Pajėgiausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių krepšinio klubai ketina rungtis naujojoje lygoje
Po Švedijos sostinėje vykusių Europos krepšinio pirmenybių šios šalies bankininkai atsigręžė veidu į Baltijos šalių žaidimą Nr. 1. SEB grupei priklausantys Vilniaus bankas, latvių Unibanka ir estų Uhispank trečiadienį vakare surengtoje tarptautinėje vaizdo konferencijoje paskelbė sutinką tapti naujai kuriamos Baltijos krepšinio lygos (BBL) pagrindiniais rėmėjais.
Klausiami, kam priklauso BBL idėja, naujosios lygos pristatyme dalyvavęs Vilniaus banko prezidentas Julius Niedvaras sakė: Krešininkams. Tiksliau - Latvijos krepšinio federacijai, prikalbinusiai lietuvius ir estus paįvairinti tradicinį nacionalinį meniu tarptautiniais susitikimais. Artimiausi mūsų kaimynai tuo ypač suinteresuoti, nes Latvijoje krepšinio čempionatas iš esmės subyrėjo ir čia liko bene vienintelė gero lygio Ventspilio ekipa.
Tikimės, kad tai bus ilgalaikis projektas, duosiantis naudos ir mūsų klubams. Lietuvoje yra dvi superkomandos, kurių atotrūkis nuo likusių LKL komandų nuolat didėja. Jei šis projektas pavyks, visi įgis daugiau tarptautinių mačų patirties važinėdami žaisti gero lygio krepšinį pas kaimynus. Juo labiau kad dalyvavimo BBL išlaidos bus gerokai mažesnės, nei kai kuriuose Europos turnyruose, - vylėsi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentas Šarūnas Kliokys.
Jis pripažino, kad šiuo metu Latvijos ir Estijos vyrų krepšinio klubų lygis yra pastebimai žemesnis nei LKL dalyvaujančių mūsų komandų, tačiau susitikimai su nežinomais varžovais visuomet turi daugiau intrigos, yra patrauklesni patiems žaidėjams, žiūrovams ir rėmėjams.
BBL varžybos startuos kitų metų sausį ir finišuos balandį. Varžybos vyks dviejuose divizionuose. Pirmajame rungtyniaus 10 komandų - 5 Lietuvos, 3 Latvijos ir 2 Estijos. Antrajame žais 14 ekipų - 4 Lietuvos ir po 5 latvių bei estų. Abiejų divizionų varžybos baigsis finalų ketvertais. Jau žinoma, kad pirmojo diviziono finalo ketverto turnyras vyks naujojoje Vilniaus Siemens arenoje, o jo dalyviai pasidalys 250 tūkst. litų vertės prizinį fondą. Nugalėtojams teks 40 proc. šios sumos, antrai vietai - 30 proc., trečiai - 20 proc., o ketvirtai - 10 proc.
Penkios Lietuvos komandos, dalyvausiančios pirmojo diviziono varžybose, paaiškės po dviejų LKL čempionato ratų. Rungtyniaujant BBL, lietuvių tarpusavio rungtynių rezultatai bus skaičiuojami tarpusavyje ir pagal juos paaiškės galutinė komandų rikiuotė prieš LKL atkrintamąsias varžybas, kurios vyks pasibaigus BBL čempionatui.
Tokia pat tvarka vyks ir antrojo diviziono turnyras. Jei ten tarp keturių stipriausių komandų bus bent viena latvių ekipa, finalas vyks Rygoje.
Kiek su naujuoju projektu susijusios viltys pasiteisins, bus aišku finišavus pirmajam BBL sezonui. Toną jam užduos Latvijos sostinėje veiksiantis lygos koordinacinis centras, atsakingas už visą BBL rinkodarą, atributikos sukūrimą bei kitus organizacinius darbus. Būsimuosius veiksmus su latviais derinęs LKL direktorius Zenonas Kamarūnas pripažino, jog kaimynų supratimas ir požiūris į tarptautines varžybas mūsų krepšinio specialistams sukėlė nemažai abejonių, ar toks projektas apskritai pavyks, tačiau dabar nuotaikos kiek geresnės.
Tiesa, ir dabar dar nėra aiškios visos smulkmenos, nėra iki galo suformuotas BBL biudžetas. Nežinia, kaip klubams bus kompensuojamos dalyvavimo šioje lygoje išlaidos, nes kol kas žadama apmokėti tik teisėjų ir komisarų darbą bei dalį komandų kelionės ir pragyvenimo išlaidų. Nežinia, kiek LKL klubų sutiks dalyvauti tokiomis sąlygomis.
Naujausi komentarai