasta, ramu ir apgalvota.“
Žaismas: megztas kiauraraštis atspindi nerūpestingą vasaros nuotaiką. / „Ralph Lauren“ 2025 m. pavasario kolekcijos modelis
Monochrominis įvaizdis
Vienos spalvos (nuo galvos iki kojų) įvaizdžiai šiltuoju sezonu išgyvena tikrą pakilimą. Šis stilius atrodo išieškotas, apgalvotas, nors iš tiesų reikalauja labai nedaug pastangų.
„Kodėl tai veikia? Vienos spalvos derinys kuria vientisą siluetą, pailgina figūrą ir leidžia tekstūrai, formai ir medžiagai atsiskleisti. Tai viena lengviausiai pritaikomų tendencijų, duodanti išraiškingą ir subtilų rezultatą“, – aiškina B. Zygmantaitė.
Paklausta, kaip kurti monochrominį įvaizdį, stilistė atsako, kad reikia pradėti nuo vienos dominuojančios spalvos ir žaisti jos atspalviais: „Nebūtina apsiriboti visiškai vienodu tonu. Derinys tampa gyvesnis sluoksniuojant skirtingus to paties kolorito atspalvius, pavyzdžiui, smėlinę su pieno baltumo ir karamelės tonais, alyvuogių žalią su šalavijų ir samanų atspalviais arba levandų spalvą derinant su dūmine rožine ir pilkai violetine. Vienos spalvos įvaizdį vizualiai papildo ir skirtingų medžiagų deriniai: minkštas trikotažas, lengvai krintantis šilkas, grublėta vilna ar natūralus, šiek tiek šiurkštus linas, – tai kuria subtilų sluoksniuotumą net tada, kai visas derinys tos pačios spalvos.“
Monochrominis įvaizdis puikiai tinka tiek darbui, tiek savaitgalio planams. Užtenka pakeisti avalynę ar aksesuarus. Tiesa, aksesuarai čia turėtų papildyti, o ne dominuoti. Vientisumui išlaikyti pakanka kelių subtilių akcentų – tos pačios spalvos rankinės, minimalistinių auskarų ar derančios avalynės.
„Pradėkite nuo neutralių tonų. Jei dar tik eksperimentuojate su vienos spalvos įvaizdžiais, rinkitės laiko patikrintas spalvas: švelnią smėlio, gaivią baltą, sodrią jūros mėlyną ar santūrią pilką. Jos tarpusavyje lengvai dera, suteikia įvaizdžiui ramybės ir padeda kurti rafinuotą estetiką“, – pasakoja B. Zygmantaitė.
Funkcionalumas: utilitarinio stiliaus esmė išlieka praktiškumas – talpios kišenės, užtrauktukai, raišteliai, patvarios, bet lengvos medžiagos. / „Elie Saab“ 2025 m. pavasario kolekcijos modelis
Klasika kitaip
Dryžiai – viena stiliaus detalių, kuri kasmet sugrįžta, bet niekada neatrodo nuobodžiai. Šią vasarą jie švelnesni, platesni ir laisviau interpretuojami, tačiau vis dar išlaiko klasikos pojūtį. Stilistės teigimu, šią vasarą vyrauja plačios, drąsios juostos, suteikiančios aprangai struktūros. Nors greta jų matomi ir išsilieję dryžiai. Jie primena tapybos potėpius.
„Subtilumo ir elegancijos suteikia toniniai dryžiai, kai skirtingi vienos spalvos atspalviai švelniai susilieja tarpusavyje, – teigia stilistė. – Šis efektas artimas monochrominiam įvaizdžiui. Mėgstantiems spalvas dizaineriai siūlo netikėtų derinių: rožinę su raudona, geltoną su žalia, mėlyną su švelniu smėlio atspalviu. Šios poros atrodo gaiviai ir vasariškai.“
Kalbant apie konkrečius drabužius, pirmiausia galima paminėti ilgus marškinius-sukneles su vertikaliais dryžiais. Toks drabužis puikiai tinka tiek miestui, tiek paplūdimiui. Kitas pasirinkimas – dryžuotos plačios kelnės arba ilgi sijonai. Tai elegantiškas, bet neįpareigojantis sprendimas: „Kartais pakanka vieno ryškesnio akcento, pavyzdžiui, dryžuotos palaidinės ar švarkelio, dėvimo su vienspalviais drabužiais, ir įvaizdis jau įgauna ritmą. Jeigu norisi daugiau žaismingumo, galima sluoksniuoti skirtingų pločių dryžius – tai veikia, jei išlaikoma bendra spalvinė harmonija.“
B. Zygmantaitė priduria, kad klasikinis juodos ir baltos derinys vis dar išlieka aktualus ir neužleidžia pozicijų.
„Romantiškesnė dryžių pusė atsiskleidžia, kai linijos tampa minkštesnės, o spalvos pereina tarsi akvarelės potėpiai. Sportiška dvasia išryškėja per paprastus siluetus, pavyzdžiui, trikotažinius marškinėlius, polo tipo palaidines ar vasarines kelnes. Svarbiausia – saikas. Kai pasirenkate drąsesnius dryžius, visam įvaizdžiui pakanka tik vieno ryškesnio elemento. Tegul likusios detalės būna tylesnės: vienspalvė avalynė, paprasta rankinė, keli subtilūs papuošalai“, – teigia stilistė.
