Finalinis ketvertas rinksis į Tel Avivą Pereiti į pagrindinį turinį

Finalinis ketvertas rinksis į Tel Avivą

2008-05-13 14:59

Eurolygos vadovybė išnarpliojo klubus supriešinusį konfliktą

Eurolygos vadovybė išnarpliojo klubus supriešinusį konfliktą 

Eurolygos finalinio ketverto varžybos, kuriose dalyvauti pretenduoja ir Kauno “Žalgiris”, vyks Izraelio sostinėje Tel Avive, o Valensijos “Pamesa” (Ispanija) klubas, praėjusią savaitę atsisakęs rungtyniauti “Maccabi” aikštėje, turi būti nubaustas. Taip nusprendė vakar Barselonoje į neeilinį posėdį susirinkusi Europos krepšinio lygų sąjungos (ULEB) Eurolygos valdyba.  

Ispanijos ekipa nenorėjo rizikuoti  

TOP-16 mačas tarp “Maccabi” ir Valensijos “Pamesa” turėjo įvykti kovo 25 dieną Tel Avive, tačiau, Eurolygos vadovybės sprendimu, buvo atšauktas, nes Ispanijos komanda numatytu laiku neatvyko į Izraelį.

Skandalo pretekstu tapo ispanų nuogąstavimai dėl nepakankamo saugumo šiame regione. Lemiamą įtaką kategoriškam “Pamesa” klubo apsisprendimui turėjo Palestinos kovotojų įniršis ir grasinimai, kai jie pareiškė visais įmanomais būdais keršysią Izraeliui už nukautą teroristinės grupuotės “Hamas” lyderį Ahmedą Jasiną.

“Yra kur kas svarbesnių dalykų nei kažkokios krepšinio rungtynės”, - tvirtino ispanai, nepaisydami Eurolygos sankcijų grėsmės.

Tačiau “Pamesa” neišvengė bausmės.

Vakar Eurolygos ryšių su visuomene atstovas Edu Roka informavo “Kauno dieną”, jog Valensijos komandai įrašytas pralaimėjimas “Maccabi” rezultatu 0:20. Be to, ispanų klubas turės pervesti į Eurolygos kasą 5000 eurų baudą bei sumokėti visas su neįvykusių rungtynių organizavimu susijusias išlaidas.  

Dėl nuostolių kreiptųsi į teismą  

“Pamesa” ir “Maccabi” rungtynių problema pamažu buvo išplėtota iki to, kad pradėta svarstyti, ar apskritai Tel Avivas yra tinkamiausia vieta rengti Eurolygos finalinio ketverto varžybas balandžio 29 - gegužės 1 dienomis. Pasklido gandai, jog jos gali būti perkeltos kitur, pavyzdžiui, į Maskvą, Malagą, Berlyną arba Vroclavą.

Tel Avivo klubas piestu stojo gintis, įrodinėdamas savo teisių būti Finalinio ketverto turnyro šeimininku pagrįstumą.

“Tie, kurie užvirė košę dėl Finalinio ketverto, prastai žino “Maccabi” klubo ir Eurolygos kontrakto detales. Sutartyje numatyta, kad turnyras gali būti perkeltas iš Tel Avivo į kitą vietą tik susiklosčius regione ypač sunkiai situacijai, kai Izraelio specialiosios tarnybos negalėtų garantuoti varžybų dalyvių bei svečių saugumo. Aš asmeniškai netikiu, kad taip galėtų atsitikti.

Be to, mes seniai pervedėme į ULEB kasą 400 tūkstančių eurų - privalomą įnašą už galimybę organizuoti Finalinio ketverto turnyrą. Jau išparduoti beveik visi bilietai į būsimąsias varžybas. Jas perkėlus į kitą Europos miestą, patirtume mažiausiai pusantro milijono dolerių nuostolių, be to, dar papildomai daugiau nei 500 tūkstančių dolerių netektume už sužlugdytas reklamos ir televizijos transliacijų sutartis”, - aiškino “Maccabi” prezidentas Šimonas Mizragis.

Viceprezidentas Davidas Federmanas užsiminė apie galimybę kreiptis į tarptautinį teismą, jei bus akivaizdžiai nepaisyta “Maccabi” argumentų.  

Politikai neliko nuošalyje  

Diskusijos, padalijusios Eurolygos dalyvius bei jų šalininkus į skirtingas stovyklas, tartum lipnaus sniego kamuolys apaugo ne vien sportiniais, bet ir politiniais prieštaravimais bei emocijomis.

Neoficialių šaltinių duomenimis, galvą pakėlė FIBA-Europa prezidentas graikas Georgas Vasilokopulas, pareiškęs, jog Tel Avivo “Maccabi” visada laukiamas FIBA-Europa lygoje, jei tik sumanys pasitraukti iš ULEB Eurolygos. Kitos nuomonės yra jo tautietis, Graikijos krepšinio klubų asociacijos vadovas Vasilis Ikonomidis, pritaręs idėjai perkelti Finalinio ketverto turnyrą į kitą šalį.

Paaiškėjus, jog Finalinio ketverto reikalus svarstys Eurolygos valdyba, į aktyvią veiklą įsitraukė aukščiausieji Izraelio valdžios pareigūnai - Finansų, Gynybos, Užsienio reikalų, Švietimo, kultūros ir sporto bei Turizmo ministrai.

Jie išsiuntė laiškus kolegoms į Italiją, Ispaniją, Vokietiją, Kroatiją bei Graikiją - šalis, kurių atstovai yra Eurolygos valdyboje - teigdami, kad Finalinio ketverto turnyro vietos pakeitimas reikštų kapituliaciją prieš tarptautinį terorizmą.  

Sirgaliai peržengė padorumo ribas  

Vienas pirmųjų atsiliepė Italijos premjeras Silvijas Berluskonis, pritaręs, kad negalima suplakti sporto ir politikos bei pažadėjęs Tel Avivui visokeriopą paramą.

Vis dėlto dienraštis “La Gazzetta dello Sport” nepraleido progos pastebėti, jog futbolo klubas “AC Milan”, kurio šeimininku yra S.Berluskonis, buvo pirmasis, 2002 metais saugumo sumetimais neatvykęs žaisti į Izraelį UEFA taurės turnyro ketvirtfinalio su Tel Avivo “Hapoel”.

Ispanus labai įžeidė “Maccabi” sirgalių demaršas. Surengę protesto demonstraciją Tel Avive prie Ispanijos ambasados, makabiečiai laikė plakatą su užrašu “Finalinis ketvertas - Madrido geležinkelio stotyje”, tuo priminę teroro aktą, kai keleivių traukinyje buvo susprogdinta bomba.

“Pamesa” klubo vadovas Luisas Munjosas kreipėsi į Eurolygą reikalaudamas už tai nubausti “Maccabi”, nes plakato nuotraukos buvo išspausdintos didžiausiuose Ispanijos laikraščiuose ir įskaudino bei papiktino teroro aukų artimuosius.

Beje, kandžių Izraelio žiniasklaidos replikų už pritarimą Valensijos klubui buvo sulaukęs ir Kauno “Žalgiris”.  

Kliūčių nerado  

“Mes išanalizavome situaciją ir neradome kliūčių, kurios trukdytų surengti Finalinio ketverto varžybas Tel Avive”, - vakar teigė Eurolygos vadovas Chordis Bertomejus.

Posėdžio dalyvius patenkino priemonės, kurių imasi Izraelio valdžia ir pats “Maccabi” klubas, siekdami užtikrinti renginio saugumą. Pasak Ch.Bertomejaus, varžybų dienomis saugiai jausis ir sportininkai, ir sirgaliai bei sporto žurnalistai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų