Britų parlamente rasta rusų „šnipė“ (papildyta)

Viena britų parlamente dirbanti rusė bus deportuota - saugumo tarnybos areštavo ją dėl įtarimų šnipinėjus, praneša britų sekmadieninis laikraštis "The Sunday Times".

Didžiosios Britanijos vidaus žvalgybos tarnyba MI5 nusprendė, kad 25 metų Katia Zatuliveter, padedanti Bendruomenių Rūmų Gynybos komiteto nariui, liberalui demokratui Maikui Hankokui, slapta dirba Rusijos žvalgybos tarnybai kaip užsikonspiravusi agentė, rašo laikraštis.

Manoma, kad tai pirmas po Šaltojo karo atvejis, kai areštuojamas parlamente dirbantis ir šnipinėjimu Rusijai kaltinamas žmogus.

Straipsnyje taip pat rašoma, jog, MI5 nuomone, patraukli K.Zatuliveter specialiai buvo nusitaikiusi į 64 metų M.Hankoką, kuris yra parlamentinės ryšių su Rusija grupės vicepirmininkas. Pats M.Hancockas atmetė įtarimus, kad jo padėjėja yra šnipė.

"Ji nėra rusų šnipė. Apie šnipinėjimą nieko nežinau, bet jos atžvilgiu išleistas įsakymas deportuoti. Ji jį apskundžia, nes mano - visiškai teisingai, - kad nepadarė nieko bloga", - sakė jis "Press Association". Vidaus reikalų ministerijos atstovas sakė: "Mes paprastai nekomentuojame atskirų atvejų".

K.Zatuliveter, kuri prieš pradėdama dirbti buvo saugumo tarnybų patikrinta, policija ir imigracijos pareigūnai praėjusią savaitę areštavo. Ji laikoma atitinkamoje įstaigoje ir laukia deportacijos į Rusiją.

Sprendimas ją deportuoti buvo priimtas po to, kai rugpjūčio mėnesį ji buvo sustabdyta Londono Gatviko oro uoste, vėl atskridusi į Didžiąją Britaniją. Prieš ją paleisdami saugumo pareigūnai detaliai išklausinėjo jos apie jos darbą M.Hankokui, sakoma pranešime.

Vienas šaltinis "The Sunday Times" sakė: "Jos buvimas čia nelaikomas palankiu nacionaliniam saugumui. Būta nepasitenkinimo dėl to, prie ko ji galėjo prieiti. Ketinama parodyti jai duris".

Pranešime taip pat sakoma, kad minimas įstatymų leidėjas K.Zatuliveter nusamdė susipažinęs su ja Strasbūre, kur dažnai vyksta darbo reikalais, kaip Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) narys.

K.Zatuliveter deportacija gali padidinti įtampą Britanijos ir Rusijos diplomatinių santykių srityje, kurioje dar tik prasideda atšilimas po įtempto periodo dėl buvusio rusų šnipo Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo Londone 2006 metais.


Šiame straipsnyje: šnipėšnipinėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių