Lietuvos kiokušin karatė federacija organizavo didžiausią Europoje treniruočių stovyklą
Daugiau kaip 750 sportininkų iš visų šalies klubų dalyvavo Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) vasaros sporto stovykloje Palangoje, Raganės poilsio stovykloje. Tai buvo gera proga kovos meistrams patobulinti technikos ir kovos įgūdžius.
Treniruotes stovykloje vedė patyrę instruktoriai iš užsienio: triskart Europos čempionas, 5 dano meistras švedas Loidas Peinas, taip pat - pasaulinės karatė organizacijos (WKO) generalinis sekretorius, 5 dano meistras japonas Tokujunas Išis. Pastarasis pripažino, jog jam pirmą kartą teko dalyvauti taip gerai organizuotoje stovykloje, kuri yra pati didžiausia Europoje.
Treniravosi ir geriausieji meistrai
Stovykloje su geriausiais Lietuvos kovotojais treniravosi ir svečiai iš užsienio.
Patirties sėmėsi olandų, lenkų bei latvių kovotojai. Jiems tai buvo puiki proga karatė paslapčių mokytis kartu su didžiulę tarptautinę patirtį ir pripažinimą turinčiais mūsų atletais. Naujam sezonui stovykloje rengėsi pasaulio vicečempionas ir dukart Europos čempionas supersunkiasvoris Donatas Imbras, šiuo metu gyvenantis Kaune, dukart Europos čempionas sunkiasvoris vilnietis Darius Gudauskas, Europos ir pasaulio čempionatų prizininkai kauniečiai Vytautas Viščius ir Margarita Čiuplytė, - pasakojo LKKF atstovas viešiesiems ryšiams Remigijus Kersnauskas.
Kiekviena diena stovykloje atletams buvo tarsi naujas fizinių ir dvasinių jėgų išbandymas.
Diena prasidėdavo 7 valandą rytine treniruote: sportininkai bėgdavo 2 km krosą iki jūros, ten vykdavo fizinio pasirengimo, technikos ir tempimo treniruotės bei meditacija. Po treniruotės - maudymasis jūroje, pusryčiai ir trumpas poilsis. Antrojoje treniruotėje prieš vidurdienį buvo lavinama karatė technika. Po pietų vykdavo trečioji treniruotė - kovinė. Jos metu kovotojai dvikovose tobulino savo įgūdžius. Prižiūrimi patyrusio japonų instruktoriaus T.Išio, kovotojai gilinosi į kovinės karatė technikos subtilybes, - dalijosi įspūdžiais R.Kersnauskas.
Kaunietis apsijuos juodą diržą
Sportininkų valios ir pasiryžimo išbandymu buvo naktinė treniruotė. Beje, treniruotės vyko po atviru dangumi, nepaisant oro sąlygų.
Šiemet oras nelepino, sportininkams teko patirti ir treniruočių liūtyje bei audringoje jūroje malonumus, - sakė LKKF atstovas.
Stovyklos kulminacija tapo egzaminas. Jo metu pageidaujantieji įgyti teisę apsijuosti aukštesnės kategorijos diržą, kuris nusako karatisto patirtį, turi laikyti fizinio pasirengimo, technikos bei kovos testus.
Kiokušin karatė egzaminai pasižymi didžiuliu fiziniu krūviu, todėl norintieji juos laikyti turi būti tinkamai psichologiškai bei fiziškai pasirengę. Pavyzdžiui, laikant juodojo diržo egzaminą, po 3-4 valandų fizinio ir techninio pasirengimo testo kovotojo dar laukia 30 kovų, - apie neeilinius išbandymus pasakojo R.Kersnauskas.
Šiemet šį egzaminą sėkmingai įveikė 5 kovotojai, tarp kurių buvo ir Kauno Fortitudo klubo narys, Europos pirmenybių prizininkas Orestas Procas.
Planuose - pasaulio čempionatas
WKO generalinis sekretorius T.Išis labai gerai atsiliepė apie aukštus Lietuvos karatė meistrų pasiekimus bei mūsų šalies federacijos organizacines galimybes.
Pasak R.Kersnausko, vienas jo vizito tikslų Lietuvoje buvo įvertinti mūsų šalies galimybes 2009 metų pasaulio kiokušin karatė čempionatą surengti Lietuvoje. Svečias susitiko su Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento vadovais, aplankė Siemens areną.
T.Išis teigė, kad jau pirmą kartą lankantis Lietuvoje jam didelį įspūdį paliko Kaune 2003 metais surengtas Europos čempionatas, dėl to jis neabejoja organizaciniais LKKF sugebėjimais ir mano, jog Lietuva turi dideles galimybes tapti pasaulio čempionato šeimininke.
KD inf.
Naujausi komentarai