Jei rengiatės atostogauti Graikijoje, būtinai į kelionės krepšį įsidėkite erkes atbaidančių preparatų ir būkite atsargūs. Jei jau atostogavote šioje šalyje ir grįžę pasijutote blogai - skubėkite pas gydytojus.
Neseniai Graikijoje mirė 46 metų moteris, susirgusi Krymo Kongo hemoragine karštlige. Tai labai sunki infekcinė liga, paveikianti visus vidaus organus. Pirmieji jos požymiai - karščiavimas, galvos skausmas, bėrimas, kraujosruvos. Nuo šios ligos gali mirti kas trečias ligonis jau po dviejų savaičių.
Krymo Kongo hemoraginę karštligę sukeliantį virusą platina kiškiai, paukščiai, erkės, graužikai ir naminiai gyvuliai: avys, ožkos, stambieji raguočiai. Jie užsikrečia įsisiurbus infekuotoms erkėms. Žmonės - taip pat. Be to, žmonės suserga užsikrėtę per sergančių gyvulių kraują ar kūno skysčius. Šia liga dažniau serga žemdirbiai, skerdyklų darbuotojai, veterinarijos specialistai ir sveikatos priežiūros darbuotojai.
Ligos inkubacinis laikotarpis priklauso nuo to, kokiu būdu patenka virusas: įsisiurbus erkei - 1-9 dienos, per sąlytį su krauju ar kūno skysčiais - 5-13 dienų. Krymo Kongo hemoragine karštlige sergama Turkijoje, Kosove, Albanijoje, Pakistane, Mauritanijoje, Irane, Bulgarijoje ir Pietų Afrikoje.
Vykstant į endemines teritorijas reikia saugotis, kad neįsisiurbtų erkės, naudoti erkes atbaidančias medžiagas. Radus įsisiurbusią erkę būtina nedelsiant ją ištraukti specialiomis žnyplėmis ar pincetu, o vietą, į kurią ji įsisiurbė, nuplauti vandeniu su muilu ir dezinfekuoti jodo tirpalu. Atsiradus pūliniui ar išbėrus būtina skubėti pas į gydytoją.
Naujausi komentarai