Seimo Energetikos komisija svarstys skalūnų dujų gavybos perspektyvas

Parlamentinė Energetikos komisija antradienį svarstys skalūnų dujų gavybos ir žvalgybos perspektyvas Lietuvoje.

Lietuvos mokslininkai mano, kad Lietuvoje gali būti nuo 30 iki 50 mlrd. kubinių metrų išgaunamų skalūnų dujų. Lietuvos geologijos tarnyba įvertino pateiktus bendrovių pasiūlymus žvalgyti skalūnų dujų vakarų Lietuvoje ir siūlo pripažinti JAV energetikos milžinės bendrovės „Chevron“ ir Lietuvos bendrovės „Diseta“ paraiškas tinkamomis.

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę pareiškė, kad skalūnų dujų gavyba Lietuvoje ateityje atpigintų gamtines dujas, kurias šiuo metu šalis perka iš vienintelio šaltinio - Rusijos dujų koncerno „Gazprom“, mokėdama už jas brangiausiai Europoje.

Lietuvoje esant nepakankami informacijos ir vietos žmonių baimei, esą skalūnų dujų gavyba smarkiai pakenks aplinkai, parlamentinis Aplinkos apsaugos komitetas prieš porą savaičių pasiūlė Vyriausybei stabdyti skalūnų išteklių išgavimo Lietuvoje projektą, kol bus paskelbta Europos Sąjungos nuomonė dėl šių išteklių naudojimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Prisiminkime, kad skalūnų dujas išgauti nutarė mūsų didesni kaimynai, pavyzdžiui, lenkai. Todėl manome, jog per dabar statomą dujų terminalą už rinkos kainą mes tų dujų turėsime, kiek reikės. Dabar apie laiką. Žinome, kad šiuo momentu skalūninė technologija tikrai nepajėgi patenkinti net švelnius JAV gamtosaugos reikalavimus, todėl yra nuo tų apribojimų atleista. Mums aišku, kad kas tinka ištuštėjusiose atšiauraus klimato Šiaurės Dakotos dykvietėse, netinka jaukioje ir, palyginus, tankiai apgyventoje Lietuvoje. Mes tikime, kad padidinti Europos gamtosauginiai reikalavimai privers kompanijas investuoti į saugesnes technologijas. Tada ir mes sutiktume kalbėti apie norvegų pasiekimų pakartojimą, įsisavinant mūsų gamtos turtus. Daugiau paskaityti apie skalūnų dujų technologiją galima, surinkus Google žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

Genys

Genys portretas
Skalunu isgavimo technologija pakankamai isvystyta, kad ju gavyba butu saugi. Vokietija jau seniai isgauna skalunines dujas ir jokiu avariju neviksta. Kas nori remti gazproma, tegul remia. As uz Lietuvos progresa!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių