Agentūra dyzelino atsargas už 10 mln. litų pardavė „Lukoil“ Pereiti į pagrindinį turinį

Agentūra dyzelino atsargas už 10 mln. litų pardavė „Lukoil“

2011-11-07 20:50
Agentūra dyzelino atsargas už 10 mln. litų pardavė „Lukoil“
Agentūra dyzelino atsargas už 10 mln. litų pardavė „Lukoil“ / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Didžiausią Lietuvoje degalinių tinklą valdanti bendrovė „Lukoil Baltija“ už maždaug 10 mln. litų iš Lietuvos naftos produktų agentūros nupirko dyzelino atsargų, BNS patvirtino patikimi šaltiniai. Agentūra pardavė degalus, nes privalo Europos Komisijai(EK) grąžinti 2,799 mln. eurų (9,66 mln. litų) jai skirtos europinės paramos, panaudotos kuro saugyklos statybai Vilniuje, šalia Gariūnų.

Nei agentūra, nei jos steigėja - Energetikos ministerija - neatskleidžia, už kokią sumą ir kas įsigijo degalus.

BNS kol kas nepavyko susisiekti ir su „Lukoil Baltijos“vadovu Ivanu Paleičiku, o kiti vadovaujantys įmonės darbuotojai nieko apie tai negalėjo pasakyti.

Lietuvos naftos produktų agentūros vadovas Vytautas Kazimieras Aranauskas spaudai patvirtino, kad atsargos parduotos geriausią kainą pasiūliusiam pirkėjui. Lėšos turės būti pervestos Centrinei projektų valdymo agentūrai, kuri vėliau jas perves EK.

EK šių metų rugpjūčio pabaigoje Lietuvos pareikalavo grąžinti beveik 10 mln. litų, panaudotų saugyklų statyboms. Komisijos teigimu, Lietuva pažeidė 1998 metų „Phare“ programos įsipareigojimus. Tai pirmas atvejis, kai Lietuvai teks atiduoti ES paramą, skirtą valstybiniam projektui.

Seimo Antikorupcijos komisija yra kreipusis į Generalinę prokuratūrą, prašydama ištirti, ar už ES lėšas statant mazuto saugyklas šalia Vilniaus nebuvo siekiama pasisavinti europinių pinigų.

Daugiau kaip 70 milijonų litų šalies biudžetui ir dar beveik 10 mln. litų ES lėšų kainavusios mazuto saugyklos rezervuarai kelis dešimtmečius stovi tušti, nes nebaigti statyti. pasak spaudos, į nepanaudotas saugyklas jau buvo nusitaikiusios Lietuvos ir užsienio bendrovės, bet valdžia vis delsė apsispręsti. Todėl potencialūs pirkėjai nusisuko, nes Vyriausybės netenkino jų siūlomos kainos.

2005 metais šiomis saugyklomis domėjosi vienas degalinių tinklas. Taip pat svarstyta jas perleisti šilumos gamintojams. Saugyklos domino ir naftos perdirbimo įmonę „Orlen Lietuva“, tačiau valdžios netenkino jos keliamos sąlygos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų