Amerikiečiai ieško verslo nišų Lietuvoje Pereiti į pagrindinį turinį

Amerikiečiai ieško verslo nišų Lietuvoje

Amerikiečiai ieško verslo nišų Lietuvoje
Amerikiečiai ieško verslo nišų Lietuvoje / Scanpix nuotr.

Pasauliniai verslo milžinai Lietuvoje ieško naujų partnerių. Aptariamos galimos naujos investavimo nišos čia, Amerikos kompanijas domina lietuvių patirtis ir verslo kultūra. Lietuva amerikiečiams – bendrovės to neslepia – įdomi kaip startinė rinka į Rytų šalis, praneša LTV „Panorama“.

Pirmą kartą vykstančioje Jungtinių Valstijų prekybos misijoje numatyta per 70 verslo susitikimų tarp Lietuvos ir Amerikos įmonių, daugiausiai – energetikos ir informacinių technologijų. Tarp jų tokios kompanijos, kaip „General Eletric Energy“, KBR ar „URS Scott Willson“. Gyvai ir per vaizdo konferencijas bendrovės prisistato pačios ir pristato nišas, kur galima Lietuvoje investuoti.

„Galbūt jūsų rinka ir maža, bet ji iš karto išsiskiria dėl Vyriausybės politikos, kuri itin palanki verslui. Verslininkai rizikuoja, todėl jiems reikia pastovių taisyklių ir įstatymų.

Dabar abi šalys turi ekonominių sunkumų, todėl yra tinkamas metas vieni kitiems padėti, sustiprėti ir išplėsti verslą abiejose Atlanto pusėse“, – tvirtina JAV Kongreso narys Johnas Shimkus.

„Dauguma misijų, kurias vykdė Jungtinių Valstijų vyriausybė, vyko didelėse rinkose. Dabar mes turime naują strategiją, ieškosime tokių partnerių, kaip Lietuva, per jas galėsime patekti ir į kitas šalis. Tarkim, Amerikos kompanijai būtų sunku kitaip patekti į tokias šalis kaip Baltarusija, kai kurias Rusijos dalis“, – sako JAV Komercijos departamento sekretoriaus pavaduotojas Europai ir Azijai Juanas Verde.

Amerikiečių kapitalo Lietuvoje atstovas teigia, kad misiją jau galima laikyti sėkminga: iš pradžių planuota pasikviesti vos kelias Jungtinių Valstijų įmones, tačiau norą pareiškė kelios dešimtys. Net jei sutarčių bus pasirašytos vos kelios, pažintys esą vis tiek užmegztos.

„Žymiai daugiau dalyvių sulaukėm nei planavom, ypatingai prieš 6 mėnesius, kai sakėm, kad penkios kompanijos bus gerai. O dabar 20 kompanijų iš Amerikos prikalbinom atvykti į mūsų misiją“, – pasakoja Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje valdybos pirmininkas Tadas Vizgirda.

„Kontraktai veikiausiai nėra pasirašomi šiandien, čia yra erdvė verslui atrasti bendrą interesą, tada pradėti savo derybas, kurios per mėnesius ar gal net metus turi realizuotis ir ne tik kontraktais“, – teigia ūkio ministras Rimantas Žylius.

Ar taip ir bus, anot abiejų šalių verslininkų, turėtų matytis po 5–10 metų, kai rinkoje atsirastų naujų produktų, paslaugų, pramonės šakų ir daugiau darbo vietų.

Lietuvos eksportas į Jungtines Valstijas pernai sudarė 3 proc. viso šalies eksporto. Importas – apie 1 proc. Ateityje šiuos skaičius tikimasi bent keletą kartų padidinti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų