Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas trečiadienį paskelbė, kad nuo šiol policija riaušininkams vaikyti galės naudoti vandens patrankas.
"Nors šiuo metu jos nėra reikalingos, dabar turėsime atsarginius planus, kad vandens patrankos galėtų būti paruoštos per parą", - D.Cameronas sakė po keturias naktis iš eilės šalyje siautėjusios smurto bangos.
Didžioji Britanija neleis savo gatvėse įsigalėti baimės kultūrai, trečiadienį pareiškė ministras pirmininkas.
"Padarysime viską, kad būtina įstatymui ir tvarkai atkurti mūsų gatvėse, - D.Cameronas rimtai pareiškė kreipdamasis per televiziją. - Jokios priemonės neatmetamos."
D.Cameronas jau atšaukė parlamentą iš vasaros atostogų, ruošiantis ketvirtadienį vyksiantiems nepaprastiesiems debatams dėl šalį apėmusių riaušių.
Tūkstančiai papildomų policininkų antradienio vakarą palaikė tvarką didelio nerimo apimtame Londone, kuriame riaušininkai siautėjo ankstesnes tris naktis, tačiau šįkart plėšikautojai nusiaubė Mančesterį ir Birmingamą.
Pastarajame mieste policija pradėjo tyrimą dėl nužudymo, kai trys vyrai žuvo partrenkti automobilio.
Prancūzijos ekspertas: britų policijai reikia prisitaikyti prie naujos chuliganų taktikos
Naktinių riaušių Britanijos miestuose iniciatoriai susikūrė naują veiksmų taktiką, ir policininkams būtina prie jos prisitaikyti, mano žinomas Prancūzijos kriminalistas, profesorius Alainas Baueris.
"Socialiniai tinklai ir mobilieji telefonai tapo riaušių katalizatoriais. Šie "taktiniai įrankiai" leidžia chuliganams veikti nedidelėmis ir labai judriomis grupėmis. Šios grupės netikėtai užpuola ir greitai atsitraukia. Laikai, kai buvo galima stebėti didelio masto susirėmimus, pavyzdžiui, 400 chuliganų ir 400 policininkų, praėjo. Ir policijai reikia prisitaikyti prie pasikeitusių realių", - sakė jis interviu Paryžiaus laikraščiui "Le Figaro".
Pasak jo, miestų sukilimai, panašūs į tuos, kurie vyko praėjusios savaitės pabaigoje Didžiojoje Britanijoje, trunka vidutiniškai 4-5 dienas. Tačiau kai kuriais atvejais jie gali būti ir ilgesni.
"Šių riaušių Didžiojoje Britanijoje kilimo schema yra klasikinė. Štai jau 30 metų ji pagrįsta nesikeičiančiais principais. Iš pradžių dažniausiai matome policijos operaciją, kuri baigiasi nesėkmingai: jaunuolis iš skurdaus rajono sužeidžiamas kulka. Jis arba žūsta, arba jį ištinka koma. Toliau kyla įtarimų, kad policija padarė klaidą, žmonės ima jausti, kad su jais elgiamasi neteisingai. Po to išplinta noras sukilti ir atkeršyti", - pažymėjo ekspertas.
Pasak jo, anksčiau Britanijoje riaušės kildavo dėl įvairių etninių grupuočių tarpusavio konfliktų. Bet šįkart chuliganai suvienijo pastangas kovai su policija.
"Užuot pešęsi su gaujomis iš gretimų rajonų, chuliganai nusprendė suvienyti pastangas ir stoti prieš bendrą priešą - tvarkos saugotojus", - sakė A.Baueris.
Jis priminė, kad netolimoje praeityje panašūs procesai vyko per riaušes Prancūzijoje.
Naujausi komentarai