Daina apie V.Putino rinkimus suvienijo nepatenkintuosius Pereiti į pagrindinį turinį

Daina apie V.Putino rinkimus suvienijo nepatenkintuosius

2011-10-19 17:07
Daina apie V.Putino rinkimus suvienijo nepatenkintuosius
Daina apie V.Putino rinkimus suvienijo nepatenkintuosius / Scanpix nuotr.

Rinkiminė satyra apie beribę meilę Vladimirui Putinui per savaitę tapo populiariausia runete - jos klausėsi šimtai tūkstančių žmonių.

Domėjimosi protesto dainomis protrūkį ekspertai sieja su paskelbimu, kad V.Putinas sugrįžta į Kremlių.

Pagrindinį priedainį „Mūsų durnynas balsuoja už Putiną“ parašė eilučių „Noriu tokio, kaip Putinas, pilno jėgų, kaip Putinas, kad negertų“, autorius.

„Aš manau, tai visos šalies evoliucija. Visiems iš pradžių patiko, po to kažkuriuo laiku ėmė nebepatikti“, - paaiškino nuotaikų permainą poetas, dainų tekstų kūrėjas Aleksandras Jelinas.

„Iš pradžių tai buvo trupučiuką toks poniučių susižavėjimas, o dabar tai visiškai vyriškas nusistebėjimas, nusivylimas ir nesuprantamumas. Mes fiksuojame situaciją, kuri yra“, - pridūrė jis.

Grupė „Rabfabrik“ parašė dainą geriausios agitacijos prieš V.Putino „Vieningąją Rusiją“ konkursui, kurį paskelbė opozicinis tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas.

Per savaitę tik „Youtube“ filmukas buvo pažiūrėtas daugiau kaip 200 tūkst. kartų. Dainą atlieka neva sergantysis psichine liga žmogus, kuris nesupranta, kodėl į klausimus apie „Gazprom“, „Lukoil“ arba supjaustymą jis gauna iš sanitarų tik dūrius.

A.Navalnas tinklaraštyje pavadino dainą „galantišku priekaištu“, o neužregistruotos partijos „Parnas“ lyderis Borisas Nemcovas - naujiena, teikiančia vilčių.

„Grupė “Rabfak„ labai kažkaip liaudiškai, charizmatiškai išdėstė “mūsų viską„ taip, kad šansų atrodyti rimtai, imituojant politinį procesą, nėra iš viso jokių“", - parašė buvęs vicepremjeras savo tinklalapyje.  

Paskelbus, kad V.Putinas sugrįžta į Kremlių trečiajam laikotarpiui, daugelis komentatorių nusiminė ir ėmė jį lyginti su Leonidu Brežnevu, vadovavusiu SSRS iki gyvos galvos.

V.Putinui labiau patinka palyginimas su Franklinu Rooseveltu, kuris buvo išrinktas keturis kartus ir buvo JAV prezidentas iki mirties. Kritikams jis atsako, kad rinkimų rezultatai anaiptol nenulemti, ir aiškina savo sprendimą sugrįžti į Kremlių paprastų žmonių, kurių paramą jis visada jautė, lūkesčiais.

„Mūsų durnynas“ susilaukė daugybės komentarų, siūlymų padaryti dainą balsavimo himnu, nusiųsti į Euroviziją atstovauti Rusijai.

Muzikantai gauna daugybę kvietimų, ir koncertų grafikas sudarytas iki sausio vidurio, sakė „Rabfabrik“ lyderis Aleksandras Semionovas. Pasak Jelino, lapkritį muzikantai važiuos į Maskvą, jie yra pasiryžę dalyvauti opozicijos akcijose:

„Mes dalyvausime visur. Mes tam tai darome, kad mus išgirstų kuo daugiau žmonių, kad žmonės pajudintų smegenis“.

Paskelbus rokiruotę tandeme, plūstelėjo daug naujų satyrinių kūrinių - karikatūrų, eilėraščių koliažų ir anekdotų. Populiari tapo prieš metus parašyta ironiška Andrejaus Makarevičiaus daina „Putinas važiuoja į Chalujevą“.

Kritikas Artemijus Troickis mano, kad tai blogas ženklas valdžiai.

„Visas šis melas jau nepriimtinas visiems. Yra kokių nors įprastų įtariamųjų, tokių kaip Jurijus Ševčiukas, kurie visada ant kovos žirgo su protesto dainomis, bet yra žmonių, kurie niekada anksčiau (su tokiomis nuotaikomis) nebuvo pastebėti, bet štai ir jiems to (melo) užtenka per akis“, - sakė jis.

Strateginių projektų centro tyrimų direktorius Sergejus Belanovskis pastebėjo tą pačią tendenciją.

„Putino dauguma pradeda trauktis nuo Putino“, - sakė jis.

Pasak sociologai, vyrai nusisuka nuo premjero greičiau, nes yra aktyvesnė visuomenės dalis, bet „nusitemps paskui save ir moteris“.

„Dabar į šią rokiruotę, kiek aš suprantu, labai skausmingai reagavo gyventojai, bet tai dar ne iš karto atsispindi populiarumo sąrašuose“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų