LMKL pirmenybėse žais Latvijos čempionės Pereiti į pagrindinį turinį

LMKL pirmenybėse žais Latvijos čempionės

2008-05-15 16:42

Europos moterų krepšinio metais paskelbti 2006-ieji Lietuvoje tapo komandų mažėjimo metais

Europos moterų krepšinio metais paskelbti 2006-ieji Lietuvoje tapo komandų mažėjimo metais

Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) gana liūdnai pradės 13-ąjį čempionatą - jame dalyvaus tik keturios šalies komandos - Vilniaus TEO, Marijampolės “Arvi”, Kauno “Laisvė” ir Klaipėdos “Lemminkainen”. Susiklosčius tokiai situacijai, į LMKL priimta ekipa iš Latvijos Rygos “Avantis”.

Iš LMKL pasitraukė Vilniaus “Lintel 118” ir Kauno “LKKA-Kaunas”. Naujasis čempionatas startuos spalio 15 dieną.

Naujokių nevilioja net pinigai

“2006 metai buvo paskelbti moterų krepšinio metais. O mes 13-ąjį čempionatą pradedame tik su keturiomis lietuvių komandomis ir be prezidento. Dar praėjusiais metais kalbėjome, kad jau išbridome iš krizės, bet šio sezono situacija - nelinksma”, - kalbėjo LMKL direktorė Audra Ginelevičienė.

LMKL prezidentui Viktorui Uspaskichui paskelbta tarptautinė paieška. Jis šiuo metu gyvena Rusijoje, kur pasiprašė politinio prieglobsčio. LMKL valdyba nutarė rengti naujus lygos prezidento rinkimus, kai suras tinkamą kandidatą.

Viliodama komandas į LMKL, lyga visoms naujokėms siūlė net po 15 tūkstančių litų, bet to buvo per maža. A.Ginelevičienė ne kartą kalbėjo su Šiaulių ir Panevėžio atstovais, kad jų miesto komandos sugrįžtų į LMKL.

LMKL direktorei į pagalbą atskubėjo Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Algirdas Raslanas. Jis vakar lankėsi Šiauliuose, kur susitiko su miesto vadovais. Susitikimo metu kalbėta ir apie moterų krepšinį.

“Sutarėme, kad Šiauliai imsis iniciatyvos, jog aukščiausioje moterų krepšinio lygoje dalyvautų ir miesto moterų krepšinio komanda”, - teigė šalies sporto vadovas. Tačiau geriausiu atveju Šiaulių krepšininkės grįš į LMKL kitais metais.

Vyks atviras čempionatas

Rengdamasi naujam sezonui A.Ginelevičienė jau buvo sutarusi su viena televizija dėl centrinių rato rungtynių transliacijos.

“Dabar visi sumanymai žlunga, - atsiduso lygos vadovė. - Bet, tikiuosi, sumažėjus komandų skaičiui, čempionatas bus kokybiškesnis. Pasistengsime vėl surengti įdomią “Žvaigždžių dieną”.

Kauno “LKKA-Kauno” komandos ji laukė iki rugsėjo, tačiau vėliau vis dėlto jai buvo pasakyta, kad studenčių ekipos LMKL nebebus.

Daug labiau komandos veržiasi į A lygą - jos pirmenybėse dalyvaus net 24 ekipos.

LMKL valdyba, atsižvelgdama į situaciją, nutarė į savo čempionatą priimti Rygos “Avantis” klubą. Latvijos pirmenybėse žaidžia 8 ekipos, bet jos nėra stiprios, todėl šios šalies čempionių klubas “Avantis” pasiprašė ir į LMKL.

Reguliarusis LMKL čempionatas vadinsis atviru Lietuvos čempionatu. Jis vyks keturiais ratais ir nugalėtojos įgis teisę vadintis atvirojo Lietuvos čempionato laimėtojomis. Vėliau visos keturios Lietuvos komandos - TEO, “Arvi”, “Laisvė” ir “Lemminkainen” - kovos atkrintamosiose varžybose ir išsiaiškins LMKL čempiones.

Rygos “Avantis” LMKL atkrintamosiose varžybose nebedalyvaus - dėl medalių kovoti grįš į Latviją. Ši komanda rungtyniaus trijuose čempionatuose - savo šalies, LMKL ir Baltijos lygoje (BWBL). “Avantis” kitą sezoną žada dalyvauti FIBA-Europos taurės turnyre ir mano, kad komanda, rungtyniaudama su stipresnėmis Lietuvos ekipomis, geriau pasirengs ateičiai.

LKKA pritrūko žaidėjų

“Neturiu reikiamo meistriškumo žaidėjų. Praėjusio sezono lyderės Jurga Budrytė ir Rasa Žemantauskaitė išvyko žaisti į užsienį. Šiemet į Kūno kultūros akademiją (LKKA) neįstojo nė viena aukštaūgė ar nors kiek pajėgesnė žaidėja. Tad mums neliko prasmės rungtyniauti LMKL. Žaisime Lietuvos studentų krepšinio ir A lygose”, - kalbėjo “LKKA-Kauno” vyriausioji trenerė Rasa Kreivytė.

Pasak jos, krepšininkės vis rečiau stoja į LKKA - jos renkasi Vilniaus aukštąsias mokyklas. Ypač geras sąlygas sportininkėms siūlo Mykolo Romerio universitetas. LKKA labiau rūpinasi mokslu.

“Galbūt išeitis būtų įsigyti trūkstamų žaidėjų iš kitur, bet tam reikia pinigų. Aš negaliu būti viskas viename - trenerė, dėstytoja, klubo direktorė, buhalterė, vadybininkė. Viena viskuo pasirūpinti nepajėgiu”, - neslėpė 1997 metų Europos čempionė R.Kreivytė.

Jos teigimu, žaisti A lygoje atsieis pigiau - čempionatas iš pradžių vyks regionuose, todėl nereikės važinėti į kitus miestus.

“Lintel 118” nebeliko

Vilniaus “Lintel 118” komanda iš LMKL taip pat pasitraukė dėl to, kad nebeturi reikiamo meistriškumo žaidėjų. TEO klubo, kuriam priklausė ir “Lintel 118” ekipa, vadovai vietos LMKL atsisakė po to, kai keturias komandos žaidėjas į Marijampolės “Arvi” perviliojo buvęs “Lintel 118” treneris Valentinas Kanapkis. Beje, konfliktas tarp TEO ir Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio Algirdo Paulausko bei buvusio “Lintel 118” stratego V.Kanapkio ir kilo dėl šių krepšininkių.

Dar keturias žaidėjas iš “Lintel 118” paėmė TEO ekipa. Pasak TEO klubo generalinio direktoriaus Arvydo Tamašausko, šios merginos galės tobulėti su profesionalėmis, nes rungtyniauti A lygoje su Lietuvos olimpinio sporto centro komanda, kuriai atstovaus daugiausia 15-16 metų moksleivės, joms nėra prasmės.

Žaidėjos eina motinystės atostogų

Moterų krepšinio metus Lietuvos žaidėjos nutarė paminėti savaip - net aštuonios krepšininkės šiemet išėjo motinystės atostogų.

Didžiausių nuostolių patyrė Kauno “Laisvė”. Pertrauką karjeroje daro Jolanta Marmienė, taip pat Asta Daujadienė ir Diliara Velišajeva. Pirmagimių laukiasi TEO vidurio puolėja Irena Baranauskaitė-Vizbarienė, “Arvi” gynėja Laura Abračinskienė, dvi “Lemminkainen” žaidėjos - Edita Butkutė ir Kristina Ūsaitė.

O buvusi “Arvi” žaidėja Daina Staugaitienė neseniai jau susilaukė dvynukų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų