Lietuvio įspūdžiai iš karališkųjų vestuvių Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvio įspūdžiai iš karališkųjų vestuvių

Lietuvio įspūdžiai iš karališkųjų vestuvių
Lietuvio įspūdžiai iš karališkųjų vestuvių / Scanpix nuotr.

Galima sakyti, man pasisekė. Gyvai mačiau ką tik susituokusių princo Williamo ir jo žmonos Kate bučinį Bakingamo rūmų balkone. Tiesa, mačiau tik iš labai toli.

Graužė abejonės

Ruošdamasis vakar ryte vykti į Londono centrą nuolat abejojau – juk bus begalės žmonių, taikomi didžiuliai judėjimo apribojimai, todėl nieko dorai tikrai nepamatysi. Prie televizorių susėdę aiškiai laimės, nes matys viską nuo A iki Z.

Į Didžiosios Britanijos sostinę atvykau apie 10 val. ryto, kai Vestminsterio abatijoje susirinko dauguma į iškilmes atvykusių svečių ir į ją pradėjo judėti pagrindiniai ceremonijos dalyviai – princai Williamas ir Harry, karališkosios šeimos ir Middletonų šeimos nariai, pamergės, karalienė Elžbieta II su vyru Edinburgo hercogu Philipu.Nusprendžiau nekovoti dėl vietos po saule, nes karališkųjų vestuvių entuziastai jau gerokai iš anksto užėmė visas vietas aplink Bakingamo rūmus ir Vestminsterio abatiją, taip pat palei centrines Londono gatves, kuriomis važiavo kortežai.

Teko nuolat keisti vietą

Skaičiuojama, kad tokių entuziastų buvo ne mažiau kaip 100 tūkst. Dar ne mažiau kaip milijonas atvyko į Londono centrą tą pačią vestuvių dieną.Tad nebuvo jokių šansų pro juos prasibrauti arčiau tų vietų, iš kurių būtum galėjęs pamatyti kiek daugiau negu beveik nieko.Todėl pasirinkau kiek tolimesnį kampą Sent Džeimso parke. Iš jo galėjai išvysti mažiuką gabalėlį Malo gatvės, kuria važiavo visi kortežai į Vestminsterio abatiją ir iš jos.

Bet aplink nebuvo matyti nė vieno ekrano, kuriame būtų buvę galima stebėti visą ceremoniją. Todėl akies krašteliu palydėjęs karalienę Elžbietą II ir jos vyrą į Vestminsterio abatiją vežantį ištaigingą "Rolls-Royce Phantom VI" bei po kelių minučių važiuojantį nuotakos automobilį, pakeičiau dislokaciją. Per kelias minutes buvo užimta pozicija nelabai toli nuo Sent Džeimso parke pastatyto ekrano, iš abatijos transliuojančio ceremoniją.

Negalėjo sulaikyti ašarų

Kai Kate įžengė į Vestminsterį ir prasidėjo pati tuoktuvių ceremonija, kai kurie iš susirinkusių į Sent Džeimso parką atsistojo. Garsiais pasitenkinimo ir pritarimo šauksmais, mojuodami visa jūra britiškų vėliavėlių susirinkusieji pasveikino abiejų jaunavedžių ištartus "Taip!", kai juos tuokiantis Kenterberio arkivyskupas paklausė, ar Williamas ima į žmonas Catherine ir ar ji sutinka ištekėti, kad abu gyventų "ir varge, ir džiaugsme"."Tikra šventė. Pasaka. Pribloškiama", – netoli stovinti moteriškė, pasipuošusi britų nacionalinėmis spalvomis – mėlyna, balta ir raudona, negalėjo sulaikyti ašarų.

Po to, kai ceremonija Vestminsterio abatijoje baigėsi, visi puolė spaustis arčiau gatvės, kad pamatytų jaunuosius ir karališkąją šeimą, karietomis važiuojančius į Bakingamo rūmus. Nesispraudžiau baimindamasis, kad tokia masė žmonių gali ir sutraiškyti.Be to, turėjau planą – vėliau kiek įmanoma priartėti prie Bakingamo rūmų, kai jau artės karališkojo bučinio laikas. Todėl dairiausi, kokią čia strateginę poziciją derėtų užimti.

Baltas ir raudonas taškas

Mačiau pravažiuojančias karietas. Bet iš labai toli. Kadangi buvau be žiūronų, išvysti aiškiau, kaip atrodo Williamas, Kate ir kiti pagrindiniai šventės dalyviai, faktiškai neteko.Kai visi suvažiavo į Bakingamo rūmus, žmones imta po truputį leisti į apvalią aikštę tiesiai priešais jų vartus.Visi aikštės centre stūksančio paminklo karalienei Viktorijai laiptai buvo skirti akredituotai žiniasklaidai, pirmiausia fotografams ir televizijos operatoriams.

Todėl teko pasitenkinti pabandymu surasti bent kokią nors laisvesnę vietą pačioje aikštėje.Nepasisekė. Žmonių tiek daug, kad teko glaustis kažkur tolimame aikštės kampe prie pat Žaliojo parko. Iš ten Bakingamo rūmų balkonas matyti, bet iki jo ne mažiau kaip kokie 250–300 metrų.Todėl kai Williamas ir Kate išėjo į balkoną, jie atrodė lyg du taškai – baltas ir raudonas. Veidų niekaip nebūtų galėjęs įžiūrėti nė tobuliausią regėjimą turintis žmogus.Tie du taškai dukart trumpai pasibučiavo. Apie tai, kad karališkas bučinys jau įvyko, galėjai puikiausiai suprasti ir susirinkusios publikos entuziastingos reakcijos.

Surengti "gatvės vakarėliai"

Praskridę Antrojo pasaulinio karo laikų ir šiuolaikiniai Anglijos karinio oro laivyno lėktuvai sukėlė nemenką triukšmą. Kai kurie jautresni susirinkusieji netgi prisidengė ausis.Ceremonijos baigėsi, kai karališkoji šeima paliko Bakingamo rūmų balkoną. Tačiau susirinkusiems šimtams tūkstančių stebėtojų kilo nauji iššūkiai, traukiantis į kitus Londono rajonus.

Beveik valandą užtruko, kol teko ištrūkti iš minios apsupties ir rasti ramesnę vietą įspūdžiams surašyti.Vakare Londone ir daugelyje kitų Didžiosios Britanijos miestų surengti "gatvių vakarėliai" pagal anglišką tradiciją, kur visi buvo nusiteikę linksmintis iki paryčių.Gerai, kad bent oras nesugadino karališkųjų vestuvių šventės. Tai buvo tipiškas britiškas pavasario oras – pilkas dangus, retokai išlendanti saulė, nelyja, nors ir atrodo, kad kiekvieną minutę bent lašas pratrūks, gana šilta – gali būti trumpomis rankovėmis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų