JAV prezidentas Barackas Obama buvo įsakęs pasiųsti į tarptautinio teroristų tinklo "al Qaeda" lyderio Osamos bin Ladeno buveinę pakankamai didelę specialiųjų pajėgų komandą, kad jis galėtų atremti Pakistano pajėgų puolimą, jeigu šios būtų įsikišusios, praneša dienraštis "The New York Times".
Remdamasis neįvardytų pareigūnų informacija, laikraštis nurodė, kad B.Obama iškėlė galimo susirėmimo tikimybę likus 10 dienų iki gegužės 2 dieną surengto reido. Dėl šios priežasties buvo pasiųsti du papildomi atakos sraigtasparniai, kurie prireikus turėjo pridengti ugnimi į O.bin Ladeno kompleksą įsiveržusius karius.
"Kai kurie žmonės gali manyti, jog iš keblios padėties būtume galėję išsisukti kalbėdamiesi, tačiau, žinant mūsų dabartinius sudėtingus santykius su Pakistanu, prezidentas nenorėjo nieko palikti atsitiktinumui, - "The New York Times" citavo vieną aukšto rango pareigūną. - Jis norėjo papildomų pajėgų, jeigu jų prireiktų".
Dienraštis taip pat nurodė, kad per šią misiją buvo paruoštos dvi kitos specialistų komandos. Viena iš jų turėjo palaidoti "al Qaeda" lyderį, jeigu šis būtų nukautas, o kita, sudaryta iš teisininkų, tardytojų ir vertėjų, buvo įgaliota pradėti O.bin Ladeno apklausą, jeigu jis būtų sučiuptas gyvas.
Pranešime teigiama, jog pastaroji grupė tikriausiai laukė JAV lėktuvnešyje "Carl Vinson", plaukiojusiame Arabijos jūros šiaurėje.
Pareigūnai paskelbė, kad O.bin Ladenas buvo nušautas per reidą, o jo palaikai palaidoti jūroje, laikantis musulmoniškų papročių.
Naujausia informacija apie šią misiją buvo paskelbta smarkiai padidėjus įtampai tarp Vašingtono ir Islamabado. Pakistanas kritikuoja JAV operaciją ir vadina absurdiškai kaltinimus, kad labiausiai pasaulyje ieškomam žmogui buvo sąmoningai leidžiama slapstytis šalies teritorijoje.
Islamabadas taip pat pažadėjo imtis atsakomųjų veiksmų, jeigu būtų surengta panašių reidų.
Vašingtonas savo ruožtu atsisakė atsiprašyti dėl operacijos, per kurią buvo sunaikintas pagrindinis JAV priešas, kaltinamas organizavęs 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas, kurios nusinešė beveik 3 000 žmonių gyvybių.
Naujausi komentarai