Tikroji elegancija prasideda ne nuo to, kas madinga, o nuo to, kas leidžia mums jaustis gerai, visa kita – tik detalės.
Balta nuo galvos iki kojų
Šiemet balta spalva tampa viso įvaizdžio centru, spinduliuojančiu ramybę, švarą, rafinuotą paprastumą. Tačiau ji žavi ne sterilumu, o tekstūra. Tai ne šalta spalva – dabar ji minkšta ir leidžia atsiskleisti medžiagai, o ne atvirkščiai.
„Šį sezoną balta spalva pasireiškia drąsiau nei įprastai. Ji tampa pagrindiniu įvaizdžio akcentu – nuo elegantiškos suknelės su išraiškingais pečiais iki plačių šortų, derinamų su griežto kirpimo marškiniais. Monochrominiai deriniai, sluoksniuoti tonai (nuo sniego baltumo iki kaulo, pieno ar perlų atspalvių), baltų aksesuarų ar net avalynės pasirinkimai – visa tai liudija, kad ši spalva gali būti universali“, – pasakoja stilistė.
Į klausimą, kaip prisijaukinti baltą spalvą savo garderobe, B. Zygmantaitė atsako, kad svarbiausia – nebijoti daug baltos: „Baltai sluoksniuoti drabužiai – ne nuobodus, o subtilus žaidimas faktūromis, pavyzdžiui, derinkite ploną liną su minkšta medvilne, matinės viskozės palaidinę su pusiau blizgiu švarku. Jei norisi šiek tiek švelnaus kontrasto, su balta derinkite natūralius, žemiškus atspalvius (šviesiai rusva, smėlio tonai, pilkšvai žalsva). Tokios spalvos negriauna baltosios ramybės, veikiau ją sustiprina. Renkantis baltą įvaizdį, aksesuarai taip pat turėtų išlaikyti šviesų toną: kreminės basutės, pieno baltumo rankinė, švytintys auksiniai ar sidabriniai papuošalai.“
Lengvumas: tinklelio audinio palaidinė tampa ne tik paplūdimio, bet ir miesto stiliaus dalimi. / „Tove“ 2025 m. pavasario kolekcijos modelis
Žaismingas sluoksnis
Kiauraraštis ir tinklelis šią vasarą taip pat sugrįžta, tačiau visai kitu pavidalu – švaresniu, subtilesniu, nebelieka bohemiško pertekliaus ar teatrališkumo. Dabar dominuoja lengvumas, oro pojūtis ir švelnus sluoksnių žaismas.
„Kiauraraštis tampa ne akcentu, o stiliaus pagrindu. Jis – ant lengvų palaidinių, pusiau permatomų suknelių, megztų liemenių ar vasarinių, leidžiančių kūnui kvėpuoti, švarkų. Ši tekstūra geriausiai atsiskleidžia šviesiuose, natūraliuose tonuose, pavyzdžiui, pieno baltumo, sviesto geltonumo, švelnaus smėlio ar žalsvame atspalvyje. Prie kiauraraščio ar tinklelio tipo drabužių tinka ramūs, natūralūs aksesuarai: pintas krepšys, odinės basutės, maži auskarai, subtili apyrankė“, – sako stilistė.
B. Zygmantaitė dar pateikia ir porą šios tendencijos derinimo pavyzdžių. Jos teigimu, tinklelio audinio marškiniai, vilkimi ant glaustos, minimalistinės viršutinės aprangos dalies, tampa ne tik paplūdimio, bet ir miesto stiliaus dalimi. Megztas kiauraraštis, dėvimas ant prigludusios trikotažinės palaidinės ir derinamas su plačiais džinsais, atspindi nerūpestingą vasaros nuotaiką.
„Tendencijos keičiasi, kiekvienas sezonas siūlo naujų siluetų, spalvų, tekstūrų. Tačiau svarbiausias dalykas išlieka – tai autentiškumas ir kaip mes su tuo drabužiu ar įvaizdžiu jaučiamės. Mada netampa asmeniška tol, kol nepritaikome jos sau. Tai ne taisyklių rinkinys, o įkvėpimo šaltinis, skirtas tam, kad pasirinktume, kas iš tikrųjų tinka mūsų gyvenimo ritmui, nuotaikai ir kūnui. Tikroji elegancija prasideda ne nuo to, kas madinga, o nuo to, kas leidžia mums jaustis gerai, visa kita – tik detalės“, – teigia B. Zygmantaitė.
Naujausi komentarai